Cērē aizvadīta matemātikas nedēļa /FOTO/

Noslēdzoties janvārim, Cēres pamatskolā valdīja visu zinātņu karaliene Matemātika – katra diena tika veltīta skaitļiem, dažādiem uzdevumiem un arī matemātikas atveidojumam kāda no mākslām. Pirmdiena bija “vizuālās matemātikas diena”, kad katra klase veidoja plakātu “Skaitļi mūsu dzīvē”.

Noslēdzoties janvārim, Cēres pamatskolā valdīja visu zinātņu karaliene  Matemātika – katra diena tika veltīta skaitļiem, dažādiem uzdevumiem un arī matemātikas atveidojumam kāda no mākslām. Pirmdiena bija “vizuālās matemātikas diena”, kad katra klase veidoja plakātu “Skaitļi mūsu dzīvē”. Skolēni jau pa brīvdienām bija savākuši atbilstošus attēlus par skaitļiem un pirmdien klases veiksmīgi to visu salika kopā. Otrdiena – “literārās matemātikas diena”, katrs individuāli varēja uzrakstīt dzejoli, pasaku vai vēstuli kādam skaitlim. Nākamā diena tika veltīta sakarībām starp matemātiku un mūziku – bērniem bija jāatrod un jānodzied skanīgākās dziesmas, kur pieminēti skaitļi.   Ceturtdiena – “atjautīgā, praktiskā un kustīgā matemātikas pēcpusdiena”. Šo pasākumu vadīja skolas 8. klase un audzinātāja, kur katra skolēna vārds bija pēkšņi pārvērties par ciparu. Un visbeidzot piektdiena – pati nopietnākā diena – olimpiādes diena matemātikā.

Kopumā matemātikas skolotāji šīs nedēļas laikā centās skolēnus pietuvināt matemātikai un parādīt, cik liela ir tās loma mūsu dzīvē. Dažreiz ar šiem neparastajiem uzdevumiem tiek palīdzēts audzēkņiem vingrināties, attīstīt uzmanību, koncentrēšanās spējas, atjautību. Matemātikas skolotāju novēlējums – lai nokļūšana līdz pareizajai atbildei vienmēr sagādātu prieku!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.