Kandavā aizvadīts džeza izpildītājas un novadnieces Artas Jēkabsones koncerts

17. augustā Bruņinieku pilskalnā Kandavā koncertu sniedza un jauno albumu «Light» jeb «Gaisma» prezentēja kādreizējā kandavniece Arta Jēkabsone un viņas grupas biedri.

17. augustā Bruņinieku pilskalnā Kandavā koncertu sniedza un jauno albumu «Light» jeb «Gaisma» prezentēja kādreizējā kandavniece Arta Jēkabsone un viņas grupas biedri.

Iespēju kopā ar savu muzikālo ģimeni, kā Arta dēvē grupas kolēģus no Ņujorkas (pianists Teo Valentīnī (Theo Walentiny), basists Niks Danstons (Nick Dunston), ģitārists Lūkass Kadišs (Lucas Kadish) un bundzinieks Konors Parks (Connor Parks)), ierakstīt pašu radītus un arī īpaši grupai sarakstītus džeza skaņdarbus, tika izcīnīta pirms diviem gadiem džeza izpildītāju konkursā Šveicē, kur Artas improvizācijas un izpildījums «Motreux Shure Vocal Competition» ļāva viņai izcīnīt «Grand Prix».

Darbs pie albuma noslēdzies pērn un šī gada augustā to bija iespējams dzirdēt dzīvajā izpildījumā. Koncerttūri grupa uzsāka Lietuvā, bet 22. augustā tā noslēdzās Rīgā, restorānā «Trompete». Lai Artas uzstāšanās varētu notikt arī dzimtajā pilsētā, kā bija noprotams, pirms tam veikti ievērojami priekšdarbi – par skatuves, skatītāju zonas iekārtošanu un dekorācijām bija parūpējušies vietējie kultūras ļaudis, bija arī atrasts atbalstītājs, lai grupa uz Latviju varētu atceļot pilnā sastāvā, bet tērpu solistei bija darinājusi Kandavas māksliniece Danuta Ābele. Atbikstoši noskaņai tie bija gaišos toņos ar zeltītiem saules simboliem.

Komentāri

  1. Vai tad mums vēl ir sastopami kolhoznieki?! TAGAD ir zemnieki un tie vairākumā ir tikpat izglītoti kā inteliģence un arī džezu saprot!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.