14. septembrī Rīgā norisināsies pasākums «Lauki ienāk pilsētā»

Nodibinājums «Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai», Rīgas dome un Zemkopības ministrija 14. septembrī aicina interesentus – pilsētas iedzīvotājus un viesus – piedalīties pasākumā «Lauki ienāk pilsētā», kāds Rīgas vēsturē līdz šim nav bijis.

Nodibinājums «Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai», Rīgas dome un Zemkopības ministrija 14. septembrī aicina interesentus – pilsētas iedzīvotājus un viesus – piedalīties pasākumā «Lauki ienāk pilsētā», kāds Rīgas vēsturē līdz šim nav bijis. Pasākums notiks Spīķeru kvartālā (Maskavas ielā 4, Rīgā) un Krasta ielā no Dzelzceļa tilta līdz Turgeņeva ielai, sākums 10.00.

Pasākuma mērķis ir popularizēt lauksaimniecības nozari un lauku vidi, Latvijas izcelsmes produktus, pakalpojumus un izglītību, īpašu uzmanību pievēršot bērnu un jauniešu iesaistīšanai un izglītošanai. „Uzskatām, ka lauku vides radīšana Rīgā vienlaikus ir gan uzdrīkstēšanās, gan arī izaicinājums. Tāpēc mēs sadarbībā ar valsts institūcijām, izglītības iestādēm, lauksaimniecības nevalstiskajām organizācijām un uzņēmumiem pasākuma apmeklētājiem centīsimies radīt interesi un izpratni par dzīvi un darbu laukos. Tāpat informēsim par zemkopības, zivsaimniecības un lauku attīstības iespējām un tehnoloģijām, to daudzveidību, tradicionālu un netradicionālu saimniekošanu,” stāsta nodibinājuma «Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai» valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš.

„Kampaņas Lauki ienāk pilsētā organizatori un dalībnieki patiesi priecāsies par ikviena Latvijas iedzīvotāja dalību šajā pasākumā. Esam pārliecināti, ka šis pasākums ļaus visiem labāk iepazīt Latviju. Lauksaimnieki ienāks Rīgā ar Latvijai raksturīgajām smaržām un garšām, mājdzīvniekiem un mājputniem, lauksaimniecības nozaru dižošanos, kā arī ar spēlēm un konkursiem visām paaudzēm, kas ļaus pasākuma apmeklētājiem izjust lauku burvību. Šajā pasākumā ikviens varēs atrast savām interesēm piemērotas lietas un nodarbes,” par pasākuma norisi informē R. Krastiņš.

Pasākuma programma:

10:00 – 20:00 Pasākuma norise – nozaru prezentācijas un tirdzniecība

11:00 Pasākuma atklāšana

Nozaru dižošanās stundas ar mākslinieciskajām programmām:

12:00 Graudkopība

13:00 Bioloģiskā saimniekošana, biškopība un pirts lietas

14:00 Mežsaimniecība

15:00 Lopkopība

16:00 Dārzkopība

17:00 Izglītība, tehnoloģijas, jaunie un modernie saimnieki

18:00 Zivsaimniecība

19:00 Pasākuma noslēgums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *