Sareibuši jaunieši un neuzmanīgi autovadītāji

Vakar 16.30 aiz redakcijas loga atskanēja nu jau mums atpazīstams troksnis – bums-bums! Domājām – notikusi kārtējā automašīnu sadursme uz gājēju pārejas ceļā uz Brīvības laukuma veikaliņu ”top!”. Paveroties pa logu, konstatējām, ka šoreiz avārija gadījusies mazliet tālāk – pieturā stāvošajā autobusā bija ietriecies «VW», bet tam savukārt pēcpusi ”paošņājis” «Volvo». Trieciens – tīrais nieks, bet abi auto cietuši pamatīgi – VW gan vairāk ārēji, bet «Volvo» izšāvies pasažiera puses drošības spilvens. Žēl auto, žēl neuzmanīgo šoferīšu, bet savu humora dzirksti notikušajā iemet autobusa šoferis, stāstot, cik ļoti bijis pārsteigts, autobusam saņemot vieglo satiksmes dalībnieku dunkas – cītīgi pētījis ātruma pārslēgu, domādams, ka to atstājis kādā no ātrumiem…

Secinājumi no notikušā ir vairāki: pirmais, protams, ka, piedaloties satiksmē vienmēr ir jābūt modram un gatavam uz visu, bet otrs – kaut kas ar šo ielas posmu mūsu pilsētā tomēr nav kārtībā, jo dažādas sadursmes un satiksmes negadījumi te ir regulāri. Un, apskatot satiksmes noteikumus, šķiet, ka tomēr īsti pareizi nav, ka autobusu pieturai nav izveidota kabatiņa, jo, ja pieturā kāds auto apstājas, kaut vai lai izlaistu pasažieri, kā to noteikumi atļauj, tas notiek vienā transporta joslā ar pārējo kustību, tādējādi radot avārijas situācijas.

Kopumā no 17. līdz 19. februārim reģistrēti 44 notikumi, noformēti 57 administratīvo pārkāpumu protokoli, tai skaitā 41 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, un 1 par to, ka nepilngadīgais smēķē. Aizdomās par narkotiku lietošanu aizturētas 3 personas.

17. februārī

Tukumā, Jelgavas ielā, kāda sieviete konstatēja, ka viņas piederošajai automašīnai «Opel» ir izsists kreisās puses stikls priekšējām durvīm. Sākotnējā informācija liecina, ka nodarītie materiālie zaudējumi ir 100 eiro. Policija ir uzsākusi kriminālprocesu.

11.00  Kandavā, Teteriņu ielā, konstatēts, ka nelikumīgi bez saskaņošanas izzāģēts Kandavas novada domei piederošais parks (nozāģēti 96 koki). Uzsākts kriminālprocess.

18. februārī

16.40 Tukumā, Raudas ielā, 1982. gadā dzimis vīrietis sabiedriskā vietā atrās alkohola reibumā – gulēja uz zemes un nespēja pastāvīgi pārvietoties. Vīrietis aizturēts un noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

19. februārī

9.30 Kandavā, Valteru ielā, aizturēti divi, 2000. gadā dzimuši vīrieši, aizdomās par iespējamu narkotisko vielu lietošanu. Uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Komentāri

    1. Nu redzi cienītais netukumniek SNORKE. Ja pēc attēla spēj noteikt vietu Tukumā pie unīša, tad jau nu vienreiz gadā tur nebrauc. Un Tevi par tizlu arī nenosaucu. Tā ka padomā, pirms kaut ko iepļūtī komentāros…

  1. Nu redzi cienītais netukumniek SNORKE. Ja pēc attēla spēj noteikt vietu Tukumā pie unīša, tad jau nu vienreiz gadā tur nebrauc. Un Tevi par tizlu arī nenosaucu. Tā ka padomā, pirms kaut ko iepļūtī komentāros…

  2. Šķiet, nedomā tāds komentētājs, kas uzskata – ja vietējie situāciju pārzina,tad viss ir kārtībā. Piekrītu viedoklim, ka vietējo zināšanas nav situācijas risinājums, jo diemžēl pilsētas satiksmē piedalās arī ne-vietējie. Diemžēl, jo es viņus nudien neapskaužu. Dēļ tādiem kā Nu nu pilsētas satiksmes organizācija ir saorganizēta bīstami un neloģiski.

  3. Grūti pieņemt banāli vienkāršu patiesību. Katram, priekšā esošam, ar savu rīcību, darbību vai bezdarbību, bija, ir un būs jāgarantē drošība!
    Autobuss pieturā! Vai tas tur ir loģiski un muļķim droši? Vispār jau tam visam jāatbilst CSL 19. pantam: “Pienākumi un tiesības”!

  4. Vēl stulbāka pietura ir Lauktehnikā pie bērnudārza, kur pietura izveidota uz gājēju pārejas. Cik atceros, tad tas ir pretrunā ar CSN. Bet nu Tukumā kā jau parasti – pie kājas viss, ka tik paši siltos beņķos.

  5. Tupums vai tizlums ir galvās. Izskatās, ka tagad tiesības nopērk vai izsniedz lidotājiem. Brauc kā ripas sarijušies. Ir šķērslis, tas jāapbrauc, atbrīvojoties pretējai joslai. Stāvvietās pie veikaliem un bērnudārziem, liekas lidmašīnas nolaidušās pa divām stāvvietām netrāpot joslā un vēl spārnus izplešot, ka mauc pa blakām stāvošajiem un pēc tam mēģinot aizlavīties. Ne, piedodiet, atvainojiet, bet par detaļas pārkrāsojumu vismaz 70e bija, lai caur maku līdz smadzenēm aiziet. Tāpat, kā vienādas nozīmes aplī pie MEGO, no Stacijas puses lido, it kā viņiem būtu priekšroka pret labās puses traucējumu, laikam kreisā tipa autoskolās mācījušies.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.