Brīdi paklusē

Līdzās Slampes kultūras pilij atrodas II Pasaules karā kritušo padomju karavīru kapi. Tie ir seni. Toreiz padomju karavīri vēl bija varoņi.

Līdzās Slampes kultūras pilij atrodas II Pasaules karā kritušo padomju karavīru kapi. Tie ir seni. Toreiz padomju karavīri vēl bija varoņi.

Padomju laikā, kad viss bija nepareizi. Nepareizi dzīvojām. Kopām "nepareizo karavīru kapus". Tagad skats patiesībā žēlīgs. Sendienās, kad 9. maijā kapos pulcējās kritušo piederīgie, vietējie kultūras darbinieki kopā ar skolu rīkoja svinīgus pasākumus. Trešdien, 7. maijā, padomju armijas pensionāri – tukumnieki Juris Boltvinskis, Segejs Jakovenko, Rafhats Mirzajanovs, Vladimirs Sidorovs apkopa kapus. Kas nu tā par kopšanu… Ar kaplīti nocirta nezāles ap apbedījuma vietu. Senāk augušas rozes. Tagad zaļa zālīte. Arī labi.
R. Mirzajanovs pēc tautības ir tatārs. Viņš kopā ar savu ģimeni ne vienreiz vien 8. maijā un citas dienas brauc uz Lestenes Brāļu kapiem. Arī viņa vectēvs un citi tautieši tur karojuši, krituši. Noliek ziedus pie kāda nezināmā karavīra kapa, pie sienas, kur kritušo karavīru vārdi ierakstīti. Bijušie karavīri stāstīja, ka todien viņi, cik nu spējot, apkopjot arī pārējās kapu vietas. Noliek tulpes, kas nu pilnziedā. Noliek glāzi degvīna ar rupjmaizes šķēli no ķieģelīša. Paši iedzer, kas nav pie stūres. Brīdi paklusē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *