Konference par nezināmo Kurzemes-Zemgales hercogistes vēsturē

Atzīmējot Kurzemes-Zemgales hercogistes izveidošanas 450. gadskārtu, Kandavas novada muzejs 25. maijā 10.00 Kandavas kultūras nama Mazajā zālē rīko zinātnisko konferenci «Nepazīstamā hercogiste».

Atzīmējot Kurzemes-Zemgales hercogistes izveidošanas 450. gadskārtu, Kandavas novada muzejs 25. maijā 10.00 Kandavas kultūras nama Mazajā zālē rīko zinātnisko konferenci «Nepazīstamā hercogiste».

Konferences centrālais notikums būs Latvijas Valsts vēstures arhīva darbinieku veidotās, hercogistes dzimšanas dienai veltītās izstādes «No hercoga Gorharda līdz hercogam Jēkabam» atklāšana. Izstāde hronoloģiski aptver laiku no 1561. līdz 1642. gadam. Tajā apskatāmie senie dokumenti, kartes un attēli liecina, ka jau pirms hercoga Jēkaba valdīšanas Kurzemes-Zemgales hercogiste bija izveidojusies par attīstītu valsti ar pārvaldes aparātu, ražošanu, tirdzniecību. Izstāde atklāj daudzus nezināmus hercogu, muižnieku un pilsētnieku personiskās dzīves faktus, iepazīstina apmeklētāju ar hercogistes iedzīvotāju grupām, administrāciju, galma sadzīvi, kariem, baznīcas organizāciju. Kandavā izstāde būs apskatāma līdz 20. jūnijam.
Mazāk zināmiem notikumiem un parādībām hercogistes vēsturē būs veltīti arī konferences dalībnieku referāti. Mārīte Jakovļeva un Valda Kvaskova aplūkos hercoga Frīdriha un viņa sievas Elizabetes Magdalēnas, kuru saimnieciskā un politiskā darba rezultāti līdz šim palikuši nepamanīti viņu audžubērna hercoga Jēkaba ēnā, veikumu un privāto dzīvi. Inta Dišlere ir izpētījusi Tukumā dzīvojušo aptiekāru un ārstu Grošku dzimtas ievērojamos sasniegumus medicīnas un izglītības jomā. Agris Dzenis aplūkos hercogistē juridiski neeksistējušās, bet reāli cīņās pret valsti savus dzimtas īpašumus un personiskās tiesības saglabājušās sociālas grupas – vietējās izcelsmes lēņavīru – vēsturi.
Jācer, ka konference un izstāde padarīs pazīstamāku un emocionāli tuvāku to politisko veidojumu, kura ietvaros Kandava kā saimnieciskais un administratīvais centrs pastāvēja gandrīz divarpus gadsimtus.
Uz konferenci aicinām visus interesentus, ieeja – bez maksas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *