Jauns vides un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums «Eco Baltia vide»

2013. gada martā tika reģistrēts jauns vides un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums «Eco Baltia vide». Jaunā kompānija ir izveidota apvienojot trīs nozarē ilglaicīgi darbojošos uzņēmumus: «Jūrmalas ATU», «Eko Rīga» un «Kurzemes ainava»

2013. gada martā tika reģistrēts jauns vides un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums «Eco Baltia vide». Jaunā kompānija ir izveidota apvienojot trīs nozarē ilglaicīgi darbojošos uzņēmumus: «Jūrmalas ATU», «Eko Rīga» un «Kurzemes ainava». Uzņēmums nodrošina pakalpojumus 22 Latvijas novados, apkalpo 30 000 klientus.

Viesturs Tamužs, «Eco Baltia» grupas padomes loceklis: „Uzņēmumu apvienošanu veicām, lai uzlabotu kompānijas sniegto pakalpojumu kvalitāti, veicinātu tās konkurētspēju tirgū, kā arī nodrošinātu kompānijas izaugsmes un attīstības ilgtspēju. Nozare attīstās, atkritumu un vides apsaimniekošanas prasības aug, un mēs gribam nodrošināt pilna cikla servisu, būt par vadošo nozares uzņēmumu.”

Jānis Lediņš, SIA «Eco Baltia vide» direktors norāda tuvākās nākotnes galvenos uzdevumus: „Pirmkārt, apvienojot uzņēmumus ir vieglāk pārņemt pieredzējušo uzņēmumu labāko praksi un izveidot jaunu vienotu klientu apkalpošanas standartu. Nākamais, svarīgi, lai visos reģionos būtu pieejami vienādi pakalpojumi. Tātad strādāsim pie pakalpojumu klāsta unificēšanas visos reģionos, lielāko uzsvaru liekot uz atkritumu šķirošanu. Visbeidzot, ir nepieciešama tehniskā parka sakārtošana: inventarizācija, analīze un jaunas tehnikas iegāde.”

Armands Nikolajevs, Latvijas atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācija (LASUA): „Uzņēmuma «Eco Baltia vide» parādīšanās Latvijas tirgū ir likumsakarīga, jo tas apvieno jau zināmus uzņēmumus, kuri profesionāli darbojas šajā jomā ilgu laiku. Uzskatu, ka šī apvienošanās pirmkārt būs pozitīva pašam uzņēmumam, jo tiks optimizēti līdzekļi un pārskatīta pakalpojuma sniegšanas loģistika, kas savukārt dos ieguvumu pakalpojuma ņēmējiem kvalitātes un ekonomiskā ziņā. Skatoties no nozares viedokļa un citiem tirgus dalībniekiem, ir labi, ka tirgū darbojas lielāki, profesionāli spēcīgāki spēlētāji, kas paceļ pakalpojuma kvalitātes latiņu, tādēļ arī no šī viedokļa nozare tikai iegūs”.

Uzņēmumiem apvienojoties, pakāpeniski visā darbības teritorijā klientiem būs pieejams pilns vides apsaimniekošanas pakalpojumu klāsts − sadzīves un šķiroto atkritumu izvešana, būvgružu un lielgabarīta atkritumu apsaimniekošana, ceļu un teritoriju uzkopšana, apzaļumošana, asenizācija un citi pakalpojumi.

Atbilstoši Komerclikumam, «Eco Baltia vide» pilnā apmērā pārņem visas līgumā noteiktās «Jūrmalas ATU», «Eko Rīga» un «Kurzemes ainava» saistības, pakalpojumu tarifus saglabājot iepriekšējā apmērā. Līguma darbības laikā klientiem nav nepieciešams pārslēgt jaunus līgumus.

Par uzņēmumu:

SIA «Eco Baltia vide» strādā 174 darbinieku; autoparks sastāv no 120 transporta vienībām. Uzņēmumu «Jūrmalas ATU», «Eko Rīga» un «Kurzemes ainava» konsolidētais apgrozījums 2011. gadā – 8 miljoni eiro.

SIA «Eco Baltia vide» ir daļa no Latvijā lielākās vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas «Eco Baltia», kas apgrozījuma ziņā ir lielākā vertikāli integrētā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijas valstīs. «Eco Baltia» grupa nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas līdz pārstrādei.

Komentāri

  1. Tikai nav saprotams ar tarifu, ja jau iepirkuma konkursā Tukuma dome uzrādīja zemāku tarifu kā iepriekšs, tad kā var būt, ka tarifs būs tas pats.Vai tas ir speciāli lai nebūtu jāpiemēro jaunais tarifs un tāpēc laikam arī vel nav noslēgts līgums ar pašvaldību. Tāpat rakstīja, ka līgumi būs jāpārslēdz. Kā tad īsti ir? Lai pašvaldība paskaidro.

  2. Apkalpos 22 novadus ar 30000 iedzīvotājiem, kas tās par muļķībām, ja Tukuma novadā vien ap 34000 iedzīvotāji.Murgs.

    1. tur ir rakstīts, ka “apkalpo 30 000 klientus”. Katrs iedzīvotājs taču nav klients.

  3. Šitais Eko Rīga jau kļuvis “populārs” ne jau tajā labākajā nozīmē. Mārupē tādi skandāli un sūdzības par šo slikto darbu un dārgajiem tarifiem,bet nosaukumi jau tiek mainīti,lai nevarētu atpazīt tos pašus vēžus,tikai lielākā “kulītē”!
    Gan jau drīz iespējāms stāstīs,ka tarifi jāceļ,u.t.t.

  4. es arī sapratu, ka līgums būs jāpārslēdz un tarifs būs zemāks !
    kas mums to var atbildēt?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *