Attēlam ir ilustratīva nozīme

Vai gaļai tirgū jābūt nosegtai?

Redakcijā vērsās kāds tirgus paviljona apmeklētājs, kurš bija sašutis par to, ka šajā tik saspringtajā laikā, kad veikalos tiek ievēroti dažādi ierobežojumi, tirgū svaigās gaļas stendi darbojas, it kā nekādu ierobežojumu nemaz nebūtu. Arī nekāda distance (24. martā) netiekot ievērota. Esot pat kāds tirgotājs, kas tirgo gaļu no letes, kam pat nav elementāra norobežojuma.

Redakcija: kā pārliecinājāmies paši, sestdienā gaļas paviljonā visi tirgotāji tirgoja gaļu no aizslietas vitrīnas, distanci noteicošās līmlentas arī bija uz grīdas uzlīmētas…. Lai noskaidrotu, kādi ir ierobežojumi, kas tirgū jāievēro, sazinājāmies ar  Pārtikas un veterinārā dienesta Rietumpierīgas pārvaldes vadītāju Sarmīti Eisaku. Viņa pastāstīja, ka tirgū nekādi papildu ierobežojumi attiecībā uz svaigas gaļas tirdzniecību nav ieviesti – kā tirgojuši, tā arī turpina, jo svaigā gaļa tāpat tikšot termiski apstrādāta. Protams, visi ierobežojumi, kas tiek valstiski paziņoti – divu metru distance, ne vairāk kā divi cilvēki vienkopus, tie ir jāievēro, bet piebilda, ka neapsegtas gaļas tirdzniecība nekādā gadījumā nav pārkāpums. Jautāta, vai dienesta pārstāvji iet un pārbauda situāciju Latvijas tirgos, S. Eisaka atbildēja: ”Jā, protams, ka ejam, bet šī brīža apstākļos, kad nevar apkārt staigāt, mēs ejam tikai tad, ja ir iesniegums – tautā sauktās, sūdzības. Ja tās nav anonīmas, uz tām balstoties, arī ejam, pārbaudām un pēc tam arī atbildam. Par Tukuma tirgu šādu sūdzību nav bijis.”

 

 

Komentāri

 1. Arī kūpinātu gaļu un desas, ko termiski vairs neapstrādās, sestdien, 28. martā tirgoja no letes neapsegtu, kur tantes var pielikt pirkstu, paspaidīt, pagrozīt no visām pusēm.

  1. Tirgus apmeklētājs arī pats staigāja pa tirgu īsti neapsegts, kuram katrs varēja “pielikt pirkstu, paspaidīt, pagrozīt no visām pusēm”

   1. Nedirs, tā nu gan nav, ne vienā vietā nav ar rokām aiztiekamas desas un gaļas

  2. jā, nu ieteikums ja palasa kāds no tirgotājiem šo rakstu – tomēr uz letes neaizsegtus kūpinājumus vai citu gatavo produkciju turēt nevajadzētu. – vai nu aizslietņus – kādus polikarbonāta vai tamlīdzīgi – bet lai ir priekšā, vai arī neturēt uz vitrīnas – tak pircēji, kas regulāri pērk – zinās ko pajautāt un kas ir pieejams.

  3. Nedirs, tā nu gan nav, ne vienā vietā nav ar rokām aiztiekamas desas un gaļas

 2. Sēžat mājās,jo ne jau no desas norausiet covid-19,bet ja jums kāds iebakstīs-kā jūs desas bakstat,tad gan jums cauri būs…desu jau vairs neēdīsiet

  1. 100% pareizi teikts nav ko līst no mājas arā, ja bail ēst desu, kura saspaidīta

 3. Man garšo doktordesa ko pērku topiņā.Pa 2’20 gabaliņš.Tā maigi kūst man mutē,kad to ēdu.Un kovid 19 viņā nav,jo viņa ir izolācijā,aiz plēves.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *