Tukumā uzstādīta pirmā slēgtā atkritumu konteineru novietne

Pie īpašuma Meža ielā 2, Tukumā, uzstādīta pirmā slēgta tipa atkritumu konteineru novietne, kura uzsāks savu funkciju pildīt tuvākajā laikā.

Dažviet pilsētā ir novērojama tendence, ka atkritumu konteineros pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām tiek vesti atkritumi no citur dzīvojošajiem. Vietām rodas situācija, ka samaksa par atkritumiem veidojas nesamērīgi augsta attiecībā pret tajā dzīvojošo skaitu. Lai šādas situācijas risinātu, iedzīvotājiem pie sava īpašuma ir iespējams izveidot slēgto atkritumu konteineru novietni, kurā ar koda vai atslēgas palīdzību iekļūt iespējams vien konkrētajā īpašumā dzīvojošajiem.

Ko šāda novietne sniedz iedzīvotājam? Samazina komunālo maksājumu slogu, jo par atkritumu apsaimniekošanu tiek maksāts pēc izvestā reižu skaita no konkrētās novietnes.

Tukuma novada pašvaldība aicina ar šādiem iedzīvotāju lēmumiem (lai būtu iespējams izbūvēt slēgto atkritumu konteineru lakumu, mājas iedzīvotāju vairākumam par to ir jānobalso) vērsties pie mājas apsaimniekotāja. Papildus atgādinām, ka ir izdoti saistošie noteikumi Nr3. “Par Tukuma novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu veikšanai un tām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai”, kas nosaka atbalsta apmēru slēgtas atkritumu konteineru novietnes izbūvei 80 % apmērā, bet ne vairāk kā 5 000 EUR.

Komentāri

 1. Zinot daudzīvokļu iemītnieku pofigismu, kaut kā jāšaubās, ka ilgi tā slēgtā būdiņa būs noslēgta.
  Interesanti sanāk, daudzīvokļu pofigistiem, kuri pret īpašumu izturas nolaidīgi, tiem pašvaldība dod 5000euro, bet privātajam pigu.

  1. Man pilnīgi pietiek ar 0,24m3 konteineru 1x mēnesī.
   Kartupeļu mizām utml.man ierīkota komposta vieta, papīrus un kokus nodedzinu kurtuvē, metālu atšķiroju un nododu, par to saņemot naudu, tāpat ir depozīta tara, kuru nodot.
   Dīvānus katru gadu nemainu, man nav slinkuma noplēst to apšuvumu un porolonus, bet karkass ir koka konstrukcija, kura aiziet kurtuves kalorijām.
   Ja nu kādu mēnesi pēc mājas revīzijas sanāk vairāķ atkritumu, tad lieko nokrāmēju malkas šķūnī un nododu nākamajos mēnešos.
   Kā dzīvo daudzdzīvokļu pofigisti var redzēt un papriecāties Celtnieku ielas izgāztuvē, pat lielo 5l ūdens pudeli vai lielu iepakojuma kasti šis kontingents nav spējīgs saplacināt.

  2. Madonā jau gadus 10 . Vis normāli .Protams šur tur saplīst kodu atslēga . Un samērā ilgi nevar salabot . Privātajiem problēma …..

 2. Es jau redzu kā bomāri lauž vaļā durvis. Vai arī kā reizi nedēļā kāds noliec stūri parkojot auto, jo konkrēti tur vietas ir pamaz.

 3. Ļoti labi. Spartaka ielā arī tādu vajag, lai visi garāmbraucēji nemet savus atkritumus.

 4. Būtu jāsak ar sabiedrības izglītošanu, jo uz meža11 misenēm arī stiep atkritumus no blakus daudzīvokļu majām. Ja saškiro, ok, nesaku neko, bēt. Tie nesēi ar šķirošanu neaizraujas. Misenēs met gan stiklus, gan kartona iepakojumus. Dzīvnieki.

   1. Lūk arī vidējā daudzdzīvokļu ēkas iedzīvotāja redzējums. Kamēr šādi kadri neizmirs nekas nemainīsies.

 5. PS. Ceru ka nākamā slēgta tipa atkritumu vieta būs Meža 11.jo zināmas iestrādes ir veiktas.

 6. Ir jàmàcàs visiem,gan pašvaldìbai,gan cilvèkiem!Piebrauc pa nakti un nekaunìgi izgàž konteinerà visu,ko vien var atvest.Apkàrt tumsa,nummuru neredz,un tas aizņem ìsu brìdi,kamèr nokàpi lejà jau prom!Jàmàcàs no Ventspils pašvaldìbas,kà var rìkoties!Viena iespàja uzceļ apkàrt žoga sètu,lai netiek iekšà un ar koda atslègu atslèdz,vai arì šàda tipa konteineri ar koda atslègu!Lauktehnikas mikrorajonà atkritumu izmaksas ir jau ar zelta maliņàm!!!

 7. Piekrītu, ka būs lielāka kārtïba! Bet vai nevienam garāmejot nav nācies ko iemest konteineros? Es nekad neiznetu neko uz ielas, skatos pēc tuvākās miskastes, tikai pilsēta par tām nav padomājusi, pašā centrā vēl var atrast, bet pārsimts metri no tā nevienas atkritumu urnas.

 8. Kā meta, tā metīs! Ja nebūs konteineri-uz ielas, grāvī, kaut vai pie domes durvīm!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *