Zeķes, vasaras kafejnīcas un laukums

Tukuma svētku laikā uzklausījām gan tukumnieku, gan pilsētas viesu jautājumus un viedokli par notiekošo pilsētā. Daži jautājumi bija par svētkiem, bet daži arī par citām lietām, kas interesē iedzīvotājus. Uz jautājumiem atbildēja Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs.

Tukuma svētku laikā uzklausījām gan tukumnieku, gan pilsētas viesu jautājumus un viedokli par notiekošo pilsētā. Daži jautājumi bija par svētkiem, bet daži arī par citām lietām, kas interesē iedzīvotājus. Uz jautājumiem atbildēja Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs.

Kāpēc Tukuma svētku laikā pilsētas centrā domē ļāva tirgoties ar lietotām drēbēm, zeķēm? Kāpēc neaicināja māksliniekus ar lietišķās mākslas darinājumiem, kā tas bija kādreiz? Mākslinieki teikuši, ka viņus jau laikus uzaicina uz Talsu un Kuldīgas svētkiem, bet neviens aicinājums nenākot no pilsētas domes.

– Par to, ko tirgoja un kāpēc, runāsim darbinieku sanāksmē. Es arī piekrītu, ka šādai tirdzniecībai ar drēbēm centrā nav jānotiek. Kas attiecas uz māksliniekiem – pilsētas svētku norises laiks visiem ir zināms, tāpat kā tas, ka centrā varēs tirgoties. Žēl, ka šo iespēju paši tukumnieki neizmanto.

Kāpēc svētku laikā centrā nedarbojās vasaras kafejnīcas?

– Mana atbilde ir viena – kamēr tukumnieki šādu kafejnīcu pakalpojumus aktīvi neizmantos, to arī nebūs. Līdz šim visi mēģinājumi atvērt vasaras kafejnīcas beigušās neveiksmīgi – gan pie Pils torņa, gan kādreiz – pie «Granda». Ja kāda kafejnīca gribētu, piemēram, blakus tai uz ielas nolikt pāris galdiņu, nebūtu nekādu problēmu. Ideāli būtu, piemēram, ja vecā puķu veikala ēkā, Brīvības laukumā, kur tagad veidojas grausts, būtu kafejnīca – tur būtu ļoti laba vieta āra kafejnīcai.

Kāpēc Katrīnas laukumā nav atpūtas iespēju? Patlaban šis skaistākais laukums pārvērsts par automašīnu stāvlaukumu. Kāpēc dome nedomā, kā atjaunot ēkas – vecos šķūņus, kuros varētu veidoties gan izstāžu zāles, kafejnīcas utt? Vai tiešām automašīnām jāatvēl centrālā vieta?

– Katrīnas laukuma šķūņiem izstrādāti projekti, vairākkārt bijusi vēlme tos atjaunot, bet allaž Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija neļauj šķūņus nojaukt, vien noņemt to koka daļas. Taču nav jēgas saglabāt sabrukušos pamatus, jo uz tiem jaunu ēku uzcelt nevar, tāpat kā sienas nav saglabājamas. Jau vairāki īpašnieki, kam bijusi vēlme te strādāt, īpašumu pārdevuši, jo darbību īstenot nav iespējams. Ja šis projekts īstenotos, nebūtu problēmu slēgt laukumu automašīnām.

Kāpēc nebija svētku kulminācijas?

– Par to ar svētku rīkotājiem runāsim, jo centrālajam pasākumam jeb svētku kulminācijai ir jābūt. Tam varbūt nav jābūt lielākajam vai labākajam pasākumam, bet viens centrālais un vienojošais notikums, kas pulcē visvairāk cilvēku, noteikti jāorganizē.

Kāpēc domes telpas stāv tukšas?

Jau labi sen Tukuma dome no bankas iegādājās telpas ēkā Talsu ielā 4, taču tās joprojām stāv tukšas. Kāpēc tā?

– Par šo telpu izmantošanu ir dažādi varianti, bet ekonomiski izdevīgāk ir tajās nelikt nevienu, kamēr nav skaidros, kā pēc apvienošanās viss notiks. Pirmkārt, vienas vai divu struktūrvienību pāriešana uz jaunām telpām neko neatrisinātu, otrkārt, lai telpas pielāgotu, būtu jāiztērē daudz naudas; labāk to darīt tad, kad būs zināms, kura nodaļa vai departaments te atradīsies. Palicis tikai gads līdz novada veidošanai un tad jau šos telpu izmantošanu varēs skatīties kontekstā ar visas ēkas tālāko izmantošanu. Pats galvenais bija šis telpas nopirkt, lai pēc tam tās nebūtu jāpērk no citiem.

Kad pārcelsies bibliotēka?

Vai bibliotēka pārcelsies uz jaunajām telpām? Ja pārcelsies, kad tas notiks?

– Šajā vai nākamajā nedēļā tiks pabeigti visi lieli darbi, lai telpu pieņemšanas komisija tās varētu apskatīt. Drošs paliek nedrošs, lai būtu pilnīga pārliecība, ka viss ir droši, grīdai ielika papildu stiprinājumus. Grāmatas ir ļoti smagas un rada koncentrētu slodzi. Turpinās iepirkums mēbelēm. Pirmoreiz tas tika pārtraukts, jo abu kandidātu iesniegtie piedāvājumi neatbilda konkursa nosacījumiem. Reāli pārcelšanās varētu notikt augustā vai septembrī, bet

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *