Agris Jansons

Kur 17. oktobrī doties Lauku dienas ceļotājiem Tukuma, Engures un Jaunpils novadā

Sestdien, 17. oktobrī, visas dienas garumā norisināsies Lauku diena ceļotājiem, kad Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt strādājošas zemnieku saimniecības un lauku produktu ražotnes un uzzināt klātienē, kā ēdiens nonāk uz mūsu galdiem, baudīt dažādas degustācijas, pabarot laukos dzīvojošus dzīvniekus, safotografēties pie kombaina stūres un iegūt dažādas jaunas prasmes.

Sestdien, 17. oktobrī, visas dienas garumā norisināsies Lauku diena ceļotājiem, kad Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt strādājošas zemnieku saimniecības un lauku produktu ražotnes un uzzināt klātienē, kā ēdiens nonāk uz mūsu galdiem, baudīt dažādas degustācijas, pabarot laukos dzīvojošus dzīvniekus, safotografēties pie kombaina stūres un iegūt dažādas jaunas prasmes. Katru no Jums laipni sagaidīs jūsu izvēlētajā saimniecībā, ko izvēlēsieties apmeklēt. Kopumā šajā dienā durvis būs vērušas 53 saimniecības, no kurām 4 atrodas Tukuma pievārtē, bet 2 Jaunpils pusē.

SIA «Mazburkas» Tukuma pievārtē nodarbojas ar vīnogu audzēšanu un piedāvās apskatīt savu dārzu un nodegustēt vīnogu vīnu. 10.00, 13.00 un 16.00 saimnieki te piedāvā ekskursijas pa dārzu, kurā iekļauta arī vīna degustācija. Adrese: «Mazburkas», Smārdes pagasts, Tukuma novads. Pietiekties pa tālr. 29149725.

Keramikas darbnīcā «Saules ceplis» ikvienu gaidīs zāļu tēja, kā arī bezmaksas ieeja darbnīcā, bet par simbolisku samaksu iespēja pašiem veidot savu māla trauku, kurā ielikt pozitīvās domas un emocijas. Adrese: «Margrietas», Smārdes pagasts, Engures novads.

Zemnieku saimniecība «Eglāji» iepazīstinās ar savu ābeļdārzu un piedāvās iegādāties ābolus un ābolu sulu. Adrese: «Eglāji», Rauda, Smārdes pagasts, Engures novads. Papildus informācija un pieteikšanās pa tālr. 29250492.

Biohumusa ražotne «BioEC» izvadās bezmaksas ekskursijā pa ražotni, lai parādītu, kā tiek ražots viens no visefektīvākajiem organiskajiem mēslojumiem – sliekkomposts. Te varēs arī iegādāties viņu fasēto produkciju ar 30% atlaidi. Adrese: «Roguļi», Cērkste, Smārdes pagasts, Engures novads. Pieteikties iepriekš pa tālr. 29241335.

SIA «Joži» Jaunpils pusē piedāvās iepazīties nevis ar lauku saimniecību, kādu ikdienā iedomājamies vai atceramies no bērnības, viesojoties laukos, bet gan īstas, lielas, šodienas industriālās lauku saimniecības apskati. Adrese: Jožu darbnīca, Jaunpils, Jaunpils novads. Pieteikties iepriekš pa tālr. 29144114.

Lauku māja «Rogas» Jurģu pusē Jaunpils pagastā piedāvās doties ekskursijā pa saimniecību un apskatīt tās iemītniekus, līdzdarboties siera un sviesta gatavošanā (bez maksas) vai vienkārši atpūsties un pavadīt dienu laukos – nesteidzīgā, mierpilnā un dabiskā vidē (nakšņošana tiks piedāvāta ar 50% atlaidi), kā arī iegādāties saimniecībā gatavotus bioloģiskus piena produktus ar atlaidi. Adrese: «Rogas», Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Pieteikties iepriekš pa tālr. 29199848.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.