SIF/2022.LV/RMA/17

Par Annas ielu diskusijas turpinās

30. maija laikraksta numurā jau rakstījām par Annas ielu un tās iedzīvotāju iebildumiem, kas radušies saistībā ar ielas rekonstrukcijas projektu un tā laikā realizētajiem lietus ūdens risinājumiem,. Annas iela šobrīd tiek pārbūvēta vienlaikus ar Kalna, Miera un Magoņu ielu. Pēc publikācijas atkal uzklausījām iedzīvotāju jautājumus, uz kuriem atbildes sniedza Attīstības nodaļas vadītājas vietniece Santa Haferberga.

Lai Latvijas koks paliek Latvijas ražotājam!

Laikā, kad izejmateriālu izmaksas pieaug, bet saražotās produkcijas cenas strauji samazinās, kokrūpniekiem jādomā dažādi veidi, kā sabalansēt izmaksas. Kā saka SIA «Timberex group» valdes priekšsēdētājs Andris Baumanis, ballīte ir beigusies un jāsāk strādāt. Viņa vadītais uzņēmums ražo jumta latas Anglijas tirgum un eksportē 95% no saražotās produkcijas. 

Vai viegli būt laukos? 

Tas lielā mērā bija tāds kā caurviju motīvs vairākos komiteju sēdē izskatītājos jautājumos. Sēdes notika vakar, 9. februārī, un deputāti atgriezās arī pie tādiem tematiem, kas jau vairākkārt cilāti, tostarp par pašvaldības dzīvokļiem, īpaši jau lauku teritorijās. Runāja arī mazajām skoliņām, par kuru turpmāko likteni, kā esam vēstījuši, kādu nebūt lēmumu jāpieņem jau šomēnes.

Elpot bez nosacījumiem – tā ir laime!

Manam stāstam par atkarību no «Naftizina» ir jau 25 gadi. Lai gan patiesībā vairāk. Jau daudzus gadus es sapratu, ka man ir problēma, bet… neko nedarīja. Dīvainā kārtā radikālu risinājumu sev līdzi atnesa… karš, kas izpostījis dzīvi manā dzimtajā Ukrainā. Kad uz mums lidoja pirmās raķetes un atskanēja bumbu sprādzieni, protams, biju panikā, taču ne tikai tāpēc, ka karš, un ne tāpēc, ka nomiršu no apšaudē gūtajiem ievainojumiem, bet gan no tā, ka mediķi, kuru rokās, kā ticēju, nonākšu, nesapratīs, kāpēc cīnos ar elpas trūkumu, un laikus man degunā neiepilinās «Naftizinu». Pieļauju, ka no malas šis izklausās piedauzīgi un pat zaimojoši, bet man tiešām tas jau bija izdzīvošanas jautājums.

Kā strādās, kā apspriedīs

Vakar, 23. februārī, notika kārtējā novada domes sēde, kurā izskatīja vairāk nekā 60 darba kārtības jautājumu, un daļa no tiem – saistīta ar nekustamajiem īpašumiem, to skaitā pašvaldībai piederīgajiem. Lielākoties deputāti visu jau bija izrunājuši iepriekš, tādēļ lēmumi pārsvarā tomēr bija vienprātīgi, taču – ar izņēmumiem…

Esam tikai pavēruši durvis uz nezināmo…

Lai sekmīgi strādātu lauksaimniecībā, aizvien ir bijušas  nepieciešamas labas zināšanas. Nu ir izvirzīti  zaļie mērķi, un tajā pašā laikā jāsaglabā ražošana. Tam nepieciešamas papildu zināšanas, papildu informācija, kuras pagaidām nav, tāpēc būtiski ir zinātniskie pētījumi, kas veikti vairāku gadu garumā. Par to, cik tālu esam šajā jomā, varēja uzzināt, piedaloties konferencē «Progresīva zemkopība – augsnes apstrādes sistēmas, saimniecību prakses un izaicinājumi». Konferenci rīkoja Agroresursu un Ekonomikas institūta (AREI) un Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju un izglītības centra (LLKC) darbinieki.

Par atbalstu biedrībām, vecākiem skolām

Jau vēstīts, ka gan pagājušajā nedēļā un arī vēl iepriekš deputāti tikās komitejas sēdēs, lai runātu par tiem jautājumiem, kurus plānots virzīt uz domes sēdi. Bet spriests tika arī par tiem, ka kļūs aktuāli pārskatāmā nākotnē. Par vienu no tiem – novada skolu tīklu, kuru ar laiku un kaut kādā formā noteikti nāksies pārskatīt, galvenokārt tādēļ, ka skolēnu skaits daudzās ir pārāk mazs, jau rakstījām iepriekš. Taču Izglītības, sporta un kultūras jautājumiem veltītājā komitejā, ko vada deputāte Ligita Gintere, runāts un lemts tika arī par citiem jautājumiem, tostarp, piemēram, par līdzfinansējumu bērnu vecākiem, kas stāv rindā uz pašvaldības bērnudārzu.

Spriež par aktuālo sociālajā jomā

Pagājušajā nedēļā norisinājās novada domes pastāvīgo komiteju sēdes, kurā deputāti sprieda par šobrīd aktuālo. Paralēli darba kārtības jautājumiem, kas jau šajā mēnesī tiks virzīti uz balsošanu domē, daļa – vēl tikai informatīvi. Piemērām, jau minējām (13. janvāra laikrakstā), ka kultūras, sporta un izglītības jautājumu komitejā klātesošie tika iepazīstināti ar aktuālo situāciju novada skolu tīklā. Savukārt sociālo jautājumu komitejā nācās runāt par pašvaldības dzīvokļiem un arī iestādēm.

Viens lēmums, bet daudz svarīgu jautājumu

Vides un komunālo jautājumu komitejas sēdē 12. janvārī bija sagadījies tā, ka darba kārtībā bija tikai viens jautājums, kam bija nepieciešams lēmums, bet vēl deputātiem bija jāpārrunā papildus piecas aktualitātes – par gājēju pārejām, plūdiem, latvāņiem un ziemas darbu izmaksām. Galīgo lēmumu gan deputāti pieņems domes sēdē.