Gatis Dieziņš (Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs)

Jelgavā tiks atklāta Jūras spēku flotilei veltīta izstāde

3. aprīlī 15.00 Jelgavas Kultūras namā tiks atklāta mākslinieču Gerdas Stūres un Martas Jurjānes gleznu izstāde «Latvijas kuģi», kas veltīta Jūras spēku flotilei 21. gadadienā. Izstādes atklāšanā piedalīsies JSF komandieris jūras kapteinis Rimants Štrimaitis un jaunā Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām ceturtā būvētā kuģa «Jelgava» komandas pārstāvji.

3. aprīlī 15.00 Jelgavas Kultūras namā tiks atklāta mākslinieču Gerdas Stūres un Martas Jurjānes gleznu izstāde «Latvijas kuģi», kas veltīta Jūras spēku flotilei (JSF) 21. gadadienā. Izstādes atklāšanā piedalīsies JSF komandieris jūras kapteinis Rimants Štrimaitis un jaunā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām ceturtā būvētā kuģa «Jelgava» komandas pārstāvji.

JSF savu gadadienu svin 11. aprīlī, kurā šogad norisināsies kuģa P-08 «Jelgava» nolaišana ūdenī. Ceremonija paredzēta AS «Rīgas kuģu būvētava» apakšuzņēmēja «Abeking&Rasmussen» ražošanas telpu teritorijā Vācijā. Par patruļkuģa «Jelgava» krustmāti izvēlēta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra»vadītāja vietniece Inta Englande.

Izstādē «Latvijas kuģi» būs aplūkojamas gleznas, kas tapušas laika posmā no 2004. līdz 2013. gadam. Pēc autoru domām tās parāda, ka Latvijas militārie kuģi ne tikai labi pilda savus tiešos pienākumus, bet ir arī skaisti un iedvesmojoši. Uz izstādes atklāšanu aicināts ikviens interesents, kuram būs iespēja ne tikai aplūkot gleznas, bet arī baudīt NBS saksofonu kvarteta priekšnesumu. Izstāde būs aplūkojama līdz aprīļa beigām.

JSF rīcībā jau ir trīs no pieciem NBS vajadzībām būvētajiem kuģiem – P-05 «Skrunda», P-06 «Cēsis» un P-07 «Viesīte», kurus izmanto ne tikai militārām vajadzībām, bet arī civiliem mērķiem – cilvēku meklēšanai un glābšanai jūrā. Divkorpusu patruļkuģi veic patrulēšanas un glābšanas darbus, to var aprīkot ar naftas seku likvidācijas, mīnu meklēšanas un iznīcināšanas iekārtām, tādējādi pilnveidojot un apgūstot jaunas valsts aizsardzībai un starptautiskajai drošībai nepieciešamās spējas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *