Veikta virkne pasākumu, lai veicinātu piesardzību un nodrošinātu vilcienu pasažieru distancēšanos

Ievērojot satiksmes ministra 26.03.2020. rīkojumu “Par sociālo distancēšanos un piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā”, “Pasažieru vilciens” ir veicis dažādus pasākumus, lai, saglabājot iespēju būtiskos un neatliekamos gadījumos personām nokļūt savā galamērķī, tiktu nodrošināta distancēšanās un veicināta piesardzība vilcienu pasažieriem.

Šobrīd gan “Pasažieru vilciena” mājaslapā un sociālo tīklu kontos, gan vilcienu vagonos vizuālā un audio formātā mūsu pasažieri tiek informēti par svarīgākajiem drošības nosacījumiem, kas jāievēro ārkārtējās situācijas laikā. Aicinām pasažierus, izmantojot sabiedrisko transportu, izvairīties no cieša kontakta ar citiem cilvēkiem, ievērot 2 metru distanci gan brauciena laikā, gan iekāpjot un izkāpjot no vilciena. Tāpat atgādinām ievērot personīgās higiēnas prasības – mazgāt vai dezinficēt rokas pēc brauciena sabiedriskajā transportā.

Lai pievērstu pasažieru uzmanību par nepieciešamību ievērot divu metru drošības distanci no citiem cilvēkiem, visos vilcienos tiek marķētas tās sēdvietas, kuras nav vēlams aizņemt, lai starp pasažieriem būtu drošs attālums, cik to atļauj ierobežotā telpa. Aicinām pasažierus, kas nav vienas ģimenes locekļi, izvēlēties vienīgi nemarķētās sēdvietas.

Tāpat klientiem pamanāmas drošas distances norādes ir izvietotas stendos un uz grīdas pie biļešu kasēm. Vienlaikus pasažieri tiek aicināti pēc iespējas izvēlēties vilciena biļetes attālinātu iegādi “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē vai mājaslapā, tādējādi ietaupot 5% vai 10% no biļetes cenas. Savukārt, pērkot vilciena biļeti vilcienā pie konduktora kontroliera, mudinām pasažierus veikt bezskaidras naudas norēķinus.

Lai arī šobrīd vilcieni kursē atbilstoši aktuālajam kustības grafikam, tomēr aicinām sekot līdzi operatīvajām izmaiņām, pirms brauciena pārliecinoties par konkrētā vilciena atiešanas laiku un maršrutu elektroniskajā vai drukātajā sarakstā.

Saistībā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, rūpējoties par sabiedrības drošību un veselību, arī mēs ikvienu pasažieri lūdzam ļoti izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu, pievienojamies aicinājumiem palikt mājās un neapmeklēt sabiedriskas vietas.

Komentāri

  1. Jā, jā….Rīgā tramvajā uzvilkti krusti krēsliem, kur nedrīkst apsēsties. Toties pasažieri stāv saspiedušies kopā, jo nav vietas,

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.