Agita Puķīte

Kur nomazgāties tiem tukumniekiem, kam mājās nav ne dušas, ne vannas?

Šāds jautājums uzdots jau gadiem ilgi – kopš Tukumā nav pirts un kopš tā laika, kad tie cilvēki, kam mājās nav ūdensapgādes, šos pakalpojumus izmanto Tukuma ledus hallē. Lai arī tā ir iespēja, ar šo piedāvājumu ne visi ir mierā.

Šāds jautājums uzdots jau gadiem ilgi – kopš Tukumā nav pirts un kopš tā laika, kad tie cilvēki, kam mājās nav ūdensapgādes, šos pakalpojumus izmanto Tukuma ledus hallē. Lai arī tā ir iespēja, ar šo piedāvājumu ne visi ir mierā.

Kā stāstīja kāda dušu apmeklētāja, viņasprāt, veciem cilvēkiem šīs dušas nav domātas, jo tajās ir auksti, turklāt nemitīgi auksto gaisu caur lūkām pumpējot klāt: “Slikti jau tas vien, ka dušas ir vairāk vai mazāk publiskas, jo turpat ir daudz cilvēku, kas staigā iekšā un ārā, bet mazgāšanās jau nav tā lieta, ko vajadzētu tik publisku veidot, jo īpaši veciem cilvēkiem. Manuprāt, pašvaldībai nav nekādas nojēgas par to, cik daudziem cilvēkiem, tajā skaitā veciem, nav mājās tādu labumu kā ūdensvada. Iespējams, aiz savas labās dzīves deputāti neredz faktu, ka Tukumā daudzi ar spaiņiem nes ūdeni no akas un kāpj ar šo spaini 2. stāvā pa šaurām un stāvām kāpnēm, lai sanāk vannai vai vismaz bļodai, un tad to pašu nes laukā uz netīrā ūdens izlejamo bedri. Es iesaku atnākt un pamēģināt, kā tas ir, un tad nebūtu jautājumu, kāpēc tiem cilvēkiem vajag tās dušas un to pirti. Dome visu laiku atrunājas, ka pirts nav pašvaldības uzdevums, kas jāpilda, bet ne jau ērtību dēļ vajag pirti, bet lai nomazgātos…

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 8. augusta, numurā ŠEIT!

 

Komentāri

 1. TĀ IR TOTĀLA NOZIEDZĪBA NO DOMES PUSES ATRUNĀTIES, KA SOCIĀLO PAKALPOJUMU NODROŠINĀŠANA SAVIEM IEDZĪVOTĀJIEM NAV DOMES PIENĀKUMS!!!

  1. turklāt čigāņi regulāri nosper šampūnu, kā pagriezies, tā šampūna nav. riebjas tur iet, bet ko padarīsi, ja pensijas gados nav iespēju ievilkt ūdensvadu.

 2. pirms pašvaldību vēlēšanām publisko pirti tukumniekiem solījāt jūs visi! Visas jūsu sazīmētās partijas. Mēs neesam to aizmirsuši.

   1. Latvijas Zaļās partijas Tukuma novada
    Priekšvēlēšanu programma: izveidot PUBLISKO PIRTI,piesaistīt peldbaseina stratēģisko investoru…
    Nacionālās apvienības Tukuma nodaļa:Sabiedriski svarīgiem objektiem (kultūras centrs, slimnīca, pirts) Tukumā būt!
    Partijas VIENOTĪBA:piesaistīsim investīcijas peldbaseina un pirts būvniecībai.
    sīkāk info http://www.cvk.lv

 3. Trīsdesmitgadniekam aliņiem naudas pietiek , bet ievilkt ūdensvadu un pievienot boileru, tam gan līdzekļu trūkst un brēc , lai visu dod pašvaldība.

  1. Nebrēc jau par to, lai pirts būtu par velti un par pirtniekiem būtu volfs un lukmans! Brēc par to, ka nav uzbūvēta pirts, kur iedzīvotājiem (tajā skaitā pensionāriem un nedzērājiem) mazgāties par samaksu.

 4. Citāts no Puķītes raksta: “slikti jau tas vien, ka dušas ir vairāk vai mazāk publiskas, jo turpat ir daudz cilvēku, kas staigā iekšā un ārā, bet mazgāšanās jau nav tā lieta, ko vajadzētu tik publisku veidot, jo īpaši veciem cilvēkiem…”
  Pirts nav publiska?

 5. Drīz “Harmonijā” būs Kukulenes pirts.
  Kukulene (tā, kurai mācību centrs Pils ielā) ar visu savu varzu nopirka pirti, pašreiz remontē. NTZ bija rakstīts, ka domnieki solīja baseinā peldināt skolniekus. Tātad ienākumi garantēti.

  1. Ja kads kautko dara, tad atkal slikti… Vajag kautka nonicinat cilvēku … Kāpāc tad ir tik maz to, kuri grib pulcinat kādu «varzu« – tāpēc, ka vienmēr kādam skaudīs ..

   1. Lai veicas cilvēkam. Jautājums – kāpēc neturpināja biznesu “Smukausī” (pagrabiņā)? Ar tādu vērienu uzsāka darbību, bet “Čiks” vien sanāca.
    Dievs dod, ka pirts un baseins ziedēs un plauks! Lai tikai cenas būtu samērojamas ar pakalpojuma kvalitāti.

    1. Paldies par ieinteresētību!

     Pils ielā mēs īrējam tikai telpas mācību centra vajadzībām, mums nav nekāda sakara ar tur esošajiem uzņēmumiem.

     Jauku Jums vasaru!

 6. Esmu dzīvojis vairākus gadus ārpus Latvijas…arī tagad sanāk darba darīšanās pabraukāt pa pasauli…. nu nav tādas attīstītās pasaules prakses, iet mazgāties publiski….
  …attopieties āksti, vienīgā vieta, kur mazgāties uz publisko pirti dodas cilvēki ir Krievija, Baltkrievija… Tie kam vajag publisko pirti izskatās pēc tiem, kam tik labi bija PSRS, krievu valoda otrā valoda, maize 20 kap. u.t.t.

  1. Skaidrs, ka pa 20 kap.neko neviens neprasa, tikai izbrīna fakts, ka kubs ūdens ar visu pievadīšanu, uzsildīšanu, skaitītāja nomu un kanalizācijas aizvadīšanu Tukumā maksā 7,67 eur. Tai pat laikā, piemēram, Daugavpilī tikai 1,76 eur, citās pilsētās arī vismaz uz pusi lētāk. Pirts vajadzīga, lai vismaz vienreiz nedēļā normāli nomazgātos, tie kas nevar atļauties pa krānu tekošo zelta vērto Tukuma hlorūdeni.

  2. nav cilvēkiem jāattopas! Kopējās pirtis ir bijušas Latvijas pilsētās, kopš tur parādījās strādnieku šķira. Vari palūkoties arhīvos arī Jūrmalas pilsētas vēsturi un kurortoloģijas vēsturi.

   1. pirts nav vieta, kur gribētu redzēt “Tu” pliko pakaļu un to ko viņš te pļū.ī….. tā kā vari droši vākties uz savu roģinu -CCCP

    1. pirtī visiem ir plikas pakaļas!!! Neviens normāls cilvēks neiet uz pirti demosntrēt savu pliko pakaļu, bet mazgāties. Ja grib demonstrēt pliku pakaļu tā, lai citi sajūsminās, jāiet uz svingeru klubiem.

 7. Tas šausmīgākais ir tas,kas Tukuma Domei nerūp civilizētās problēmas.Tukums ir vienīgā pilsētā kur nav pieejama pirts.Pat katrs pagasts jau uzskata par savu pienākumu uzbūvēt pirti ar peldbaseinu.Tukumam ir ārkārtēji standarti,piemēram,rīkot strūklakas svētkus 1.maijā pie strūklakas ,kas nav to vērta,kas ir ārpus jelkādas estētiskās baudas.Vai Tukuma priekšstāvji ir pabraukājuši un paskatijuši strūklakas Dobelē,Liepāja,Ventspilī u.c.?

  1. “Pat katrs pagasts jau uzskata par savu pienākumu uzbūvēt pirti ar peldbaseinu”
   Phe, he, he, hē – nepārspīlē gadījumā? Ja jau tādi apgalvojumi, tad sarakstu šurp, kur na haļavu var pirtī tikt!

  1. Beidz pīpēt un dzert,tad varēsi sakrāt ūdensvada ievilšanai! Un vispār,pati esmu bļodā mazgājusies gadus 5,kamēr māju uzcēlām um ūdeni ievilkām.Tā kā nav jau nu pasaules gals,ka nav ūdensvada un kanalizācijas! Tas,ka Tev slinkums ūdeni spaiņos staipīt,tas jau ir cits jautājums!

   1. Tu jau neesi vienīgā, kura ūdeni staipījusi. Apmainīsimies pieredzē.
    Cilvēki vēlas nomazgāties, atkārtoju vēlreiz, tiem, kuriem dzīvokļi ir bez centralizētā ūdens piegādes un kanalizācijas. Gadījumi ir dažādi – gan veci cilvēki, gan nav iespējas ierīkot, u.t.t. Visi nav bomži un dzērāji. Bomži var aiziet uz soc. nodaļas dušu, bet normāli mazturīgie arī vēlas būt tīri.

 8. Bet kapec runa ir tikai par pirti?!
  Vai tad letak un vienkarsak nesanak kadas telpas kaut kur iebuvet vienkarsas dusas? Nevajag jau masazas dusu kabines. Neticu, ka Tukuma nav nekur sadu telpu, kur to varetu ierikot. Normalas dusas, peklajigas, ar kaut kadiem aizslietniem, lai ir daudzmaz iespeja nomazgaties bez citu luresanas. Priekskam pirts?

  1. Annīt, mīļo sirsniņ, padomā, kāpēc citas novada pašvaldības aplaimo savus iedzīvotājus ar pirtīm? Tieši ar pirtīm, nevis kaut kādās pažobelēs iebūvētām dušām ar aizslietņiem, lai kāds nelūr?

   1. Aaa..tatad nevajag nomazgaties ka te apele, bet pirti vajag ja! Nu tapec jau acimredzot jums netikt pie tas pirts, jo mazgaties jau ir kur, tikai principa pec, ka kadam esot jataisa pirts tapec to vajag. Nu skaidrs. Saprotu senos laikos kad cilveki mazisglitoti bija un pavisam senos, kad vieniga vieta kur dzimt, mirt un mazgaties pirts dereja. Bet tagad?! Pasakiet kaut vienu iemeslu kapec tagad ir vajadziga publiska pirts? Kas tas par eksbicionismu veleties kopa ar citiem svesiem plikajiem tuseties. Perversi. A sava loka tam ir saunas un pirtis visas viesu majas. Uz prieksu!

   1. Kas tev nelauj? Pirtis visas malas. Man pat skeit, ka Vagneri ir. Brauc, ire un peries uz lavas cik uziet. Es pirma protestesu un vaksu pret parakstus, ja dome tiesam nolems un izskerdes naudu kaut kadu perversu pliknu iegribam. Labak lai to naudu pieskir kadu bernu veselibas uzlabosanai vai kaut dzivnieku patversmei!! Nevis divainju velmei svesiem plikiem riveties viena telpa kopa.

    1. Kaut ko tik smieklīgi stulbu vēl nebiju lasījis :))))) Gandrīz bez elpas paliku no smiekliem ;))))) Unikāls gadījums !!!! :)))))

     1. Anniņa ir vienkārši jāizglīto, ka šādās sabiedriskajās vai publiskajās pirtīs ir tā saucamās “sieviešu dienas” un “vīriešu dienas”. Nav jāiet visiem kopā. 🙂

 9. Kā diez laukos cilvēki mazgājas? Katrs pats rūpējas un neviens neņaud pēc Romas vai padomju paražām publiskajā pirtī. Nav ar ko aliņu kopā iedzert un par dzīvi parunāt? Tad sametaties kopā un uzceļat kauč no plēves sev čigānu pirti! Nenosmieties!

  1. nevajag man no plēves nekādu čigānu pirti! Man ir vajadzīga normāla pirts par manu, manas ģimenes, manu kaimiņu – tukumnieku pašvaldības kasē iemesto nodokļu naudu!
   Un, starp citu, nav ko apvainot čigānu tautu. Viņi savas pirtis no plēves necēla arī tad, kad pārvietojās taboros!

   1. nevienu neapvainoju, tik piedāvāju čigānu pirts ekono risinājumu tiem, kas paši neko nevar vai negrib. Mācies, domā un pašī un viss tev būs, arī pašam sava pirts un ne tikai. Pazīstu džeku, kas tikai ar savu darbu un gribēšanu uzbūvēja sev un kaimiņiem pirtiņu jūsu dēvētajā “rajonā bez ērtībām”, un nav viņam uz citu plikām pakaļām jāskatās! nedz turīgs bija, nedz domē strādāja, vienkārši gribēja…pat invaliditāte nebija šķērslis. tas ņaudētājiem…

 10. Cilvēkiem vajadzētu zināt, ka arī sabiedrībā cienījami, atzinību guvuši cilvēki ir sabiedriskās pirts fani un regulāri tās apmeklē. Vakar piem. visu cienītais pavārs Mārtiņš Sirmais TVRīga24 raidījumā atklāji, ka regulāri apmeklē sabiedrisko pirti, cenšas to darīt regulāri vismaz reizi nedēļā pēc . Kāpēc? Tāpēc, ka tas ir vislabākais relaksēšanās veids pēc intensīvas darba nedēļas. Lūk kā.

  1. tev tas būs par dārgu, to var atļauties tik tādi, kas ieekonomējuši un nodokļu nomaksāšanas rēķina. kopš kura laika nodokļu nemaksātāji ir visu cienījami?

 11. Izrādās, ka Tukumā vēl ir daudz ļaužu, kuriem ir nostaļģija pēc padomijas antisanitārajām publiskajām pirtīm ar bleķa vanniņām.

  1. Līdz ar paaudžu maiņu nevienam tā publiskā pirts, par kādu te fano redakcijas ļaudis, nebūs vajadzīga. Cits stāsts par augsta līmeņa pirtīm ar individuālu apkalpošanu, bet šaubos vai Tukumā šādu pakalpojumu kāds pirks, šamējie jau patreiz brauc uz Jūrmalu vai citur.

   1. Jāceļ pirts un punkta. Aizbrauc, paskaties uz Kuldīgu, Talsiem, par Rīgu nerunājot. Aizej paskaties, ko cilvēki dara sabiedriskajās pirtīs. Kāda ir vide. Kādi cilvēki tur iet. Tur nekādus bomžus vispār iekšā nelaiž. Un nav tur nekādi superdārgie pakalpojumi, masāžas, SPA, u.c. nez kādas ekstras. Normālas pirtis ir apskatāmas. Nerunājiet, par ko nav priekšstata.

   1. Uzceliet un miers! Pašiem būs labi, un kādu centu vēl atsitīsiet! Kad būs sagruvusi, vēl pusi nebūsiet atguvuši no ieguldītā. Jādod tik virsū! Visi uz pirti! Afigetj te var! Ākstu bars!

   2. Nevarat labāku vietu saviem svingeru pasākumiem atrast? Kāpēc lielākai daļai tukumnieku un novadnieku par to būtu jāmaksā? Jūsu izpriecas par jūsu naudu un aidā, nekādu pretenziju.

    1. ej uz savu svingeru sabantuju un per tos savus klientus! Nebāzies virsū ar saviem pakalpojumiem normāliem latviešu cilvēkiem, kas no senseniem laikiem gājuši uz pirtu un pērušies lāvā. Kurus tu te gribi apmuļķot, svingerist?

 12. Daļai vecu cilvēku un invalīdu ir problēmas ar nomazgāšanos.
  Par tiem arī jārūpējas sociālajiem dienestiem.

  Savukārt , pārējiem ir pieejamas pirtis kādas tik vien sirds kāro.Vēl citi paši ir uzbūvējuši pirtiņas.

  Tāda antiservisa ”pirtis” kā bija padomju laikos nav un vairs nebūs, un arī nevienam nav vajadzīgas, un varat necerēt , ka kāda pilsētas vara tādu būvēs.

  1. vēl viens domes idiņš izlīda ar savām padomjlaiku antisantitārijām pamācībām! Nav bijis pirtī un nezina, kas tā tāda ir, un ko tur kāds dara.

  2. Varbūt jums kā kvēliem padomiešiem vajag , lai pilsētas vara jums ierīko arī trīsprogrammu kolhoznieku jeb tā saukto radiotranslāciju?

 13. Cukurs-Zuckermans varētu jau kustēt prom uz mežu un sākt griezt bērza zarus un siet slotiņas. Vo, būtu pa pirmo! Lietderīgi pavadītu laiku, kaut ko arī nopelnītu.

  1. Priekš sevis sagriežu kādas tik vajag slotiņas , ne tikai bērzu , bet arī paegļu , pelašķu un vīgriežu slotiņas.
   Savukārt Krišs , kā jau padomietis , prot tikai bļaut, ka neviens viņam neko nedod, pat pirts slotiņu šim Domei esot jāsagādā.

   1. nu, tu gan mani apmelo! Nekādai domei nevienu pirts slotiņu neesmu ieteicis iedzīvotājiem iedalīt! Padomāju, ka tu varētu izlietot savu enerģiju, pagriežot zarus slotiņām. Tas būtu feināk, nekā dot ieteikumus domei, vai tai būtu jāceļ, vai nebūtu jāceļ mums pirts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.