SIF/2022.LV/RMA/17

Par Annas ielu diskusijas turpinās

30. maija laikraksta numurā jau rakstījām par Annas ielu un tās iedzīvotāju iebildumiem, kas radušies saistībā ar ielas rekonstrukcijas projektu un tā laikā realizētajiem lietus ūdens risinājumiem,. Annas iela šobrīd tiek pārbūvēta vienlaikus ar Kalna, Miera un Magoņu ielu. Pēc publikācijas atkal uzklausījām iedzīvotāju jautājumus, uz kuriem atbildes sniedza Attīstības nodaļas vadītājas vietniece Santa Haferberga.

Kad hobijs ir… lauksaimniecība

Ir patīkami sastapt puķu kolekcionārus. Mums labi zināmi ir arī tomātu šķirņu kolekcionāri, retu augu kolekcionāri. Taču kartupeļu šķirņu kolekcionāru Latvijā nudien nav daudz, ja, protams, neskaita zinātniski pētnieciskās iestādes, kas dažādiem mērķiem uztur dārzeņu un arī kartupeļu kolekcijas. Tomēr Talsu pusē dzīvo un strādā kāds gados jauns agronoms, kas vāc, uztur un attīsta kartupeļu kolekciju. Jāatzīst, ka tas ir gana sarežģīts un specifisks pasākums.

Par esošajiem un gaidāmajiem izdevumiem

Vakar, 23. martā, Tukuma novada domes deputāti daudz un gari sprieda. Lielākoties jau tādēļ, ka darba kārtībā jautājumi, kas vienā vai otrā veidā skar pašvaldības budžetu. Taču aizrunājās arī par mazliet netveramākiem tematiem, piemēram, par iedzīvotāju atkritumu šķirošanas paradumiem un pastarpināti – pat par muzikālo gaumi. Kopumā finanšu un attīstības sēdes darba kārtībā deputāti izcilāja 50 darba kārtības jautājumus un lēma, kuru tad tālāk virzīt apstiprināšanai domes sēdē 30. martā.

Pērn sociālo palīdzību saņēmušas 1670 ģimenes

Marts iet uz otru pusi, un deputāti gatavojas kārtējais domes sēdei, proti, komisijās un komitejās diskutē par jautājumiem, kurus darba kārtībā iekļaut, kuru vēl tomēr ne. Tā pagājušajā nedēļā vētīja jautājumus, kas aktuāli sociālajā un veselības jomā. Daži no tiem pēc būtības formāli, to skaitā, piemēram,  ikgadējās atskaites, taču tāpat arī bija pavisam konkrēti jautājumi, par kuriem gala lēmums jāpieņem domes sēdē 30. martā.

Sveicot un lepojoties!

Tādā noskaņā sestdien, 4. martā, mēs – laikraksta ļaudis, mūsu atbalstītāji un sadarbības partneris «Latvijas lauku izglītības un konsultāciju centrs» – satikāmies Tukuma ledus hallē, kur notika gan laikraksta organizētā tradicionālā Dārzkopju diena, gan šoreiz – ar domu atbalstīt vietējos ražotājus – arī pavasara tirdziņš.

Lai Latvijas koks paliek Latvijas ražotājam!

Laikā, kad izejmateriālu izmaksas pieaug, bet saražotās produkcijas cenas strauji samazinās, kokrūpniekiem jādomā dažādi veidi, kā sabalansēt izmaksas. Kā saka SIA «Timberex group» valdes priekšsēdētājs Andris Baumanis, ballīte ir beigusies un jāsāk strādāt. Viņa vadītais uzņēmums ražo jumta latas Anglijas tirgum un eksportē 95% no saražotās produkcijas. 

Vai viegli būt laukos? 

Tas lielā mērā bija tāds kā caurviju motīvs vairākos komiteju sēdē izskatītājos jautājumos. Sēdes notika vakar, 9. februārī, un deputāti atgriezās arī pie tādiem tematiem, kas jau vairākkārt cilāti, tostarp par pašvaldības dzīvokļiem, īpaši jau lauku teritorijās. Runāja arī mazajām skoliņām, par kuru turpmāko likteni, kā esam vēstījuši, kādu nebūt lēmumu jāpieņem jau šomēnes.

Elpot bez nosacījumiem – tā ir laime!

Manam stāstam par atkarību no «Naftizina» ir jau 25 gadi. Lai gan patiesībā vairāk. Jau daudzus gadus es sapratu, ka man ir problēma, bet… neko nedarīja. Dīvainā kārtā radikālu risinājumu sev līdzi atnesa… karš, kas izpostījis dzīvi manā dzimtajā Ukrainā. Kad uz mums lidoja pirmās raķetes un atskanēja bumbu sprādzieni, protams, biju panikā, taču ne tikai tāpēc, ka karš, un ne tāpēc, ka nomiršu no apšaudē gūtajiem ievainojumiem, bet gan no tā, ka mediķi, kuru rokās, kā ticēju, nonākšu, nesapratīs, kāpēc cīnos ar elpas trūkumu, un laikus man degunā neiepilinās «Naftizinu». Pieļauju, ka no malas šis izklausās piedauzīgi un pat zaimojoši, bet man tiešām tas jau bija izdzīvošanas jautājums.

Kā strādās, kā apspriedīs

Vakar, 23. februārī, notika kārtējā novada domes sēde, kurā izskatīja vairāk nekā 60 darba kārtības jautājumu, un daļa no tiem – saistīta ar nekustamajiem īpašumiem, to skaitā pašvaldībai piederīgajiem. Lielākoties deputāti visu jau bija izrunājuši iepriekš, tādēļ lēmumi pārsvarā tomēr bija vienprātīgi, taču – ar izņēmumiem…