Dzintra Novika

Rūķi aktivizējas Engures pagastā

Ziemassvētkos un Jaunajā gadā daudziem cilvēkiem rodas vēlme dot un pateikties labiem cilvēkiem, arī pašiem būt iejūtīgākiem pret līdzcilvēkiem. Īpašu mīļumu gribas sniegt tieši bērniem. To sajuta arī kāda Engures pagasta draugu grupa, kas Plieņciemā un Apšuciemā parasti pulcējas vien skolu un studiju brīvlaikos.

Ziemassvētkos un Jaunajā gadā daudziem cilvēkiem rodas vēlme dot un  pateikties labiem cilvēkiem, arī pašiem būt iejūtīgākiem pret līdzcilvēkiem. Īpašu mīļumu gribas sniegt tieši bērniem. To sajuta arī kāda Engures pagasta draugu grupa, kas Plieņciemā un Apšuciemā parasti pulcējas vien skolu un studiju brīvlaikos.

Gandrīz visi no apmēram 30 šīs grupas dalībniekiem ir beiguši Engures vidusskolu. Jau pagājušajā kādreizējiem skolas biedriem ienāca prātā doma, ka Ziemassvētkos jāapciemo un jāiepriecina ģimenes, kurām ikdienā neklājas tik viegli. Lai ideju īstenotu, tika meklēti sponsori un atbalstītāji, bet puiši brīvprātīgajā darbā iesaistījās ar savām automašīnām, lai saziedoto izvadātu. Grūtības gan sagādāja to ģimeņu apzināšana, kur palīdzība un iepriecinājums būtu nepieciešams visvairāk. Šajā jautājumā jauniešiem varēju palīdzēt es [Dzintra Novika, Dzirciema speciālās internātskolas skolotāja, red.], jo strādāju skolā, kur mācās bērni no Jaunpils, Tukuma, Talsu un Kandavas novada. Savukārt ģimenes Engurē apzināja paši jaunieši.

Katrā ģimenē jaunieši – Ziemassvētku rūķi – sajuta, ka ir gaidīti. Bērni bija gatavojušies kopīgi dziedāt dziesmas, skaitīt dzejoļus, tika cepta medus kūka, izgatavotas konfekšu puķes. Un sirsnīgajā atkalredzēšanās brīdī prieks bija abpusējs – bērnu un vecāku smaidi darīja laimīgus arī rūķus. Jāpiebilst, ka šogad rūķi vēl arī pabija Vidzemē, Ogres pusē.

Rūķi nevarētu veikt savu misiju, ja nebūtu uzņēmumu un privātpersonu, kas rūķiem palīdzēja. Atbalstu rūķi saņēma no SIA «DVL», SIA «AGFkoks», grupas «Prāta vētra», SIA «R.A.N.», «Fazer», «Maxima», A/S «Tukuma piens», SIA «Talsu Tipogrāfija», «RED CAFE», SIA «NEMO–Z», SIA «Vāverīši», no Kristapa Amsila, no Sandras Vitkusas, Brigitas Raginskas, Linarda Priedes, Aigas Blūmas, Uģa Kraukļa, Jura Roņa, Dzintras Loces, Zigrīdas Grēveles un Noviku ģimenes.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.