dilers.lv

Transportlīdzekļu likvidācijas sertifikātus izsniegs elektroniski

Ceturtdien, 4. aprīlī, Valsts sekretāru sanāksmē (VSS) izsludināts normatīvā akta projekts, kas paredz būtiski samazināt administratīvo slogu gan nolietoto transportlīdzekļu īpašniekiem, gan to apstrādes uzņēmumiem.

Ceturtdien, 4. aprīlī, Valsts sekretāru sanāksmē (VSS) izsludināts normatīvā akta projekts, kas paredz būtiski samazināt administratīvo slogu gan nolietoto transportlīdzekļu īpašniekiem, gan to apstrādes uzņēmumiem.

Šobrīd esošā kārtība paredz, ka, pieņemot nolietotu transportlīdzekli pārstrādei, apstrādes uzņēmums transportlīdzekļa īpašniekam izsniedz transportlīdzekļa likvidācijas sertifikātu. Vienlaikus esošā kārtība nosaka, ka likvidācijas sertifikāts ir aizpildāms trīs eksemplāros, no kuriem viens tiek izsniegts nolietotā transportlīdzekļa īpašniekam, otrs glabājams apstrādes uzņēmumā, bet trešais viena mēneša laikā iesniedzams Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) nolietotā transportlīdzekļa norakstīšanai.

VSS izsludinātajā noteikumu projektā «Nolietota transportlīdzekļa likvidācijas sertifikāta aizpildīšanas un izsniegšanas kārtība» paredzēts atteikties no esošās kārtības un noteikta parauga veidlapām, tās aizstājot ar elektronisku informācijas apmaiņu CSDD un apstrādes uzņēmumu starpā. Tādā veidā tiešsaistes režīmā tiks iegūti dati par pārstrādei nodoto transportlīdzekli no Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistra.

Jaunā kārtība mazinātu gan izmaksas, gan administratīvo slogu apstrādes uzņēmumiem, kuriem nepieciešams vērsties CSDD, lai sākotnēji saņemtu likvidācijas sertifikātu veidlapas izsniegšanai nolietoto transportlīdzekļu īpašniekiem un vēlāk, lai tās aizpildītas iesniegtu atpakaļ CSDD. Tāpat izmaiņas normatīvajos aktos novērsīs problēmas un neērtības nolietoto transportlīdzekļu īpašniekiem, kas pēc nolietotā transportlīdzekļa nodošanas apstrādes uzņēmumam nekavējoties vēlas veikt kādas noteiktas darbības, kas atkarīgas no tā īpašumā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

MK noteikumu projekts izstrādāts, pamatojoties uz grozījumiem Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā, par kuriem SM jau ziņoja iepriekš. Lai normatīvā akta projekts stātos spēkā, tas vēl būs jāapstiprina valdībā.

Komentāri

  1. Nebūs vairs iespējas iesmērēt pārstrādes uzņēmumiem transportlīdzekļus, kurus tie pēc tam nevar norakstīt liegumu dēļ( tiesu izpildītāji, komercķīlas), var norakstīt ar CP sodiem, tie paliek uz pārkāpēju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *