Durbes pilī pasniedz «Muzeja naglu»

Ik gadus decembra vidū Durbes pils aicina uz gada nogales īpašo tikšanos Zelta svētdienā, kas šoreiz bija veltīta jaunieguvumiem, sarunām, priecīgiem tikšanās mirkļiem un neizbēgami – aizvadītā Cūkas un gaidāmā Žurkas gada atklāsmēm. Un, protams, šis pasākums ir nozīmīgs arī ar gadskārtējo balvas «Tukuma muzeja nagla» pasniegšanu, kā arī koncertu Ziemassvētku noskaņās, kuru sanākušajiem dāvāja pianiste Ilze Jaunzeme un čellists Pēteris Ozoliņš.

Lai arī zelta svētdiena notiek jau kopš 1992. gada, kā atzina Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola, viss sācies, kad toreizējā kolēģe Zaiga Bogdanova rosinājusi veidot grāmatu izstādi un atradusi grāmatnieka Ata Freināta stāstu par to, ka svētdiena pirms Ziemassvētkiem ir tā pati labākā svētdiena visiem, kas kaut ko grib pārdot. Viņš vienā tādā reizē pārdevis vairākus vezumus grāmatu, bet viens vezums pat esot nozagts… No tā laika Durbes pils gada nogalē aicina pie savis draugus un atbalstītājus, lai kopā gaidītu svētkus.

Tukuma muzeja 2019. gada balvu – «Muzeja naglu» saņēma tēlniece Arta Dumpe, kas ar Tukumu ir saistīta ciešām saiknēm jau kopš 1975. gada, kad Mālkalnā tapa viņas veidotais piemineklis. Viņa bija gleznotāja Anša Artuma draugs, un ir iemūžinājusi viņu un veidojusi arī A. Artuma kapa pieminekli. Turklāt ļoti bieži tēlniece piedalījusies Tukuma izstādēs un palīdzējusi daudzināt Tukuma vārdu, kā arī dāvinājusi muzejam savus darbus. Par ieguldījumu Z. A. Meierovica pieminekļa pretendentu vērtēšanā viņa saņēma arī īpašo piemiņas zīmi.

Jāteic, ka māksliniece par šo novērtējumu bija ļoti pārsteigta, jo, kā atzina pēc balvas pasniegšanas, tas viss – šis lielais gods – nācis ļoti negaidīti, jo tagadējais ieguldījums mākslā vairs neesot tiks liels, bet šo to vēl darot gan. Tomēr māksliniece atzina, ka Tukums vienmēr viņai esot tuvs un īpašs, tāpat kā viesošanās Durbes pilī.

Vairāk par to, kād bijis muzeja gads, lasiet otrdienas, 17. decembra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.