Atkritumu apsaimniekošana

Valsts kontrole: pašlaik Latvijā ar kavēšanos veido nepārdomātu un dārgu bio atkritumu apsaimniekošanas sistēmu

Vai Latvijā veido efektīvu un ekonomiski pamatotu bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, un vai tās ieviešana notiks noteiktajā termiņā? Diemžēl revīzijas rezultāti skaidri liecina – nē. Pašlaik veidotā sistēma neatbilst mūsu valsts situācijai, piem., vērtējot pēc iedzīvotāju skaita un apdzīvotības blīvuma. Sistēmas ieviešana ir būtiski iekavējusies, jo tā notiek haotiski, bez koordinētas vadības un sadarbības ar visām ieinteresētajām pusēm. Ja sistēma tiks ieviesta vien formāli, tad, pirmkārt, iedzīvotāji nebūs motivēti un nešķiros BA tādā apjomā, kādu vajag ieplānotās infrastruktūras jaudām; otrkārt, iedzīvotāji pārmaksās par BA apsaimniekošanu; treškārt, iespējamas sankcijas – zaudējumi Latvijas valstij, ja termiņā netiks sasniegti ES noteiktie vides mērķi. Tādēļ Valsts kontrole aicina pilnībā pārskatīt izvēlēto pieeju sistēmas ieviešanai un attīstībai un rast piemērotākos risinājumus, efektīvāk izmantojot pieejamos finanšu līdzekļus un infrastruktūru.

Ar vai bez atkrituma līguma – skaidrības nekādas

4. jūnijā «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcija rīkoja telefonakciju par atkritumiem – par jauniem līgumiem, atkritumu izvešanu, grafikiem, termiņiem un citiem jautājumiem, uz kuriem atbildēja SIA «Eco Baltia vide» klientu apkalpošanas daļas vadītāja Evija Neilande un un SIA «Eco Baltia» grupas Korporatīvās komunikācijas direktore Vija Vītola

Pagaidām – termiņa pagarinājums jeb 2:0 «Eco Baltia vide» labā

Kopš Tukuma un citos novados tika uzsākta jauno atkritumu līgumu slēgšana, esam uzklausījuši ļoti daudz jautājumu un iebildumu no iedzīvotājiem par to, ka iepriekš solītās lētākās cenas vietā viņi ir spiesti parakstīt dārgāko līguma variantu, citādi riskē iekulties līgumā pieminētajos sodos vai tilpuma palielinājumos, kas galarezultātā draud ar nenosakāmu maksu par atkritumiem.

Nesteidzieties un līgumus neslēdziet!

Pašvaldību rīkotajā atkritumu apsaimniekošanas konkursā uzvarējušais uzņēmums SIA «Eco Baltia vide» piedāvā iedzīvotājiem slēgt pēc būtības nelikumīgus līgumus: šantažējot ar virkni neizpildāmu prasību un soda sankciju, piedāvā slēgt papildu līgumu par dubultu cenu.