Jānis Kamerads

Oktobra pēdējā nedēļas nogale Tukuma apkārtnē

Šajā oktobra pēdējā nedēļas nogalē aicinām kliedēt rudens drēgnumu, apmeklējot dažādus pasākumus uz kuriem aicina gan pilis un muižas, gan Kandavas pilsēta. Sestdien, 29. oktobrī, jau no 11.00 uz Kafijas un tējas svētkiem aicina Kandavas pilsēta. Tie jau septīto gadu pēc kārtas norisinās oktobra pēdējā sestdienā un apmeklētājiem piedāvā nobaudīt dažnedažādus našķus.

Šajā oktobra pēdējā nedēļas nogalē aicinām kliedēt rudens drēgnumu, apmeklējot dažādus pasākumus uz kuriem aicina gan pilis un muižas, gan Kandavas pilsēta.

Sestdien, 29. oktobrī, jau no 11.00 uz Kafijas un tējas svētkiem aicina Kandavas pilsēta. Tie jau septīto gadu pēc kārtas norisinās oktobra pēdējā sestdienā un apmeklētājiem piedāvā nobaudīt dažnedažādus našķus, sasildīties pie tējas vai kafijas tasītes un piedalīties radošajās darbnīcās un spēlēs, kā arī vērot mākslinieku sarūpētus priekšnesumus. Dažādi pasākumi norisināsies Kandavas kultūras namā, novada muzejā, tūrisma informācijas centrā un Promenādē.

Adrese: Kandavas pilsēta, Kandavas novads. Vairāk informācijas pa tālr. 28356520 un www.kandava.lv.
29. oktobra vakarā jau piekto gadu vairāk nekā 30 Latvijas pilīs un muižās notiek «Leģendu nakts», kad stāsti, nostāsti, vēsturiski fakti kļūst par realitāti un ceļotājs par daļu no tās. Leģendu nakts ir iespēja iepazīt vēsturiskās ēkas, izdzīvot neparastus notikumus un satikt pārsteidzošas personības.

Mūspusē Leģendu nakts pasākumi norisināsies Durbes pilī, Šlokenbekas muižā un Jaunpils pilī.

Durbes pilī no 18.00 līdz 22.00 varēs izdzīvot pasākumu «Kādas ģimnāzistes stāsts…». Vakara gaitā varēs piedalīties ģimnāzistes eksperimentā «Vīrusu izplatība», orientēties Durbes pils leģendās, izveidot portretu foto, kā arī apskatīt 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma kungu māju interjeru un izstādes.

Adrese: Durbes pils, M.Parka iela 7, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 26305946 un www.tukumamuzejs.lv.

Šlokenbekas muiža no 20.00 «Leģendu nakts» ietvaros aicina uz pasākumu «Kad saule noriet». Lielajā zālē ar koncertprogrammu uzstāsies Viktors Lapčenoks, bet muižas pagrabā iespēja piedalīties spēlēs, rotaļās un radošajās darbnīcās kā arī iepazīties ar muižas leģendu. 21.00 Mazajā zālē varēs apbrīnot radītās ilūzijas kopā ar triku meistaru Edžu, bet 21.30 vērot maģiskās nakts dejas muižas pagalmā.

Adrese: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Engures novads. Vairāk informācijas pa tālr. 29904147.

Jaunpils pilī sestdien visi mīļi aicināti uz «Leģendu nakts» pasākumu – Skanošā pils, kuras ietvaros šogad pils tiks pieskandināta ar izcilāko instrumentu – balsi, vēja zvaniem un netradicionāliem mūzikas instrumentiem. No 18.00 Lielajā zālē sadziedāsies kori: «Rīgas Latviešu biedrības jauktais koris», jauktais koris «Grindeks», Jaunmārupes jauktais koris «Universum», «Studenšu Prezidiju konventa sieviešu koris» un «Jaunpils jauktais koris», bet no 19.00 līdz 24.00 notiks skandināšana pils pagrabos, zālēs un pagalmā, kur būs iespēja saklausīt vēja zvanu skaņas, piedalīties piedzīvojumu spēlē «Pils mistērija» un radošajās darbnīcās, vērot Ēnu teātra uzvedumus, kā arī aplūkot ekspozīcijas un izstādes. Viesi varēs sildīties pie ugunskura un siltas tējas, kā arī baudīt gardas riktes pils krodziņā.

Adrese: Jaunpils pils, Jaunpils, Jaunpils novads. Vairāk informācijas pa tālruni 26101458 un www.jaunpilspils.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.