Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: forbs.com

Ceturtdien likumsargi veica pārbaudes vairākās skolās Tukuma un Aizkraukles novadā

16. septembrī policisti, veiksmīgi sadarbojoties ar kinologu un dienesta suni Darvinu, veica pārbaudes Aizkraukles novada izglītības iestādēs un Tukuma novada izglītības iestādes dienesta viesnīcā. Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz medicīnas iestādi kopā tika nogādāti 12 jaunieši. Tāpat likumsargi konstatēja, ka viens jaunietis pie sevis glabā elektronisko smēķēšanas ierīci un cigaretes.

Preventīvā pasākuma laikā 16. septembrī Tukuma novadā dienesta suns Darvins norādīja uz 8 jauniešiem, kuri aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāti uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākti 8 administratīvā pārkāpuma procesi, un šobrīd tiek gaidīti ķīmiski – toksiloģiskās izmeklēšanas rezultāti; atkarībā no analīžu rezultātiem tiks pieņemti turpmākie lēmumi.

Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48.panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro.

Policija aktīvi strādā narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā un pārbaudes turpināsies. Pārbaužu mērķis ir atklāt, vai jaunieši lieto apreibinošas vielas, kā arī brīdināt par atbildību un novērst lietošanu turpmāk. Likumsargi atgādina, ka narkotisko un psihotropo vielu lietošana, glabāšana un arī tirgošana ir nopietns pārkāpums,  atbilstoši nodarījuma smagumam par to paredzēta administratīvā vai kriminālatbildība.

Komentāri

  1. Arī šādas pārbaudes rada pazemojumus skolēniem.
    Kāpēc par šo tēmu nav sākuši kviekt antivakseri un pārējie alternatīvi apdāvinātie.

  2. Un pirotehniku??? Jau apnikuši tie sīkie spridzinātāji daudzdzīvokleņu pagalmos!

  3. Derētu tam suņam kādu piparu maisījumu iesmērēt,lai pašķauda un beidz šo izmantot lētu triku taisīšanā,bet gan reālos noziegumos pa pēdām sāk

    1. Derētu Tev piparus sēžamvietā ielaist, lai nesēdētu uz dīvāna un muļķības nerakstītu…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *