FOTO: Liene Ratniece

Māmiņdienai un kopā būšanai veltīti pasākumi Tukuma pusē

Šajā nedēļas nogalē Tukuma novadā notiks īpaši, Māmiņdienai veltīti, pasākumi. Būs gan muzikāli priekšnesumi, gan patriotiskais Latvijas valsts karogu brauciens, gan brīnišķīgas izrādes, pavasara tirdziņi un citi pasākumi. Bet vissvarīgākais – neaizmirstiet savas māmiņas palutināt ar savu klātbūtni un mīlestību!

 

 Mazais Māmiņdienas špikeris

 

Māmiņdienā, 12. maijā, norisināsies šogad jau trešā Ģimeņu diena Jaunmoku pilī. Tās tēma – “Dažādas galvas rotas”. Turpinot iepazīt meža notiekošos procesus un to iemītniekus, šajā Ģimeņu dienā uzmanība tiks pievērsta dzīvnieku galvas rotām. No pulksten 11.00 ģimenēm būs iespēja spēlēt spēli “Meža Bingo”, bet jau pulksten 12.30 ģimenes aicinātas doties ekskursijā ar gidu “Latvijas medību trofeju izstādē”. Savukārt 13.30 ikvienam būs iespēja izgatavot savu rotu vai atslēgu piekariņu no ragiem radošajā darbnīcā. Dalība Ģimeņu dienas pasākumā iekļauta muzeja ieejas biļešu cenā.

 

Par godu Māmiņdienai Šokolādes muzejs Pūrē 12.maijā pulksten 12:00 piedāvā ekskursiju ar meistarklasi. Programmā: vēsturisks stāstījums par šokolādi gida pavadībā un meistarklase, kurā katram būs iespēja izdekorēt šokolādes sirsniņu, ko pēc tam smuki iesaiņot līdzņemšanai.

Bet Zentenes pils 12.maijā aicina uz īpašu Mātes dienai veltītu pasākumu ģimenēm “Pilna Māras istabiņa” no pulksten 13:00. Apmeklējot pasākumu, tev būs iespēja palīdzēt Zentenes pils atjaunošanā! Pasākumā būs iespēja “izstaigāt” četras istabas, kurās dzīvo mūzika, māksla, rokdarbi un zināšanas. Tāpat mammām būs iespēja iedvesmoties sarunās ar skaistumkopšanas ekspertiem, PEP mammu un apgūt pirmos bačatas dejas soļus. Būs arī izjādes ar ponijiem, radošās darbnīcas bērniem, Ķemeru Nacionālā parka dabas centra dabas klase, kā arī ar priekšnesumiem priecēs teātris “Maija un Paija”, Sēmes un Zentenes bērnu deju kolektīvs “Ozolēni”, Engures Mūzikas un Mākslas skola, vijolnieks Reinis Galenieks, fonds “Nāc līdzās” un grupa “Baltinos – Latino Band”. Par iespēju iegādāties gardus ēdienus un dzērienus parūpēsies kafejnīca “Purva Varde” un “Smart Coffee Service”.

 

Savukārt Kandavas promenādē 12.maijā pulksten 14:00 būs Māmiņdienas koncerts ar komponisti, dziedātāju Lailu Ilzi Purmalieti. Tiks godināti Kandavas un pagastu apvienības teritorijā 2023.gadā dzimušie bērniņi. 

Karogu brauciens

 

12.maijā visā Latvijā notiek akcija “Latvijas karogu brauciens” . Karogu brauciena mērķis ir atgādināt, ka arī šodien iespējama latviešu tautas vienotība. Pasākums Tukumā norisināsies – 12.maijā, ar tikšanās vietu laiku pulksten 12:00 Pauzera pļavās. Par brauciena maršrutu vairāk uzzināt var Facebook lapā: KarogubrauciensTukuma. Pēc brauciena būs arī koncerts, kurā uzstāsies Samanta Tīna, Gatis Mūrnieks, meiteņu grupa “Stihija”. Būs arī aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem.

 

Teātra izrādes lieliem un maziem

 

  1. maijā pulksten 19.00 Tumes Kultūras namā būs Riharda Čerkovska stāvizrāde “Manas bijušās”.

 

Aicinām baudīt teātra, dzejas un kino sarunu vakaru arī Kandavā! Kandavas vīna namā 10.maijā pulksten 19:00 būs iespēja satikt aktieri Kasparu Znotiņu. Pievienojies, lai dalītos savās sajūtās par mākslu, baudot Latvijā ražotus vīnus un delikateses. Galdiņu rezervācija pa tālruni 26593861.

Sestdien, 11. maijā no pulksten 12.00 Slampes Kultūras pilī būs iespēja baudīt Amatierteātru festivāla “Neierastās LECības” norises. Festivālā piedalīsies Slampes Kultūras pils amatierteātris “Spārni” un viņu draugi no citiem amatierteātriem.

 

Bet 11.maijā pulksten 18.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā būs Tukuma Teātra aktrises Ilzes Bindemanes benefices izrāde “Sieviete vilcienā ar tumši zilu rokassomiņu”. Izrāde ir stāsts par izdegšanu un rutīnu attiecībās, par pusmūžnieku krīzi un tās anatomiju. Galvenajā lomā Ilze Bindemane.

 

Kandavas kultūras namā, otrdien, 14.maijā pulksten 10:00 ar maziem un lieliem skatītājiem tiksies trīs mīlīgi sivēntiņi Armanda Ekšteta izrādē “Trīs sivēntiņi”.

 

Mūzika un deja vienuviet

 

10.maijā pulksten 19:00 Kandavas kultūras namā izskanēs īpašs grupas “Galaktika” koncerts.

Arī Jaunpils pils kultūras centrā atkal svētki, – šoreiz deju kolektīvam “Pilskundziņi” jau 10 gadi! Jubilejas pasākums notiks 11. maijā pulksten 16.00 pils lielajā zālē, kur bērni uzstāsies un atrādīs savus sagatavotos priekšnesumus.

 

Bet 12. maijā pulksten 17.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā būs skatāmi deju skolas “DEMO” iesācēju un sagatavošanas klašu priekšnesumi koncertā “Mazuļa dienasgrāmata”. Ieeja par ziedojumiem. Vairāk informācijas www.tukumakn.lv.

Pavasara tirdziņu laiks turpinās!

 

11.maijā no pulksten 10:00 Džūkstes kultūras nama teritorijā būs mājražotāju un amatnieku Pavasara tirdziņš.

 

Dievu dienu garumā, 11. un 12. maijā no pulksten 10.00 līdz 14.00 Lestenes Tautas namā būs andele “Kādam lieks, citam prieks”.

Laipni lūgti apmeklēt arī rosīgo Pavasara gadatirgu Jaunpilī, kas notiks Jaunpils pils laukumā 12. maijā no pulksten 8.00 līdz 14.00. Pavasara gadatirgū pircējiem būs iespēja iegādāties mājražotāju darinājumus, stādus, pārtikas izstrādājumus un neiztikt arī bez rūpniecības preču piedāvājuma, savukārt, kultūras programmā no pulksten 11:00 priecēs Rihards Saule.

 

Uzburiet īpašus mirkļus kopā ar ģimeni šajā nedēļas nogalē!

 

Komentāri

  1. Mums ir tik daudz svetku dienu….bet starp visam viena …maates diena..mani piespiez kluset..jo tai pasai sava gaisma spiid.ka saules pielieta bernibaa pienenu plava…ka agrie skolas riti talaas atminas viit..kopaa izdzivotie prieki un bedas..mamma bija vienigais cilveks kas dzili sirdi pardzivoja tavas nevekjsnes un priecajas par veiksmem..un smagi stradajot varbut tevis del novilka savu pedweo kreklu…mates dota cela maize nav atmaksajama ….priecajies ja tavs mammuks ir dzivs…apciemo vinu..ar maijpukisu ziedu puski..un gardu torti..pasedi pie balta galda..lai kopgas atminas silda..jo pienaks diena kad bus skumja mates diena..jo muzam saule debesis bet ne muzam tevs mamina…aizej tad uz kapsetu ar maijpukisu puski..un iededz sveci.un saki paldies par visu..maate nav muziga..bet vinas milestiba ir muziga.tik stipra.kurai lidzigas nav nekur pasaulee..lidzjutiba tam matem kuras bezjedzigaa karaa ukrainaa zaudejysas savus delus…vinu asaras plust ka upe un nenozus lidz tas redzes so launuma pilno pasauli…ak mileet un sargiet savu vienigo visdarfako cilveku pasaulee nammuci.

  2. Labākā dāvana māmiņai-pakārts rotšildmēsls, tieši šie žīdnacistu lopi apzaga mūsu māmiņas, un turpina apzagt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *