Glābējzvanus turpmāk pieņems Jelgavā

Pārmaiņas piedzīvojis Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Proti, kopš novembra visi Tukuma rajona iedzīvotāji, kas ugunsnelaimes gadījumā spiedīs numuru 01 vai 112, turpmāk tiks uzklausīti Jelgavā.

Pārmaiņas piedzīvojis Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Proti, kopš novembra visi Tukuma rajona iedzīvotāji, kas ugunsnelaimes gadījumā spiedīs numuru 01 vai 112, turpmāk tiks uzklausīti Jelgavā.

Izbrauks tuvāk esošie

1. decembrī, klātesot iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei, VUGD priekšniekam Ainaram Pencim un visu iesaistīto dienestu pārstāvjiem, Jelgavā svinīgi atklāja Zemgales reģionālo sakaru centru, kurā nu tiks pieņemti visi "112" zvani. Vienlaikus oficiāli likvidēja dispečera amatu Aizkrauklē, Jelgavā, Bauskā, Dobelē, Jēkabpilī un divus – Tukumā. Kā skaidro Tukuma brigādes komandieris Dainis Bērziņš, līdz ar to turpmāk tieši Jelgavā izlems, kuru brigādi uz kuru konkrēto adresi sūtīt un, ja, piemēram, izsaukums būs Lapmežciemā, tiks izsūtīti Ķemeru ugunsdzēsēji, kas notikuma vietai atrodas vistuvāk u.tml. Tātad iedzīvotājiem nav pamata uztraukties, ka līdz ar šāda centra izveidi operatīvo dienestu palīdzība būtu jāgaida no Jelgavas. Ugunsdzēsēju depo savu līdzšinējo atrašanās vietu nemaina un uz negadījumu izbrauc tāpat kā līdz šim.

Jaunā, vienotā sistēma jau pārbaudīta praksē, jo darbojas kopš novembra vidus, un, kā uzsvēra D. Bērziņš, līdz šim – veiksmīgi. Tomēr tāpat viņš nenoliedz, ka vēl jāsastrādājas, jo daļa dispečeru Jelgavā sākusi strādāt tikko (bija pieredzējuši darbinieki, kas pēc reorganizācijas tomēr izvēlējās priekšlaicīgi atvaļināties). Tāpat pašsaprotami rodas jautājums, vai Jelgavā tik labi pārzinās katra reģiona ģeogrāfiju? Piemēram, ja Jaunpils novadā atrodas Viesatu pagasts, tad Jēkabpilī ir Viesīte… Tomēr D. Bērziņš uzsver, līdz šim problēmu nav bijis, un piebilst, ka tai pat laikā iedzīvotājiem vēl arvien ir iespēja zvanīt uz fiksētajiem tālruņiem – 63107314; 63122333, kur jebkurā diennakts laikā atbildēs VUGD Tukuma nodaļa dežūrmaiņa un dosies uz izsaukumu.

Situāciju jāapraksta precīzi!
Bet cilvēkiem tomēr jāatceras – zvanot uz "112", vispirms jānosauc precīza notikuma vieta, kur nepieciešama palīdzība (īpaši svarīgi ir nosaukt pilsētu, novadu vai pagastu, lai nerastos pārpratumi, piemēram, meklējot notikuma vietu citā pilsētā). Par to, kas noticis un vai ir cietušie, dispečere uzzina tieši no zvanītāja, tādēļ, jo precīzāka būs informācija, jo ātrāk operatīvie dienesti steigsies uz notikuma vietu. Ja ir nepieciešama policijas vai mediķu palīdzība, tad uzreiz arī jāpavēsta, ka nepieciešams savienot ar vajadzīgo dienestu. Ja ir noticis nelaimes gadījums, kad nepieciešama vairāku dienestu palīdzība, piemēram, smags ceļu satiksmes negadījums, kur ir cietušie, kas iesprostoti avarējušajā automašīnā, tad, zvanot uz 112 un pavēstot par situāciju, nebūs jādomā, vai vēl zvanīt atsevišķi mediķiem, vai saukt policiju – to visu izdarīs dispečere.
Tāpat ir iedibināts vēl viens cits īso kodu tālruņa numurs – "113", lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību tieši un nepastarpināti, tādējādi nodrošinot operatīvāku mediķu ierašanos izsaukuma vietā un palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *