Dziesmu svētki izskanējuši /FOTOREPORTĀŽA/

Piektdien, Mežaparka Lielajā estrādē piedalījāmies Dziesmu svētku noslēguma koncerta “Latvija – Saules zeme" ģenerālmēģinājumā. Pats noslēguma koncerts notika 12. jūnijā 21.00, tiešraide bija skatāma arī Latvijas TV-1.

Piektdien, Mežaparka Lielajā estrādē piedalījāmies Dziesmu svētku noslēguma koncerta “Latvija – Saules zeme" ģenerālmēģinājumā. Pats noslēguma koncerts notika 12. jūnijā 21.00, tiešraide bija skatāma arī Latvijas TV-1.

"Tikai mūsu spēkos ir pateikt sev un citiem, ka esam tauta ar sarežģītu, bet bagātu vēsturi, tradīcijām, valodu, tautas dziesmām un mūziku. Mums Latvija ir gaiša Saules zeme. Saule – cilvēka uztverē kā pārlaicīga, Saule – kā pasaules centrs, Saule – kā atmodas simbols, visa labā nesēja" – tā teicis Māris Sirmais. Jā, viedi vārdi. Patiesi. Vai tie tika pierādīti Vispārējo latviešu dziesmu svētku noslēguma koncertā «Latvija – saules zeme», par to lai lemj katrs pats. Vērojot publiku, reakcijas bija visdažādākās. Kādam acīs bija asaras, cits – tik vien kā ar aliņu rokās staigāja.
Šoreiz varētu teikt – 11. tramvajs jau leģendārs – pārpilns ļaužu viens pēc otra tie veda klausītājus un skatītājus uz Mežaparka lielo estrādi. Rindas garas vēl brīdī, kad koncerts jau sācies. Mazliet dīvaini raudzīties koncertā no malas – iepriekš piedaloties. Būt dalībniekam – tomēr ir saviļņojošāk, esi dziesmu virpulī, tava dvēsele gavilē un ceļas dziesmai līdzi. Skatoties un klausoties no malas – izjūtas citādākas, centies tās notvert – vai nu tas izdodas vai ne. Vai izdevās?! Jā, bet tikai pēdējo trīs, četru skaņdarbu laikā, sākot ar komponista Mārtiņa Brauna «Saule, pērkons, Daugava» un beidzot ar Jāzepa Mediņa un Ausekļa «Gaismas pili» Imanta Kokara vadībā un, visbeidzot, ar Imanta Kalniņa «Pūt, vējiņi».
Ikreiz, Dziesmu svētkiem izskanot, kori un klausītāji turpina sadziedāšanos, spontāni izvēloties gan tautas dziesmas, gan ziņģes, tāpēc XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku Noslēguma koncerta izskaņā kopā ar mūsdienu tautas mūzikas grupu «Rīsa zvejnieki», vokālajiem ansambļiem, Latvijas Bruņoto spēku štāba pūtēju orķestri un mūziķiem no grupas «Time after Time», kā arī populāriem aktieriem ikviens varēs izdziedāties no sirds.

Koncerta dalībnieki: 250 jauktie kori ar 8000 dalībniekiem, sieviešu un vīru kori ar 4000 dalībniekiem, labākie Latvijas novadu deju kolektīvi, pūtēju orķestri, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, dūdu un bungu mūzikas grupa «Auļi», Latvijas dūdinieki, mūsdienu tautas mūzikas grupa «Rīsa zvejnieki», kameransamblis «Altera Veritas».
Komponisti – jaundarbu autori: Ēriks Ešenvalds, Artūrs Maskats, Valts Pūce, Ilona Rupaine.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *