Attēlam ir ilustratīva nozīme

Pabalsts vecākiem tik reižu, cik nepieciešams!

Gada nogalē strādājošajiem vecākiem ieviesto slimības palīdzības pabalstu no  1. janvāra līdz 30. jūnijam nu var saņemt bez ierobežojumiem – tik reižu, cik tas nepieciešams, un uz tik ilgu laiku, kāds nepieciešams, ja to apliecina attiecīgie iestāžu dokumenti. Tas nozīmē – ja vecākiem ir vairāki bērni, pabalstu varēs saņemt ikreiz, kad kādam no bērniem Covid-19 apstākļu dēļ būs jāpaliek mājās, attiecīgi – arī vienam no vecākiem. Taču dubultā pabalstu nemaksās. Ja uz skolu vienlaikus nevarēs doties vairāki bērni, tad maksās tikai vienu pabalstu. Pabalstu par vienu un to pašu bērnu var saņemt viens vecāks.

Kad pats slims, iestāde slēgta vai jāmācās attālināti

Šis pabalsts paredzēts situācijām, kad bērns vecumā līdz 10 gadiem (ieskaitot) ar Covid-19 infekciju saistītu apstākļu dēļ nedrīkst vai nevar apmeklēt pirmsskolas iestādi vai mācības skolā notiek attālināti, bet vecākam nav iespējas strādāt attālināti. Tāpat varēs pieprasīt pabalstu atkārtoti par katru periodu, kurā jāpaliek mājās ar bērnu, ja Covid-19 dēļ ir slēgts dārziņš, skolā noteikta karantīna vai mācības notiek attālināti. Pabalstu šādā situācijā varēs saņemt arī par bērnu ar invaliditāti vecumā līdz 18 gadu vecumam.

Pabalstu nemaksā, ja…

..persona ir nodarbināta vai veic saimniecisko darbību un gūst ienākumus vai tai ir piešķirts slimības pabalsts, vecāku pabalsts, vecāku pabalsta turpinājums, maternitātes pabalsts, paternitātes pabalsts vai atbalsts dīkstāvē, vai arī slimības palīdzības pabalsts par to pašu bērnu jau piešķirts citai personai, vai arī personai jau piešķirts slimības palīdzības pabalsts par citu bērnu.

Iesniegums – VSAA

Lai saņemtu slimības palīdzības pabalstu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai jāiesniedz iesniegums un darba devēja apliecinājums, ka persona nevar strādāt attālināti, kā arī citas izziņas: izglītības iestādei izziņā ir jānorāda laika periods, kurā ir noteikta karantīna vai mācību apguve tiek nodrošināta attālināti; ja uz pabalstu pretendē atbalsta persona cilvēkam ar invaliditāti no 18 gadu vecuma, izziņā jānorāda laika periods, kurā ar Covid-19 saistīto apstākļu dēļ nav pieejami dienas aprūpes centra vai dienas centra pakalpojumi.

 

Komentāri

  1. ko darīt ,ja pats sev darba devējs,kas atālināti nevar strādāt,celtniecība….un jāsēž mājās ar otrklasnieku,piem .pašnodarbinātais

    1. Tad ir stulbi, ka esi reģipša skrūvētājs un neesi izveidojis iekrājumus… Es saprotu, ka pārsvarā celtnieki ir ar zemu izglītības līmeni, bet ir lietas kuras katram strādājošajām būtu jāievēro – ir jāveido naudas “buferis”, uzkrājumi vismaz 4 mēnešalgu apmērā.

      Tie kas to neprot, tie dzīvo no rokas mutē un viss ir slikti…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.