doctus.lv

Notiks Pasaules sirds dienai veltīta zibakcija

Atzīmējot Pasaules sirds dienu, svētdien, 29. septembrī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rīko zibakciju ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību sirds veselībai un tās riska faktoriem. Zibakcija notiks tirdzniecības parkā «Alfa» 12:00 pie Informācijas centra.

Atzīmējot Pasaules sirds dienu, svētdien, 29. septembrī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rīko zibakciju ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību sirds veselībai un tās riska faktoriem.

Zibakcija notiks tirdzniecības parkā «Alfa» 12:00 pie Informācijas centra. Pēc zibakcijas 12:30 – 17:00 tirdzniecības parka «Alfa» apmeklētājiem būs iespēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu un saņemt informāciju par sirds veselības riska faktoriem, kā arī ieteikumus, kā ikdienā dzīvot veselīgāk.

Pasaules sirds dienā 29. septembrī speciālisti vēlas pievērst iedzīvotāju uzmanību sirds slimību riska faktoriem – paaugstinātam holesterīna līmenim un asinsspiedienam, liekajam svaram, paātrinātam sirds ritmam un smēķēšanai, kas var izraisīt infarktu, insultu, kā arī paātrināt sirds novecošanos. Risku saslimt ir iespējams mazināt vai pat novērst pavisam, izmainot savu dzīvesveidu – lietojot uzturā veselīgu pārtiku, atsakoties no saldiem, sāļiem un trekniem ēdieniem, vairāk kustoties, atmetot smēķēšanu, izvairoties no stresa, savlaicīgi dodoties uz profilaktiskajām apskatēm, kā arī ārsta noteiktas nepieciešamības gadījumā lietojot atbilstīgus medikamentus.

Atgādinām, ka Veselības ministrija 2013. gadu ir pasludinājusi par Sirds veselības gadu, jo Latvijā sirds un asinsvadu slimības ir galvenais nāves cēlonis (55% no visiem mirušajiem). Tādēļ, lai veicinātu sabiedrības informētību par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem un to profilaksi, kopš jūlija SPKC sadarbībā ar Veselības ministriju īsteno informatīvo kampaņu «Mīli savu sirdi!». Kampaņas mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību sirds veselības riska faktoriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *