Attēlam ir ilustratīva nozīme

Būs siena talka Edvarda Virzas dzimtas mājā

Dabas aizsardzības pārvalde 20. augustā plkst. 11.00 aicina ikvienu interesentu iesaistīties siena talkā “Straumēnu” noskaņās, kas norisināsies rakstnieka Edvarta Virzas dzimtas māju “Billītes” apkārtnē Salgales pagastā, Jelgavas novadā.

Šī būs īsta, tradicionāla siena talka Zemgalē, ko pārvalde sadarbībā ar rakstnieces Annas Žīgures ģimeni organizē jau trešo gadu ar mērķi veicināt sabiedrības iesaistīšanos bioloģiski vērtīgo zālāju saglabāšanā. Dalībniekiem jāpiesakās, aizpildot anketu, kur pieejama arī plašāka informācija par pasākumu (https://forms.gle/6fLTwXfPU1XTDQBy7). Darbarīki un cimdi talkotājiem tiks nodrošināti.

 

Pasākuma laikā būs iespēja tikties ar Edvarta Virzas mantojuma glabātājām – rakstnieka mazmeitu, rakstnieci Annu Žīguri un mazmazmeitu, kultūras žurnālisti Diānu Janci, kuru vadībā varēs iepazīt Edvarta Virzas un Elzas Stērstes memoriālo māju “Billītes”. Tāpat būs iespēja uzzināt ko jaunu par pļavām, to saglabāšanas nozīmi un dabas vērtībām, klausoties eksperta stāstījumā un iesaistoties izzinošās nodarbēs pārvaldes Mobilajā dabas klasē.

Pēc labi padarīta darba organizatori visus aicinās ieturēt siena talkai atbilstošu maltīti brīvā dabā un no sirds izdziedāties kopā ar Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagasta folkloras kopu “Liepāres”.

Ņemot vērā siltos laikapstākļus, mudinām vilkt gaišus kreklus (vēlams lina un slēgtus apavus). Siena talkas laikā dalībniekiem būs pieejams dzeramais ūdens, taču aicinām ņemt līdzi pašiem savu pudeli vai krūzi.

 

Komentāri

  1. Laikam jau siena talkas paliks tikai gramataas ka atminas jo gotinas laukos tura vien retais..jauki ka ir sadi pasakumi kur kaut uz mirkli izbaudit siena talku burvigumu smarzu..ko nevar aizmirst cauri laikmetiem brienot…tie kuriem taa bija ikdiena darbs un maize..lai patikama atputa straumeenu noskanaas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *