Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kandavā diskutē, kur ņemt naudu skolēnu ēdināšanai

19. decembrī, notika kārtējā novada domes sēde, kas, kā iecerēts, būtu bijusi šajā gadā arī pēdējā. Tomēr jau pirmo darba kārtības jautājumu izskatīšana izvērtās smagnēja – deputāti nespēja vienoties ne par noteikumiem, kas regulē reklāmu izvietošanu pilsētā, ne arī par izmaiņām skolēnu ēdināšanā novada mērogā. Pēdējā jautājuma dēļ deputāti bija spiesti vienoties par vēl vienu – ārkārtas – domes sēdi, kas šobrīd tiek plānota 30. decembrī, jo pretējā gadījumā, kā tika vairākkārt uzsvērts, var gadīties, ka jaunajā gadā brīvpusdienas vairs nesaņems neviens novada skolēns…

Ja budžeta grozījumus, kas būtībā ir vien informatīvs jautājums, deputāti pieņēma bez kādas aizķeršanās, tad cita lieta – skolēnu ēdināšana. Kaut iepriekš vairākkārt tika runāts, kas īsti neesot skaidrs, kā turpmāk būs ar brīvpusdienām bērniem no 1. līdz 4. klasei, tad šobrīd ir zināms – turpmāk valsts apņēmusies segt vien pusi no šiem izdevumiem, otru pusi izdevumu nododot pašvaldībai. Tā kā jaunie noteikumi stāsies spēkā jau 1. janvārī, arī domei jāparedz, no kādiem līdzekļiem tas tiks segts.

Aprēķini liecina, ka šim mērķim būs nepieciešami 67 371,56 eiro (pusdienām pilsētas skolās tie ir 0,71 eiro, bet pagastos – 0,94). Kur naudu ņemt? Daļēji to varētu kompensēt, atsakoties no brīvpusdienām 5.-6. klašu audzēkņiem, kas tika atstāts kā kompromisa variants pagājušajā pavasarī (iepriekš deputāti bija lēmuši par brīvpusdienām līdz 9. klasei). Un tieši par minēto papildu punktu deputāti vienoties tā arī nespēja. Tika noskaidrots: lai saglabātu līdzšinējo atbalstu, nākamajā gadā tam būtu jāparedz 51 149,39 eiro.  Piemēram, Ivars Lasi ierosināja, ka varbūt arī 5.-6. klašu skolēnu ēdināšanai tomēr varētu atstāt daļēju finansējumu? Bet deputāts Dainis Rozenfelds rosināja līdzekļus rast, samazinot štata vietas skolās. Visbeidzot Raivis Bērziņš uzsvēra, ka vispirms tomēr vēlētos iepazīties ar nākamā gada budžeta projektu, ja par šādu jautājumu jālemj. Priekšsēdētāja Inga Priede skaidroja: budžets vēl tikai tiek gatavots, bet tāpat uzsvēra, ka 5.-6. klašu ēdināšanu šobrīd pašvaldība varētu segt tikai situācijā, ja, piemēram, pašas skolas atrod tam līdzekļus savos budžetos. Gala rezultāts gan bija tāds, ka vairākums deputātu no balsojuma atturējās un lēmums tā arī netika pieņemts. Un tas, neskatoties uz Izglītības pārvaldes vadītājas Jeļenas Šnikvaldes piebildi, ka tā tomēr to nevar atstāt – par finansējumu, kā to paredz likums, tomēr ir jāvienojas. Pretējā gadījumā otrais mācību pusgads sāksies ar to, ka par bērnu ēdināšanu nemaksās neviens…

Vairāk par sēdē spriesto lasiet piektdienas, 20. decembra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Kandava, kad nolikvidēs abas mazās lauku skolas, tad paliks nauda brīvpusdienām, citādi nevajadzētu tos cilvēkus izvest no laukiem, ja nav nekāda labuma. Nepaliks nekādas 9.klases, muldēšana.

 2. Un ne tikai no prēmijām atteikties, vēl kāds no savas algas var atteikties vai algas daļas, jo pelnījuši visai maz.

 3. Cik ātri viss aizmirstas. Vēl padsmit gadus atpakaļ pat pirmklasnieki maksāja par pusdienām. Uzskatu, ka brīvpusdienas pienākas tikai dažām iedzīvotāju kategorijām – daudzbērnu un maznodrošinātajām ģimenēm. Lai deputāti parunājas ar sociālā dienesta darbiniekiem. Kāpēc jāapmaksā pusdienas bērniem no ģimenēm, kas savas atvases pieved pie skolas smalkos autiņos, džipos un bemberos….
  Lai deputāti pašiverē pa skolu virtuvēm, kad pusdienas jau paēstas! Cik daudz ēdiena tiek izmests!!! Pilnīga nejēdzība, kas tagad notiek!

     1. Radi? Nez kurš tur kuram rads :)) Un, kuram nav izglītības? Varbūt sekrētārēm vienīgi! Tad jau visa Latvija viens otram radi :))

 4. Priekš kam pusdienas? Lai dzirda ar zīļu kafiju un stāstiem par to, ka Kandava ir mākslas galvaspilsēta! Tas domniekiem padodas labāk.

 5. Ir jau arī noteiktas atlaides daudzbērnu ģimenēm un trūcigajiem apmaksā soc dienests. 90 gados bija daudz lielāka krīze kad nemaksāja algas, bet vienalga vecāki izdomāja kā savus bērnus pabarot. Tas skaidrs, ka tie bērni jau nemaz tās pusdienas neēd, knakstās ap našķiem.

 6. Un kāpēc man no savas nodokļu maksātājas naudas būtu jābaro citi bērni, ja savējos esmu spējusi izaudzināt un pabarot pati? Es labāk grbētu, lai par to naudu kautko citu pilsētā izdara, kautvai puķes iestāda.

  1. Protams, savus bērnus pabarojusi un pati parijusi, tagad dodiet puķes! Uz citiem vienkārši neskatīsimies un nepalīdzēsim!

 7. Padsmit gadus atpakaļ bērnus skolā ēdināja par uz pusi mazāku cenu. Tagad par 2 bērnu ēdināšanu jāmaksā ap 80 eiro. Var jau teikt, ka paši vainīgi, ja uztaisījuši bērnus, bet nav mums Rīgas algas. Šie bērni būs nodokļu maksātāji, uz kuru rēķina dzīvos šodienas lielie gudrinieki, bļāvēji.

 8. Kuram bagātajam krustēvam par sviestmaizi piesolīta Zemītes pils? Skolēnus atdeva Kandavai. Arī Signīte iemācījusies melot.

  1. Signīte visu dzīvi ir melojusi visiem pēc kārtas! Tik pa šoviem vien, visām kamerām un mikrofoniem pa priekšu grozās. Varētu padomāt, ka cilvēkiem baigi interesē kā viņa pie vīra tikusi. Lai pajautā babelēm pie kurām viņa vazājas…
   Iepriekš nebija nekādas intereses kas notiek novadā, bet šogad sākusi pa pagstaiem braukāt un savu balli reklamēt:)))

  2. Blondais grēks! Ha ha ha
   Kurš tad to vēl nezināja? Ne tas vien uz viņas sirdsapziņas! Ha ha ha

 9. Juus paskatieties ar kaadaam izgliitiibaam tur visi seezh! Dalja ir paseedeejusi pat augstskolas solaa, bet 1/3 dalja nav taalaak par tehnikumu tikusi. Taapeec jau vajag veselu nedeelju lai sareekjinaatu savas un radu gjimenju budzetos zaudeejumus!!!!! Analfabeetu bars!!!

 10. Kāpēc Kandavas novada mājas lapā nav ievietots šīs sēdes protokols? Baidās ka tauta uzzinās savus varoņus?

  1. Gan jau būs, un uzzinās, kas visu budžeta naudu gatavi, lai norij pusdienās no kurām lielāko daļu izgāž atkritumos!

 11. Ja naudas nav bērnu pusdienām, kāpēc tad Jaunajā gadā vajadzēja grandiozu salūtu? Vai tas neizmaksāja lielu naudu?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *