Šogad karavīri iznīcinājuši 203 sprādzienbīstamus priekšmetus

Šī gada pirmajos trīs mēnešos Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri jau ir iznīcinājuši 203 Latvijas teritorijā atrastus sprādzienbīstamus priekšmetus.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas (NMN) rotas karavīri jau ir iznīcinājuši 203 Latvijas teritorijā atrastus sprādzienbīstamus priekšmetus.

Karavīri devās 95 izsaukumos uz dažādām Latvijas vietām. Visvairāk sprādzienbīstamo priekšmetu NMN rotas speciālisti neitralizējuši Saldus novadā – 46, Priekules novadā – 39 un Liepājā – 21 vienību.

Visbiežāk atrasti un neitralizēti artilērijas lādiņi – 103 vienības, kā arī 53 rokas un šauteņu granātas, 35 mīnmetēju mīnas, sešas raķetes, piecas inženieru munīcijas vienības un viena aviācijas bumba. Neitralizēti arī vairāk kā četri kilogrami strēlnieku munīcijas vienību, kas pie sprādzienbīstamo priekšmetu kopskaita netiek skaitīti.

Salīdzinot ar 2012. gada pirmajiem trīs mēnešiem, pērn NMN rotas speciālisti saņēma krietni vairāk izsaukumu un iznīcināja 610 sprādzienbīstamus priekšmetus.

Tieši pavasarī un vasarā zemes augšējos slāņos nonāk daudz Pasaules karos nesprāgušas munīcijas. Galvenokārt tas ir saistīts ar sniega nokušanu, lauku un būvniecības darbiem, kā arī atpūtnieku aktivitātēm.

Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atrastos sprādzienbīstamos priekšmetus neaiztikt. Vieta, kurā tie atrasti, iespēju robežās jānožogo, jāiezīmē un par atradumu jāziņo tuvākajā Valsts policijas nodaļā (tālruņa numurs 110) vai zvanot uz tālruņa numuru 112. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies NMN speciālisti, kuri atrastos priekšmetus neitralizēs.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *