Tukuma novadā izglābti trīs mežā apmaldījušies cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19. augusta plkst. 6.30 līdz 20. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus uz glābšanas darbiem.

 

Plkst. 13.30 VUGD saņēma informāciju, ka Tukuma novada Zemītes pagastā mežā ir apmaldījušies trīs cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji devās uz vietu, kur saskaņā ar cilvēku sniegto informāciju viņi varētu atrasties un ieslēdza autocisternas skaņas signālu, kā arī sasaucās ar cilvēkiem, līdz viņi iznāca no meža.

VUGD aicina cilvēkus, dodoties mežā, neaizmirst par drošību – līdzi jāņem uzlādēts mobilais telefons, ūdens, regulāri lietojamie medikamenti, kā arī jāvelk spilgts apģērbs. Pirms došanās mežā, mājinieki jāinformē par to, kur plānots doties iekšā mežā un cikos plānots atgriezties, savukārt pārvietojoties pa mežu, jāiegaumē zīmīgi objekti. Ja sanāk apmaldīties un paša spēkiem neizdodas izkļūt no meža, jānomierinās un jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukuma tālruņa numuru 112.

 

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 37 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Komentāri

  1. Jābūt īpaši “apdāvinātam” vai pillā lai apmaldītos Tukuma novada mežos,goda vārds!Tie jau,drīzāk,ir parki,nevis meži.Cita lieta ir Ugāles meži Kurzemē.
    P.S.Esmu lidojis pāri Kurzemei neskaitāmas reizes…..Tukuma pusē nav kur apmaldīties.Vnk ej taisni un pēc max.stundas jau būsi uz kāda ceļa.

    1. Mežā ejot taisi var apli mierīgi apiet,jo nemaz nemanīsi,ka ej nedaudz slīpi!Pec 3km gājiema nonāksi tur pat,ja teritorijas apmēri atļauj

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *