Attēlam ir ilustratīva nozīme

Vai tiek domāts par pirti?

17. janvārī lasītāji interesējās, vai jaunā domē, kas vairs nemaz neesot tik jauna, domājot arī par tiem, kam mājās nav centralizētās ūdenspadeves un līdz ar to iespējas kā cilvēkiem nomazgāties? “Tādu mājokļu Tukumā ir ļoti daudz, tikai atbalstu šie cilvēki nekādu nesaņem. Ir jau piedāvājums izmantot ledus halli, taču atbilstoši nosaukumam tur telpas ir aukstas un nemīlīgas, un jebkurā gadījumā – tā nav nekāda pirts, tikai duša. Pavaicājot domes vadībai, ko viņi saka par pirti.”

Tikai ledus halles dušas

Redakcija: pašvaldības vadītājs Gundars Važa skaidroja, ka par pirts problēmu esot informēts, bijis pat skatīties to vietu Jāņa ielā, kur pamazām kas līdzīgs top, bet vai tas būs tāds pakalpojums, kādu vēlas iedzīvotāji, un, galvenais, kad tas būs, viņš nevarot pateikt: “Zinu, ka tā ir problēma, un iedzīvotājus var arī saprast, bet šobrīd Tukuma ledus halle ir vienīgā iespēja, kur varam piedāvāt mazgāšanos dušās, citu iespēju nav. Ja pašvaldība pati veidotu šādu pakalpojumu, tas nozīmē, ka tad pakalpojums būtu pilnībā dotēts, līdz ar to – ne lēts, bet šobrīd, pieaugot visu resursu cenām un citām izmaksām, šādu risinājumu neredzu.”

Varbūt pirts un veļas māja – patversmes piebūvē?

Šo jautājumu lūdzām komentēt arī Tukuma novada sociālā dienesta vadītājai Inai Balgalvei, izsakot priekšlikumu uzbūvēt, piemēram, piebūvi Tukuma patversmei, kurā būtu iespējas ne tikai nomazgāties, bet arī izmazgāt veļu. I. Balgalve skaidroja, ka līdzšinējā pieredze liecina, ka šobrīd jebkuru būvniecības jautājumu risināšana ir ļoti sarežģīta: “Vispirms būtu jātiek galā ar iesāktajiem deinstitucionalizācijas projektiem, kuru īstenošana notiek ļoti lēni – gan apstrīdēto iepirkumu, gan papildu darbu un pieaugošo izmaksu, gan projektēšanas kļūdu dēļ. Līdz ar to jaunus projektus iesākt nebūtu pareizi. Zinu, ka cilvēki nav mierā ar dušām Ledus hallē, bet patlaban cita risinājuma nav.”

 

 

Komentāri

 1. Kad beidzot ļaudis sapratīs, ka pirts ir ekskluzīva vieta, kur ne tikai mazgājas, bet arī uzlabo savu veselību, atjauno skaistumu, un šo vietu nevar atļauties kurš katrs.
  Tieši tāpēc pašvaldībai nav jāiegulda nauda ekluzīvās vietās, pašvaldība maznodrošinātajiem piedāvā dušas pakalpojumus, un tas ir labi un pietiekami.
  Jau sen ir pagājis tas laiks , kad pirts bija atbaidoša un antisanitāra vieta ar sarūsējušām bleķa vanniņām, kur sovoks reizi mēnesī gāja mazgāties un piedzerties sev līdzīgo kompānijā.

  1. Pielnīgi piekrītu! Galīgi izlepuši, kāpēc man, cilvēkam, kas dzīvo daudzstāvenē un kam mājās ir duša, pirts skaitās kā ekskluzīva lieta (tā ir biznesa niša, ne labdarība!!) un es uz tādām nevazājos katru mīļu nedēļu?! Bišķi nav izlepuši??

   Kad tās 3 omes sapratīs, ka publiskās pirtis šādā izpratē (kur visi nepazīstamie kopistiski plunčājas) vairs nav aktuālas? Un ir pat antisanitāras? Lai paskaita, cik no tiem lielajiem bļāvējiem tiešām ietu sēdēt pirtiņā kopā ar kādu Vasju (nevienam Vasjam lūdzu neuztvert persoīgi), kurš mēnesi nav mazgājies? Smiekli nāk…

    1. a tu savā skalu būdā un mazgājies peļķē! Pārējie nav vainīgi, ka tev grādīgais svarīgāks, par labierīcību ierīkošanu savā miteklī!

     1. Tu Dieva dotais cilvēciņ nejauc labierīcības ar pirti! Tas ir tas pats, kas sajaukt pi…i ar pirkstu!

 2. Cilvēku nekaunībai nav robežu- vispirms gaudo, ka neesot siltā ūdens lai nomazgātos, bet kad novada dome piedāvā dušu , tad šiem ”kundziņiem” tā ir par prastu.
  Varbūt jums ”kundziņiem” vēl vajadzēs piedāvāt vīgriezes pirtsslotiņas un sertificēta pirtnieka pakalpojumus?
  Nekautrējieties un pieprasiet, jums nekaunības netrūkst!

   1. Vismaz mums ir sava valdība, bet tavā benzokolonkā404 ir tikai pusmetra obligātā bilde ikvienā iestādē, sarķīrus ieskaitot.

 3. Ledus halle dušiņas arī nav proektēti priekš visiem iedzīvotājiem!Tikai sportistiem pec treniņiem un sacensībām!Un nejauciet dušas kabīni ar pirti!Pirts bija!Tie,kurie nodedzināja pirti,lai atjauno!

  1. Kas Jūs tiešām esat dīvaina? Kā var likt atjaunot nodegušo pirti privātajam? 😀 Tas būtu tas pats, ka Jums liktu tagad darīt kaut ko, ko negribat 😀

 4. labiericības ir arī duša, par pirti neviens nerunāja, lai nomazgātos pilnība pietiek. Visu var izdarīt saviem spēkiem, vajag tik vēlēties, nevis gaidīt tik palīdzību no malas. Pirts ir ērtība un nav 1. nepieciešamība, ir daudz svarīgākas lietas pilsētā un novadā.

 5. ar vārdu “pirts” var saprast ne vien elementāru nomazgāšanos kā padomju laikos, bet arī kompleksu ar dažādām pirtīm ( saunas, tvaika pirtis, krievu, infra ) t.i. SPA kompleksu. Citās LV pilsētās tāds ir… Nez kādēļ Tukumā nekas tamlīdzīgs, pat vienkāršāks nav iespējams.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *