Jaunmoku pils parkā tiks atklāta tēlnieces Andas Poikānes darbu izstāde “…dabiski…”

Jaumoku pils parkā no 1. maija līdz 31. oktobrim būs apskatāma tēlnieces Andas Poikānes darbu izstāde “…dabiski…”. Izstāde ir viens no Jaunmoku pils 120. jubilejas gada piedzīvojumiem, kas raksturo šīs vietas interesanto, pārmaiņām un notikumiem bagāto vēsturi.

Izstādes ekspozīciju Anda Poikāne iekārtos kopā ar dizaineri, stikla mākslinieci Margaritu Budzi. Izstādes nosaukums “…dabiski…” atspoguļo tās galveno ideju – cilvēka rokām radītie terakotas (apdedzināts māls bez glazūras) mākslas darbi skaisti, plūstoši iekļaujas Jaunmoku pils parka ainaviskajā vidē.

Parkā tiks  izvietotas vairākas skulptūru grupas – cilvēku figūras un ķermeņi. Skulptūras ir noturīgas pret dažādu laikapstākļu ietekmi, tāpēc apmeklētājiem izstāde būs pieejama pils parkā jebkurā laikā līdz pat rudenim.

Tēlniece Anda Poikāne sadarbībā ar dizaineri Margaritu Budzi un video mākslinieku Raiti Vulfu Muižas vecajā smēdes ēkā ierīkos arī izstādes telpu, kas ir viena no izstādes “…dabiski…” apskates objektiem un sastāv no unikāliem lielformāta zīmējumiem, papīra interjera objektiem, skulptūrām, gaismas instalācijām un skaņas elementiem. Smēdes ēka atrodas Jaunmoku pils kompleksa teritorijā un šobrīd tā ir neapdzīvota ēka pils teritorijā, kura  caur izstrādes ekspozīcijām iegūs īpašu noskaņu.

Anda Poikāne ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, ieguvusi mākslas bakalaura grādu, papildinājusi profesionālās zināšanas Bruno Strautiņa meistardarbnīcā. Tēlniece, kura piedalījusies izstādēs Latvijā un ārvalstīs, iegūstot šo valstu dekoratīvās mākslas lietpratēju atzinību. Anda Poikāne ir mūsdienu keramikas studijas “Artelis” dalībniece. Saņēmusi žūrijas balvu par darbu grupu “Ķēniņš un ķēniņiene” keramikas kopizstādē “Esi sveicināta, Saule!”.

Aicinām aplūkot izstādi Jaunmoku pils parkā, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.