Lidlauka lieta pulcē pilnu zāli interesentu

12. janvāra vakarā, atsaucoties Tukuma novada domes aicinājumam, uz sanāksmi domes zālē pulcējās tie, kurus satraucis, ieinteresējis vai nebija atstājis vienaldzīgu pēdējā laikā aktualizētais lidlauka jautājums.

12. janvāra vakarā, atsaucoties Tukuma novada domes aicinājumam, uz sanāksmi domes zālē pulcējās tie, kurus satraucis, ieinteresējis vai nebija atstājis vienaldzīgu pēdējā laikā aktualizētais lidlauka jautājums.

Sarunā piedalījās arī SIA «Tukums Airport», Engures novada domes, Satiksmes ministrijas, Latvijas gaisa satiksmes un Civilās aviācijas aģentūras pārstāvji. Sarunas sākumā visi dalībnieki iepazīstināja ar savu lomu lidlauka lietā, pēc tam vārdu lūdza tukumnieks un Durbes mikrorajona iedzīvotājs Ainārs Poga, kurš aktīvi iestājies pret lidlauku un kopā ar citiem mikrorajona ļaudīm bija sameklējis argumentus, lai no drošības, veselības un nekustamo īpašumu tirgus viedokļa iebildumus pamatotu. Viņš arī iesniedza pašvaldības vadītājam Jurim Šulcam savus priekšlikumus un aicināja Tukuma novada deputātus būt atbildīgiem un balsojot padomāt gan par pilsētnieku jauno paaudzi, gan par to, kādas sekas šis lēmums var radīt nākotnē. Tiesa, aicinot pacelt rokas tos sanāksmes dalībniekus, kas ir līdzīgās pozīcijās, pret lidlauku nobalsoja mazākā daļa. Vairāki uzņēmēji norādīja, ka tieši lidlauks devis darbu laikā, kad citur šādu iespēju nav bijis, tādējādi nodrošinot iztikšanu tukumnieku ģimenēm un radot attīstības iespējas arī turpmāk. Tomēr ne viens vien sanāksmes dalībnieks teica, ka viņus satraukusi 13. novembrī zemu lidojusī lidmašīna «IL» un reaktīvo bišu rosīšanās virs pilsētas pēdējās dienās, kas izskatoties vairāk pēc vēlmes paradīt tukumniekiem lidlauka varu nevis vēlmes meklēt kopīgu risinājumu.
Divarpus stundu laikā izskanēja gan viedokļi pret, gan viedokļi par, gan ierosinājumi, kā lidlauka attīstības problēmu atrisināt, lai vilks būtu paēdis un kaza dzīva, piemēram, prasot samaksu par katru pāri pilsētai pārlidojošo lidmašīnu vai samazinot pacelšanās-nolaišanās joslā dzīvojošajiem nekustamā īpašuma nodokli. Vairāk skaidrības daudzos jautājumos viesa arī atbildīgo institūciju pārstāvji, piemēram, CAA vadītājs Māris Gorodcovs, kurš teica īsi un konkrēti – kādus ierobežojumus Tukuma novada domes deputāti lidlaukam noteiks, tādi arī būs jāievēro. Kļuva zināms, ka lidlauks plāno 3000 lidojumu gadā (~8,2 lidojumi dienā), taču virzienus, kuros lidos, Latvijas gaisa satiksme vēl neesot noteikusi; arī termināla būvniecība Tukuma lidlaukā neesot nekādi saistīta ar plānoto Rīgas lidostas attīstību.

Komentāri

 1. ir nu gan cilvēki..nevienam neko nevajag,,,,protestētāji vieni pensionāri..krievu laikā visu dienu lidmašīnas tak lidoja un neviens nekunkstēja

 2. bildee Nr.7lielaakais demagogs aiz pogas, tam pilsonim vajadzeeja paintereseeties, cik reizes statistiski biistamaak ir braukt ar auto nekaa lidot (laikam ka kautkaadas 30 x bij), un tad veert savu paaksti valjaa.

 3. Demagogi vai nē, bet fakts nu ir tāds, ka es piemēram dzīvoju Durbē, audzinu savu 9 mēn. veco dēliņu. Un cik lidmašīnas pār pagalmu pārlaižas, tik reižu viņš man pamostas… Tās dienas, kad lidmašīnas aktīvi kursē, atklāti sakot ir murgs!

 4. es izaugu zem reaktiivajaam lidmashiinaap padomju laikos, un teikshu kaa ir, nekaadas probleemas, protams ka katram savs tuvaak, un ne jau no trokshnja tavs deeleens nervozs, vaina buus vien citur jaameklee.

 5. Var jau būt, ka mēs ar dēliņu tādi nervozāki, bet tad jājautā – kāpēc gar logu drasējošie kaimiņu kvadricikli, mašīnas un citi trokšņi neliek viņam mosties?
  Teorētiski jau neesam pret lidlauku, bet vai pacelties nevar, piemēram, ne pār pilsētu?

 6. re kādz izauga zem reaktīvām lidmašīnām tas bla bla …. (viegli jau dzīvot ka pats problēmas neredz.)
  Tā publiskā apspriešana gan ir acu aizmālēšana – viss ju sen kā neatgriezeniski notiek ….

 7. Pogā vaļā, pogā ciet, lakstīgala birzī dzied…
  Vai Tukuma priekšpilsēta nenoslāps no kādas amonjaka cisternas vai neizceps dēļ degvielas?
  Tad jau jāslēdz dzelzceļš un atlaides īpašumam ap dzelzceļu.
  Un arī man atlaidi par trasi virs manas galvas. Kādiem pogu īpašumiem?
  Man sāk rasties aizdomas, ka ļembasts speciāls, lai kāds gūtu atvieglinājumu.
  Nekādu lobismu – davai lidlauku, lai ir kur un ap ko strādāt, citādi tāds Durbes guļamvagons vien sanāk.

 8. es domāju, ka čīkstētāji var izvēlēties citu dzīvesvietu, vai ne tā? Pogas kungs tak ar varēja savu īpašumu pa fiksam nogrūst un laisties ko kājas nes… Rūpnīcas, mēs negribam, lidlauku mēs negribam, galu galā strādāt mēs negribam, bet gaudot, ka slikti, gaudot ka nav ko ēst, to gribam visi, leksusos braukāt ar gribam visi…
  ja rēķina 8 lidmašīnas dienā? normāli, un kas tad ir, nekas briesmīgs…

 9. Tie kas te leca un teica ka ”nē,nē” ,, darbs taču būs nu!!-darbavietas!!
  Jāļauj pilsētai attīstīties,nebūs ne bezdarbs ne kas cits.!!!!!
  Un tad,kad agrāk reaktīvās lidmašīnas deva pāri,tad kāds kautko čīkstēja,ka nepatīk – protams ka PSRS neviens neko nevarēja pateikt!!!!!
  Vecie tur sanākuši nu tik ”nē un nē” ,, pašiem jau velk uz aizsauli – bet mums jaunajiem taču darbu vajadzēs!!!

 10. Istenībā TELMS un AMATNIEKS savāca savus strādnieciņus,lai puslatviski un puskrieviski atnāk un noauro PAR D:D: Pašiem nav nekāda priekšstata par to,ka Durbē jau tagad monstri veic "tehnisko" nosēšanos zemu virs iedzīvotāju mājām..

 11. Estrāde traucē – ar dziesmām un pļēguru ālēšanos
  dzelzceļš traucē – katastrofas draudi un vides apdraudējums
  gorodoks traucē – ar sociālo un kara pilsētiņas paliekām
  naftas bāze traucē – sprādzienbīstamība un piesārņojums
  pienotava traucē – smird un dūmo
  slocene traucē – ūdens plūdi
  durbes grava – viļņu netveramība un purvainība
  vēl lidlauks – ar briesmām no gaisa….
  Ko lien tai bēdu ielejā, kur ir tik slikti
  Ir taču Moricsala un Zilo ezeru zeme, kur dabas un cilvēku aizsargājamās teritorijas, kur paslēpties un nodarboties ar bioloģiski tīro laukkopību – putniņi čivinās, puķītes smaržos un tikai kāds odiņš pasīks.
  Laimīgu taciņu uz saulaino tāli un augstvērtīgo īpašuma vietu.

 12. Visaktīvāk protestēja 4. bildē redzamā tante, nesapratu tikai kāda velna pēc, vai tiešām cilvēkam viņas gados nav nekā labāka ko darīt, piemēram, dzert mājās tēju un skatīties Ugunsgrēku, nevis dumji plātīties (Jā, par īpaši inteliģentu viņu nosaukt, diemžēl, nevaru) un padarīt sevi par apsmieklu.

 13. Vēlreiz! Mēs neesam pret lidostas attīstību, bet esam pret pilsētas iedzīvotāju vides bojāšanu!
  Jā ir piķis, lai investētu lidlaukā, tad tam ir jābūt tādam, lai visas puses būtu apmierinātas, neviss tā, ka labumu gūst tikai lidlauka īpašnieki un es pat negribot esmu spiest investēt savu naudu šajā pasākumā.
  Nepostīsim to, ko ir izdevies izveidot ļoti labi un tā ir Durbes apkaime, tā ir ļoti skaista, sakopta vieta, kurā gribās dzīvot, audzināt bernus, darīt visu, lai pilsēta būtu skaista. ja jau domājam tikai par ekonomisko attīstību, tad ierosinu lidostai uzreiz atpirkt īpašniekus no Durbes iezīvotājiem un celt vienīcas, kravas terminālus un tamlīdzīgas lietas. Lūdzu uz priekšu! Būs darba vietas, būs nauda, būs industriālā attīstība, tikai te vairs nebūs vieta cilvēkam un ļoti skaista vieta būs izpostīta, toties daži būs paēduši…

 14. Nu tad paskaties bildi Nr9 un sapratīsi,kas izaug, ja jaunību pavad zem krievu reaktīvajām lidmašīnām! Pasaki vēl ,ka tas neatstāj iespaidu uz intelektuālo potenciālu – vairāk par krievu valodu diemžēl tā arī nav spēts apgūt..

 15. kādreiz Durbes estrādē, kad bija kāds pasākums, pāri lidoja lidmašīnas un tas bija pats par sevi saprotams, sarunāties nevarēja, dzirdēt arī nē, bet neviens pat neiedomājās protestēt, bet tagad visi grib dzīvot lai būtu pārtikuši un būtu darbs, bet atkal slikti. Nu tiešām laukos nupat ir tukšs, doties prom un klusumā un mierā dzīvojiet. Ko var ņemties…

 16. Atgaadinu veelreiz – kaut es noteikti neesmu pret lidostu, tomeer buutu naivi iedomaaties, ka taas eksistence kaut kaa buutiski cels tukumnieku labklajiibu. Diezin vai

 17. Lidmašīnas lido pār visu Latviju. Vai tādēļ jāatsakās no visa un jālaižas uz Amazones džungļiem vai Sibīriju? Varbūt tie lidaparāti jānotriec un jāstaigā plikām pakaļām atgriežoties akmens laikmetā?
  Te ir tikai katra ego un pūļa sindroms. Mans krekls tuvākais. Bet kur tu durbeniek liksies, bez naudas, ko bezdarba dēļ nenopirks neviens latvietis un zāli nograuzīs rīsu rijējs.
  Pats sēdēsi durbes peļķē, reizēm bioloģisko rezervātā atrādoties kādam ārzemniekam kā vienīgais durbes latvietis, jo tie tur augšā gorodokā psrs zombi arī tevi nepieņems, kā tu viņus nespēj ar 9. bildi.
  Es dzīvoju citā laikmetā un nepiederu ne pie krievu ne latviešu margināļiem, tādēļ saku – jā attīstībai, lidlaukam un infrastruktūrai, pret turku, šlesera vai ušakova airporta monstru Rīgā.
  Konkurencē uzvar gudrākais.

 18. Prātvēderi, nav ko citu nabadzības un atpalicībā dzīšanas rēķina izsist atsevišķu īpašumu cenu paaugstinājumu un nodokļu atlaides.
  Tādi ģīmji kā 9. bildē ir vēl sliktāki pašu durbenieku rindās. Pēkšņi kāds pogo Kristus balsī par aizstāvamo interesēm.
  Sakārtojiet un nododiet eksplutācijā savus īpašumus, tad būs skaistums un kotēšanās nevis lielīšanās ar veselību krūmos, sabrukušu dārzeņu pārstrādes rūpnīcu un zārku darbnīcu.
  Vajag no graustiem un līķu informatīvā piesārņojuma uzlidojuma uzmanīties.

 19. Lidlauks ir vajadzīgs, tā ir perspektīva lieta-jaunas darba vietas, uzņēmējdarbības attīstība, taksometri, autobusu maršuti u.t.t. attīstīsies tūrisms Tukumā. Vietējiem uzņēmējiem būs darbs (ēdināšana, viesnīcas u.t.t). Jāskatās nākotnē, neviss jāklausās cilvēkos kas savu dzīvi jau nodzīvojuši (baudījuši krievu Armijas lidmašīnu klātbūtni).
  Tagad viss ir mazliet savādāk, paskataties kā notiek visā pasaulē, Lielie liglauki ir pilštas pašā Centrā (tā ir Spānijā, Portugālē, Islandes gavaspilsētā Reikjavikā un tā varam saukt simtiem vietu), tur neviens neprotestē, jo tā ir normāla mūsdienu nepieciešamība.
  Nelaimes var notikt arī ja tuvumā nemaz nav lidlauka, tas nav arguments.
  Cienijamie tukumnieki esiet saprotoši, domājam par nākotni, neviss dzīvojam šodienai!!!
  Varējat vēl nopublicēt to ka Pogas kungs savā runā mazliet Aplauzās, kad lidlauka saimnieks teica par darba došanu vietējiem uzņēmējiem. Ko atbildēja Pogas kungs, un ko pateica uz to lidlauka īpašnieks!!!

 20. sen tik daudz komentaaru nav bijis.tas labi,izteikties vajag,un saak likties,ka vairaakums tomeer ir ,lai lidmashiinas lidotu.lai lido!
  jaa,nebuutu slikti,ja piemeeram samazinaatu maajokla nodokli tanii zonaa,kur lido.buutu durbeniekiem vismaz kaads neliels labuminsh.
  re, cetras bitiites shodien atkal lido,taam nemaz nesalst:)

 21. Prieks, ka tukumnieki ir ar loģisko domāšanu un izteikti lielākā daļa tomēr ir PAR lidlauka attīstību (un galvenokārt jau par Tukuma attīstību!)!
  Nu nav tukumnieki visi bļauri, ņauduļi un dažu demogogu līdzskrējēji, tas priecē 🙂 !

 22. Ātrāk atklāt pasažieru pārvadājumus:
  lai var aizšaut uz ārzemēm,
  lai, braucot uz Rīgu, degviela, riepas un laiks nedilst,
  arī nauda ietaupīsies un vairosies…
  Nomirt visi paspēsim, bet labi padzīvot… ne jau pogam un durbeniekiem vien gribas.
  Es jums teicu, nepērciet tos īpašumus čuhņā.
  Bet saku, pērciet un bagāti būsiet, ja klusu stāvēsiet un paši sev cenu nenositīsiet.
  Nebrēc, kā latvietis, bet smaidi, kā amerikānis un viss būs labi.
  Bet lidlauka biznesā štelles jāatrunā procentuāli – tukumnieki nav nekāds pufaikciems.

 23. Lidojumu zonu virs visasas pilsētas ,lai visiem tiek šovs, šodien 1.5st.maitas trenējās.Tukums2 amonjaka rūpnīcu.lai redz kurš tanī galā par attīstību.

 24. ass, amojaks nesmird, bet ož – elpo dziļi un acis plaši. Kur tu redzi amonjaku?
  Aizmirsi, kā Tukums 2 mazuta cisterna apgāzās?
  Lūk, par dzelzceļu jāierosina referendums! Jāprasa, lai Lembergs un Vējonis ar visu valdību padalās tukumnieku labā, ne kaut kādus santīmus atmet.
  Neplāti muti, ja nezini, cik Dombrovskis par tukumnieka dvēseli atmet, krūmu ļaudis nepieskaitīsim.
  Sāc vākt parakstus par dzelzceļa pārvadājumu ierobežojumiem, tad varēsi naktī mierīgi gulēt un dienā laimīgi lūrēt, ne zvaigznēs, bet degungalā.

 25. To Artis

  Var redzeet ka Artis ir nevisai domājoša būtne

  Darba vietas – cik cilvēku no Tukuma ir atbilstošu kvalifikāciju lai strādātu normālos amatos lidlaukā (iespējams kāds sētnieks)
  Taksometri,viesnīcas – nevajag sapņot, Rīga ir pusstundas brauciena attālumā, kurš muļķis paliks Tukumā, kur nav ne izklaides iespēju nekā cita?????
  Nelaime var notik arī ja nav lidlauks – nav dzirdeets ka citur Latvijā īsā laika spriidī nokrīt 3 lidmašīnas….

  Ir par ko padomāt…..

 26. Cik esmu manījis, pret Lidlauka attīstību pārsvarā ir pensionāri…(Tās apspriedes ir darbadienās, kad normāli cilvēki strādā, un tur arī ir tā problēma kāpēc tur ir tik daudz pensionāru.)
  Viņi mums neaizskarami, griezt viņiem nedrīkst, BET TAD NO KĀ LAI MĒS ŅEMAM TO NAUDU???
  mēs te uztraucamies uzņēmīgie brauc prom no Latvijas, bet loģiski ja neļauj neko darīt…,

 27. Vakar dabūju izjust to "labumu"ko Tukumam dod lidlauks.Kā par nelaimi gadījos mājās no 12-15.Varēja noklausīties trakajā lidmašīnu rēkoņā un noskatīties paraugdemonstrējumus gan pārī,gan pa 4-bez pārtaukuma.Tas ir kaut kas trakāks nekā 8 lidojumi dienā.Arī vilciens nāk gar māju ,bet tas vismaz ir dažas sekundes un nevizinās uz priekšu un atpakaļ.Varbūt tiešam būtu labi,ja kāds no tiem riņķotājiem iegāztos tuvējā mežiņā?

 28. Deltenās preses zaļo brīnumu ziņas.
  Durbes- Smārdes-Tukuma saskarē Bermudas trīstūris – krīt gaisa kuģi?!
  Kāds durbenieks ar laika mašīnu vakar vakar ieceļojis mūsdienās un pirmo reizi ieraudzījis lidmašīnas!
  Durbes puses neattīstie prāti nesaprot, kas ir attīstība – labākie domes prāti arī nespēj parādīt splgtus piemērus, kā tuksnesī uzplauka Lasvegasa, kā radās Disneijlenda un kādos pasaules krustceļos civilizācija izaug.
  Durbenieki bremzes.

 29. Man vienalga vai mūs uzskata par mazattīstiem,stagnātiem vai kā citādi-ja tas nes konkrētu sliktumu mums,(jo labumu neviens nav pierādījis),tad esam pret Lai tā Lasvegasa un Disnejlenda plaukst un zeļ citā vietā!

 30. Protams ka pensionāri ir pret lidlauku, pati dzirdēju kā Frišfelda kungs organizēja pret.Tie uzņēmēji kas ir pret , lai likvidē savus uzņēmumus.Jauniem cilvēkiem vajag darba vietas un pilsētai attīstībai vajag naudu.Pagulēt nevar-ja nāk miegs tad varēs gulēt!Kā tad Rīgā, Mārupē un Babītē cilvēki dzīvo?

 31. Kads sakars ar pilsetu un naudu??? Lidlauks atrodas Engures un Smardes novada! Staradas tur smardinieki, nu un kads labums no lidlauka Tukuma novadam?

 32. Tapec viņi ari izveidoja kopeju novadu, bez kopejam robežam! Vieniem ir lidlauks, otriem osta. Kapec butu jadalas ar Tukumu?
  Tukuma novada domei jaieveš TADU nodevu par gaisa telpas izmantošanu, lai tiem firmaņiem butu neizdevigi tas, ka lidlauks atrodas arpus Tukuma novadam! Protams ja tas ir iespejams.
  Bet domaju, ka tiks samaksats Šulca kungam (drizak grauda, ka tas notika ar SkontoPlan), un Durbes iedzivotaiem bus ekskluziva iespeja baudit pari majas jumtiem lidojošas lidmašinas…

 33. Esmu par lidlauku, bet… Saprotu, kāpēc ir besis tiem, kas ir pret. Tāpēc, ka Tukuma dome – it kā taču mūsējie, darbojās tā it kā būtu vai nu lidostā darbā pieņemti vai Smārdē iebaroti. Labāk nekā šie paši to lidostu aizstāvēja un aizstāv. Nu, vai tiešām pašiem prātā neienāca, ka vajag ar tiem Smārdes-Engures lecekļiem tirgoties? Par saviem iedzīvotājiem padomāt! Tiem, kam vairāk tās lidmašīnu ciešanas, varēja taču burkānus no Engures pieprasīt… Citādi izskatās, ka paši jau ne tikai burkānus, bet arī kāpostiņus dabūjuši…
  katram taču sava kante jātur. Lidostas pārstāvji vispār malači – Irlavas bērnus uz cirku aiveda i avīzei nelielījās, pilnīgi visiem raudeniekiem dāvanas sataisīja, par to gan laikam pieprasīja pateicību… Un vispar, viņiem par bizesu, ne par vietējiem jādomā, par tiem jādomā pās-vald-dī-bai – tātad, domei! Nav te cilvēkiem kā trakiem pret sienu jāskrien, lai pierādītu, ka viņi nav kamieļi un ka viņiem zem ļotenēm bail dzīvot. Tā vinš ir, un viss. Un arī par vilciena kompensācijām pašvaldībai ir jācīnās. Un paraksti jāvāc domei, nevis Pogam.

 34. Esmu par lidlauku, bet… Saprotu, kāpēc ir besis tiem, kas ir pret. Tāpēc, ka Tukuma dome – it kā taču mūsējie, darbojās tā it kā būtu vai nu lidostā darbā pieņemti vai Smārdē iebaroti. Labāk nekā šie paši to lidostu aizstāvēja un aizstāv. Nu, vai tiešām pašiem prātā neienāca, ka vajag ar tiem Smārdes-Engures lecekļiem tirgoties? Par saviem iedzīvotājiem padomāt! Tiem, kam vairāk tās lidmašīnu ciešanas, varēja taču burkānus no Engures pieprasīt… Citādi izskatās, ka paši jau ne tikai burkānus, bet arī kāpostiņus dabūjuši…
  katram taču sava kante jātur. Lidostas pārstāvji vispār malači – Irlavas bērnus uz cirku aiveda i avīzei nelielījās, pilnīgi visiem raudeniekiem dāvanas sataisīja, par to gan laikam pieprasīja pateicību… Un vispar, viņiem par bizesu, ne par vietējiem jādomā, par tiem jādomā pās-vald-dī-bai – tātad, domei! Nav te cilvēkiem kā trakiem pret sienu jāskrien, lai pierādītu, ka viņi nav kamieļi un ka viņiem zem ļotenēm bail dzīvot. Tā vinš ir, un viss. Un arī par vilciena kompensācijām pašvaldībai ir jācīnās. Un paraksti jāvāc domei, nevis Pogam.

 35. Dažiem nesaprašām un bingo klientiem.
  1. jāatceras, ka Smārde, Engure, Milzkalne sākotnēji bija piesaistīti Tukuma rajonam.
  2. Lidlauks praktiski ir Tukuma teritorijā un šķir tikai robežgrāvis. Engurei tikai sava zivju smaka paliek.
  3. Lidlauks arī celts psrs laikā pēc lietderības principa un izdevīguma principa.
  4. līdz ar to lidlauks bija vistuvāk Varšavas līguma valstīm un arī tagad visīsākasi ceļš uz ES.
  5. Stratēģiski arī pēc visām augstuma atzīmēm.
  6. Vistiešāk tas ietekmē Tukuma iedzīvotājus Smārdei tikai Formāla teikšana, ko visu var pielabot un salikt pa plauktiņiem.
  Un nav ko te izcelt dažu durbes īpašnieku fiziskos un finansu trūkumus, jo, problēmas tās nav, tik ilgi kamēr neietekmē vairākumu.
  Starp citu, Lidmašīnas ļoti zemu šķērso Jūrmalas šoseju, kuru pēc durbes prasību analoģijas būtu jāslēdz, jāizraida zonas iedzīvotāji vai jālikvidē Rīgas lidostu.
  Tepat Tukumā naktsmieru līdz pat Celtnieku ielai traucē dzelzceļa satiksmes skaņas, bīstami ir pārvadājumi Lauktehnikas un Tukums 2.
  Pieprasām likvidēt visu un dzīvojam kā sūnu ciemā, lai ienesīgi būtu tikai atsevišķiem indivīdiem?
  Pirms pērc domā ar galvu nevis ar kabatu.

 36. to par. 1.Robeža ir un paliek robeža! Gravis vai striķis.
  2.Tukumam uz doto bridi no lidlauka nav nekada labuma, un ari nebus.
  3. Nodokļu naudu saņems Smarde un Engure.
  4. Aviacija 60km nav attalums, un lidosta Riga atrodas daudz izdevigaka vieta.
  5. Kravas aviacijas infrastruktura ir neatgriezieniski pazaudeta (izlaupita).
  6. Tukuma novadam ir jaizmanto visas iespejas papildinat savu kasi, un pilnigi vienalga uz ka reiķina tas notiks (nodokļi vai nodevas).

 37. Jūs tik visi gribat lai ver vaļā lidlauku !! Kad lidos iekšā kravas lidmašīnas un vissparejais , saksiet pikstet par drausmīgo skaņu !!
  Kas tad nevarejat uzreiz , izveidot apkart ceļu nevis pari pilsetai ?
  Rīgā visamz pari visam centram vvinas nelido .. 😀
  Un kad vedis par tukumam tokiskos atkritumus, tada ri bļausiet !
  Vismaz riga tadus neved jo nav atļauyts .. 😀
  Drīz TUKUMAM NOSAKUMS MAIN;ISIES NEVIS UZ TUKUMA PĒC SMUKUMA , BET UZ TUKUMA PĒC SMIRDOŅAS ..
  UN PAR TAM DARBA VIETĀM VARAT NECERĒT ! ŠULCA KUNGS VISU LAIKU MUMS TIKAI SOLA, BET NEKO LIETAS LABĀ NEDARA !
  VIŅIEM JAU LABI IEBAZIS SEV KABATA , KARTEJO NAUDAS ČUPIŅU, UN PAŠIEM BUS VIENALGA !

 38. aSNATE , TU ESI MAZA MUĻĶITE, JA UZSKATI KA TĀ PATIEŠĀM BUS KA BUŠOT TAS 100 UN VAIRĀK DARBA VEITAS KO DOMA SOLE.. !! NEBŪS, SAMIERINIES AR TĀDU DOMU , TĀ IR BIJIS VISU LAIKU DOMA TIKAI SOLA, BET NEKAS UZ PRIEKŠU NEJEIT .. !

 39. Ak, cilvēki!
  kas notiek! varbūt taisni kādam no šiem kritizētājiem taisni tur piedāvās darbu un es neticu, ka viņš atteiksies. Labāk ir dzīvot kā sūnu ciemā, ka nekas te nenotiek. Paskataties uz Kuldīgu – tur kā pēc atomkara – cilvēkus tikpat kā neredz, jo ražotnes nolikvidētas.
  un lido man tās lidmašīnas pāŗi un tad? – es nezinu – man tās netraucē…..
  ir prieks, ka ir cilvēki – uzņēmīgi!!!!!!!!!!!!!!!!!! diemžēl Latvietim tas nav ļoti raksturīgi…..
  raksturīgi ir katru jaunu ideju nozākāt….un tad nu brīnamies kāpēc ir tā un ne labāk…..
  Jauku dienu!!!!!!!

 40. Pie kā gan cilvēks nepierod? Izdzīvo jau arī tuksnešos un ziemeļos – zaru būdās, jurtās, alās un arī zem klajas debess. Bet vai mēs tiecamies uz to, lai cilvēkus pieradinātu dzīvot jebkādos apstākļos, vai arī tomēr ir pienācis laiks, kad cilvēks ir prioritāte. Neviens nav teicis, ka neizdzīvos – protams, izdzīvos!!!! Tomēr pārmest, ka uzceltas vai nopirktas mājas Durbes mikrorajonā, ir zaimojoši. Vēl jo vairāk -,, tinieties, ja nepatīk!" Pati vēl ne tuvu neesmu pensionāre un nezinu, vai šādā valstī vispār to varēs sagaidīt, bet, atvainojiet, tiem, kuri bārsta savas bravurīgās idejas un rupjos aicinājumus, noteikti vēl nav pienācis pat pubertātes vecums. Tikai lielā dzīve jūs visus noliks pie vietas. Un tad, kad jūs būsiet izauguši, redzēsiet, ka neviens no jums darbiņu (domāju – daudzmaz normālu) šajā lidlaukā nebūs dabūjis, varbūt vienīgi aiz žoga…. Protams, ka lidlauka liktenis sen jau ir izlemts, taču šoreiz, kad būs noticis kas neatgriežams, vismaz neviena amatpersona nevarēs teikt, ka tauta ar visu bija mierā, neko neteica, ko jūs tagad čīkstiet…. Lai veicas Domei un lidlauka bosiem arī turpmāk!

 41. Neko darīt.Mēs dzīvojam 21 gadsimtā. Infrastruktūra ir jāatīsta. Lidlauks ir neatņemama sastāvdaļa progresam. Tukumnieki tikai vinnēs.Vienīgais ir visa teritorija jāpakļauj stingrai kontrolei. No VID puses. No robežsargu puses No policijas puses.Sevišķi no NBS un gaisa spēku puses. Nedrīkst būt,ka valsts gaisa telpas daļa nav pakļauta drošībai un kontrolei. Tam jābūt visa pamatā.
  Eksistē cilvēku tirzniecība.Narkotiku plūsma. Cilvēku iekšējo orgānu transportēšana ,lielāko daļu pa gaisa satiksmes ceļiem.Rādioaktīvo vielu un ieroču tirzniecība.
  Ja lidlauks būs pakļauts sīkai sistemātiskai kontrolei, tad viņam ir obligāti jābūt!
  Lidlaukā jābūt muitas un robezsardzes vienībai.Lidlauks jāizmanto, kā jaunsardzes bāze parašutistu apmācībai.Jauno lidotāju skola. Jāstrādā kafejnīcai, taksometru parkam.Medpunktam, kas kontrolē tehniskos darbiniekus,lidotājus, parašutistus.Apkalpo lidlauka personālu un infrastruktūras darbiniekus. No drošības viedokļa tur ir jābūt lidlauka drošības un uzturēšanas vienībai ar traktoriem,ugunsdzēšanas mašīnām ,sniega tīrītājiem.
  Lidlaukam jākļūst par NBS rezerves lidlauku.

 42. Vēl viena melnā zona valstī vairāk. piekrītu komentētājam, ka tieši ar gaisa satiksmi tiek veikti nelegālie pārvadājumi, narkotikas, ieroči, cilvēku tirdzniecība utt. Šī tad arī varēs būt piekabe Rīgas lidostai, kur tiešā veidā veikt darījumus, kuriem Rīgas lidostā ir par skaļu, par daudz ausu un acu…. zinam taču, kas notiek visā valstī, ieskaitot VID!!!! Ko vēl var gribēt no pārējām instancēm. Kurš gan var noticēt tam, kašī būs tā īstā un vienīgā vieta, kurā strādās absolūti godīgi un naudu negriboši cilvēki? Ja šāda vieta vēl mūsu valstī nav bijusi, tad maz ticams, ka Tukuma lidlauks būs pirmais iestādījums. Gluži pretēji – šajā visumā nesakoptajā vidē (es domāju plašos ,,Džungļu" laukus ārpus lidostas teritorijas) būs īstā vieta, kuru būs spējīgi aizsegt ar savām iespaidīgajām mugurām mūsu pašu valstsvīri, jo tā ir viņu miljonu vairošanas vienīgā iespēja. Ne jau no ministru vai deputātu algām var kļūt par miljardieriem… Un vēl – ja nu gadījumā kāds godprātīgs cilvēciņš arī no sākuma tiktu pie amata ar kādām kontrolējošām funkcijām, tad ātri vien viņam iekodīs bite, noslīks kādā ūdenkrātuvē, vai arī – dabūs lodi ribās kādā izklaides vietā. Tas nu ir fakts. Tāda ir skarbā dzīves realitāte tā saucamajā brīvajā Latvijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.