Profesiju olimpiāde pierāda – Latvijas jaunieši ir konkurētspējīgi pasaulē

„Jūsu panākumi ir nozīmīgāki nekā spējat iedomāties. Jūsu prasmes, meistarība un profesionālā kvalifikācija tika novērtētā pasaules mērogā, pierādot, ka profesionālās izglītības iestādes Latvijā sagatavo konkurētspējīgus profesionāļus., ” saka Vjačeslavs Dombrovskis.

„Jūsu panākumi ir nozīmīgāki nekā spējat iedomāties. Jūsu prasmes, meistarība un profesionālā kvalifikācija tika novērtētā pasaules mērogā, pierādot, ka profesionālās izglītības iestādes Latvijā sagatavo konkurētspējīgus profesionāļus. Es ticu, ka jūsu panākumi stiprinās profesionālās izglītības prestižu Latvijā,” sacīja izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, svinīgā pasākumā šodien, sveicot starptautiskā profesionālās meistarības konkursa WorldSkills dalībniekus un ekspertus.

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece – Izglītības departamenta direktore Evija Papule, sveicot konkursantus, mudināja jauniešus kļūt par labas gribas vēstniekiem profesionālajā izglītībā, stāstot un rādot saviem vienaudžiem par to, ko cilvēks var sasniegt, izvēloties apgūt noteiktu amatu.

Starptautiskais konkurss «WorldSkills 2013», kuru pamatoti dēvē par profesiju olimpiskajām spēlēm, šogad notika Leipcigā, Vācijā, no 2. līdz 7.jūlijam. Konkursā jaunieši no 52 pasaules valstīm uz globālās skatuves apliecināja savas prasmes 46 profesiju grupās. Latvijas komanda starptautiskajā konkursā startēja ar spožiem panākumiem, visai pasaulei apliecinot mūsu jauniešu profesionalitāti, prātu un atjautību. Liepājas Mākslas vidusskolas audzēkne Beatrise Dzērve ieguva sudraba medaļu skatlogu noformēšanas profesiju grupā. Jauniete saņēma arī otru medaļu un titulu «Best of Nation» par labāko valsts sniegumu.

Vakar, 8. augustā, Beatrise saņēma izglītības un zinātnes ministra Atzinības rakstu ne tikai par iegūto godalgoto vietu, bet arī par nozīmīgu ieguldījumu valsts tēla veidošanā. Pateicības rakstus saņēma visi konkursa dalībnieki – Daniels Stašūns un Alens Zvilna (Rīgas Tehniskā koledža, Salvis Poišs (studē Vidzemes augstskolā), Erlens Brutāns (Rīgas Amatniecības vidusskola), Edgars Cimbēns (Priekuļu un Jāņmuižas tehnikums), Laura Salmiņa (Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas absolvente), Aigars Sīlis (Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas absolvents). Vairāk nekā 1000 dalībnieku vidū Latviju pārstāvēja astoņi jaunieši, kas savas prasmes demonstrēja septiņās profesijās.

Ar izglītības un zinātnes ministra Pateicības rakstu apbalvoti arī jauniešu pedagogi, eksperti, uzņēmēji un Valsts izglītības attīstības aģentūras speciālisti, jo gan gatavošanās, gan dalība konkursā ir visu iesaistīto pušu kopīga darba rezultāts.

Kā uzsver «WorldSkills 2013» Latvijas komandas vadītāja Dita Traidās, Latvija pirmo gadu konkursā startēja kā pilntiesīgs organizācijas WorldSkills International biedrs. Organizācijas sastāvā ietilpst 65 dalībvalstis no visiem pasaules kontinentiem, un tā simbolizē ekselenci profesionālajā izglītībā. Tāpēc gūtie panākumi sniedz vēl jo lielāku gandarījumu un ir pierādījums mūsu profesionālās izglītības konkurētspējai, jauniešu prasmēm un talantiem.

Konkursa sudraba medaļas ieguvēja Beatrise Dzērve, atceroties dalību konkursā, neslēpj, ka to dienu emocijas nav iespējams aprakstīt, par savām izjūtām jaunietei esot grūti pat draugiem izstāstīt. „Tas ir satraukums, neziņa, prieks, bailes, lepnums – pārstāvēt savu valsti tik augsta līmeņa konkursā. Un svarīgākais – mēs pārsteidzām paši sevi, ka spējam vēl daudz vairāk, nekā paši domājām,” saka Beatrise. Meitene augstu novērtē sagatavošanās posmu konkursam un saka lielu paldies gan pedagogiem, gan ekspertiem un Valsts izglītības attīstības aģentūrai, kuri ieguldīja ārkārtīgi daudz darba, enerģijas un zināšanu jauniešu sagatavošanā.

Savukārt eksperts informācijas un komunikācijas tehnoloģijās Dagnis Zemturis uzver, ka jaunas zināšanas nemitīgi jāapgūst ne tikai jauniešiem, bet arī ekspertiem, un dalība šādos pasākumos vēl un vēlreiz apliecina – pasaules tehnoloģijas nemitīgi attīstās un, tikai ejot līdzi laikam, iespējams sasniegt cerēto rezultātu.

«WorldSkills» ir starptautisks profesionālās meistarības konkurss, ko dēvē arī par profesiju olimpiskajām spēlēm. Konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu «EuroSkills».

Jauniešus dalībai konkursā gatavoja Valsts izglītības attīstības aģentūra, kas ir Latvijas dalīborgnizācija «WorldSkills International» organizācijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *