Par to, ko varēja izdarīt labāk

 

  1. jūnijā notika pašvaldības preses konference, kurā uz žurnālistu jautājumiem atbildēja pašvaldības vadītājs Gundars Važa, viņa vietniece Inga Priede, izpilddirektors Ivars Liepiņš un Komunālās nodaļas vadītājs Andris Kalnozols un Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Gundega Rugāja, bet par aktualitātēm informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde.

Aktuāli šonedēļ

  1. jūnijā notiks komiteju sēdes, 16. jūnijā 9.00 prezentēs ielu apgaismojuma audita rezultātus, 17 jūnijā 13.00 būs bērnudārza «Vālodzīte» spāru svētki. Un līdz 17. jūnijam pašvaldībā vēl var izteikt savu viedokli par koku ciršanu Kurzemes ielā. Viedokli var izteikt Klientu apkalpošanas centrā Talsu ielā 4 darba laikā, ievietot pasta kastē pie pašvaldības, nosūtīt pa pastu (Tukuma novada pašvaldība, Talsu iela 4, Tukums, LV-3101) vai nosūtīt elektroniski uz e-pasta adresi: pasts@tukums.lv. Vēl šonedēļ pilsētā tiek krāsoti horizontālie ielu apzīmējumi.

Noslēgusies pieteikšanās

Noslēgusies pieteikšanās radošajām stipendijām, un kopumā saņemti pieci pieteikumi, kas šobrīd tiek izvērtēti. Vēl saņemti 23 pieteikumi sakopto īpašumu konkursā «Tukuma smukums».

Pilsēta izskatījās nekopta…

Jau pirms nedēļas rakstījām, ka Tukums nebija kārtīgi sagatavojies bērnu deju festivālam 3. jūnijā un sieviešu un vīru koru svētkiem 4. jūnijā – nebija nopļauta zāle, izlikti ziedu rotājumi un citi dekori, kas liecinātu, ka pilsētā divas dienas pēc kārtas ir svētki. Preses konferencē pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājs Andris Kalnozols skaidroja situāciju: “Maijā ap 20. datumiem viss bija sakopts un nopļauts, bet aizvadītās nedēļas vidū nācās secināt, ka SIA «Clean R» ar saviem pienākumiem īsti galā netiek, jo maģistrālajās ielās zāle nebija pļauta. Šodien, 13. jūnijā, situācija tika pārrunāta ar uzņēmuma vadību, kura sola 14. jūnijā piešķirt papildus resursus, lai darbus varētu izdarīt. Cik mums ir zināms, uz vietas pļāvējus atrast nevar – tie nenoturas ilgāk par divām dienām. Līdz ar to situācija ir tāda, ka vēl šorīt zāle nebija pļauta Kurzemes ielā, Kuldīgas ielā un Durbes ielā, kur, kā izskatījās, tā šosezon nebija pļauta vispār, bet ceru, ka līdz piektdienai viss būs kārtībā. Bet tā ir taisnība, ka pilsēta tiešām svētkos izskatījās nekopta.”

A. Kalnozols arī skaidroja, ka līgums ar SIA «Clean R» ir noslēgts par zāles pļaušanu četras reizes gadā, taču, ja turpināsies šādi laika apstākļi, tās būs piecas vai pat sešas reizes. Uz iebildumu, ka varbūt nevajag visas pļavas pļaut tik bieži, jo tas izmaksā ļoti dārgi, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Gundega Rugāja skaidroja, ka visas pļavas tik bieži nepļaus, lai ienākas puķu sēklas. Bet pašvaldības vadītājs Gundars Važa piebilda, ka tās pietiek nopļaut uz Jāņiem un rudenī. A. Kalnozols gan skaidroja, ka šobrīd netiek runāts par pļavām, bet par ielu malām, par to minimālo, kas radītu iespaidu, ka pilsēta ir sakopta. Patreizējā brīdī diemžēl tā nav. Vēl interesējāmies, kāpēc par šo netika runāts agrāk, pirms šiem abiem svētkiem; tagad sanāca, ka zāli nopļāva jau pēc svētkiem un arī puķes ielās izlika pēc tiem. A. Kalnozols skaidroja, ka tieši svētku norises vietās Durbes estrādē un Pilsētas parkā zāle tikusi laikus nopļauta, bet ceļmalas tiešām bijušas nepļautas. Vēl vaicājām, vai rīkotas tikšanās par svētku rīkošanu, kurā šie jautājumi tad tiktu pārrunāti un šādu problēmu, ka, piemēram, ravē dobes tieši svētku dienā, nebūtu. Pašvaldības vadītāja vietniece Inga Priede skaidroja, ka darba grupas sanāksmes ir notikušas, kurā piedalījās gan organizatori, gan komunālā nodaļa, policija, bet iepriekš lijis lietus, tāpēc arī visus darbus izdarīt nevarēja. A. Kalnozols skaidroja, ka puķu jautājums uz viņa nodaļu neattiecas, tāpēc par to atbildēt nevar, bet atbildība par pļaušanu ir viņam jāuzņemas. I. Priede piebilda, ka ir domāts pārkārtot darbiniekus tā, lai Komunālā nodaļa varētu atbildēt arī par apzaļumošanu un lai šis darbs būtu vienots.

***

Jāpiebilst, ka par šiem jautājumiem – kas bija un kas nebija izdarīts un, galvenais, kāpēc – 15. jūnijā tiks diskutēts Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē. Līdz ar to sarunu gan par Durbes estrādes soliem, gan citiem jautājumiem vēl turpināsim.

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *