Iveta Piese

No avarējušās cisternas Abavā noplūdusi dīzeļdegviela; brīdina dienestus un pašvaldības /FOTO/

Jau informējām, ka ceturtdien, 8. maijā, Rīgas-Ventspils šosejas 92. km, pagriezienā notikusi traģiska avārija, kurā, apgāžoties smagajai mašīnai MAN ar cisternu, gāja bojā tās šoferis. Avarējušās cisternas degvielas tvertnes bojājuma rezultātā notikusi degvielas noplūde.

Jau informējām, ka ceturtdien, 8. maijā, Rīgas-Ventspils šosejas 92. km, pagriezienā notikusi traģiska avārija, kurā, apgāžoties smagajai mašīnai MAN ar cisternu, gāja bojā tās šoferis. Avarējušās cisternas degvielas tvertnes bojājuma rezultātā notikusi degvielas noplūde notekūdeņu grāvī tieši tai vietā, kur atrodas caurule, kas savāc arī degvielas uzpildes stacijas «Statoil» notekūdeņus, un tālāk novada tos Bebrupītē. Iespējams, automašīnas degvielas bāka bijusi pilna un tātad gruntī nonākt varēja līdz 1 tonnai dīzeļdegvielas. Bebrupe ietek Abavā. VUGD pie notekas mēģināja šo degvielu uztvert. Piektdien, 9. maijā, eļļainie plankumi bija jau Abavas senlejas dabas parkā un Kandavā. Degviela plūst cauri Kandavas pilsētai pa vietām, kur Abava ir īpaši līkumaina un ir daudz vecupju. Tikai pretī Čužu purvam ir uzstādīti piesārņojuma “ķērāji”, bet, tā kā Abava tajā vietā ir strauja, tad redzams, ka nekas netiek noķerts un eļļainie plankumi ceļo tālāk uz Zvejnieku tilta pusi un drīz jau būs Sabilē. Par notikušo ir informēti atbildīgie dienesti un pašvaldības.

13 komentāri “No avarējušās cisternas Abavā noplūdusi dīzeļdegviela; brīdina dienestus un pašvaldības /FOTO/

  1. tie savācēji jāliek ik pa gabaliņam,un tā pedēja bilde ta caurule ir pie statoela taka nav mašina vainīga,bet noplūde bendzintankam

  2. Pašvaldībām un Valsts vise dienestam: pie iesnieguma par zaudējumu kompensāciju pielieciet klāt aizliegumu Pūres uzņēmumiem transportēt šmuci vai iepludināt to Abavā vai tās pietekās. Pietiek!

  3. Ta kad katastrofa, tie 350l ir nenozimigs piesarnojums! Kad kadreiz pienotava laida abava kimijas un tad vel zivis neizmira! Nebus te ne cernobilas samu ne milzu sennu!

  4. he he,protams ka nekaada katastrofa.tagad jau no mushas uzpuush ziiloni.krievu laikaa kolhoza traktoristi sljarku graavii leeja regulaari.

  5. ko var rakstīt murgus..nezin cik daudz ir izlijis,bet uzrakst ka viena tonna…tur bija 350l un tieši tā,kādreiz degvielu laida pa grāvjiem,un nekas nebija,tgd nedaudz noplūst kautkas,pasaules gals ir klāt…visi tik tīri un sterili palikuši…kāda atšķirība,nenoplūda jau tonnām…

  6. Besi kad visi var runat,kaut ko debilu,bet to kad CILVEKA vairak nav tas nevienam neinterese…….esiet tik mīli un beidziet daudzko spriedelet ja nezinat kas un ka ir????

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.