Brīdina par nekontrolēti lidojošu dronu/PAPILDINĀTS 04.05 plkst. 11.15/

Civilās aviācijas aģentūra brīdina iedzīvotājus par gaisa telpā lidojošu nekontrolētu bezpilota gaisa kuģi. Pēdējās tā iespējamās atrašanās vietas ir Bauskas apkārtne un Ādaži.

Paziņojumā medijiem Civilās aviācijas aģentūra informēja, ka sestdien, 2. maijā, kontrolēta lidojuma laikā tehnisku iemeslu dēļ atslēgusies bezpilota gaisa kuģa vadības sistēma. Šobrīd drona lidojuma augstums varētu būt virs 200 metriem.

Lidojošā drona izmēri ir 3,5 x 5,5 metri, bet tā svars – 26 kilogrami. Drona lidojuma ātrums ir aptuveni 70 km/stundā.

Degvielas dronam pietiek aptuveni 90 stundu lidojumam. Tādēļ aicinām iedzīvotājus sekot līdzi notikumiem gaisa telpā līdz Civilās aviācijas aģentūras nākamajiem paziņojumiem.

Par notikušo ir informēti glābšanas dienesti, Nacionālie bruņotie spēki, satiksmes ministrs.
Aicina iedzīvotājus, kuri redz attēlos redzamo bezpilota gaisa kuģi, nekavējoties sazināties ar Aviācijas meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru pa tālruņiem 29337238 vai 65703988.

 

Šodien, 3. maijā ap plkst. 8 Civilās aviācijas aģentūra informēja, ka pār dronu vēl nav pārņemta vadība. Kā arī brīdina, ka bez vadības naktī tam nebūs apgaismojums, bet to varēs atpazīt pēc skaņas.

‼️ Aktuālākais par nekontrolētā drona lidojumu!

Turpmāk informācija par nekontrolētā lidojumā iesaistīto dronu tiks publicēta Civilās aviācijas aģentūra un Latvijas armija sociālos tīklos.

Šobrīd tiek izskatīti dažādi drona lidojuma scenāriji, tai skaitā, ka tas ir nolaidies. Varam apstiprināt, ka nekontrolēti lidojošais drons nepieder nevienas valsts militārajam dienestam, bet tam ir civilā drona statuss.

Joprojām turpinās aktīva drona meklēšana sadarbībā ar Latvijas armija un Valsts robežsardze, tādēļ, ja redzat attēlā redzamo dronu, aicinām nekavējoties ziņot pa tālruņiem 29337238 vai 65703988.

Vienlaikus, lai nodrošinātu civilās aviācijas drošumu, civilās aviācijas gaisa kuģiem, kuri lidojumus veic saskaņā ar instrumentālajiem lidojumu noteikumiem, ir izdots ierobežojums izmantot Latvijas gaisa telpu augstumā līdz 5950 metriem. (03.05. plkst. 12.50)

Aktuāli 4. maijā plkst. 11.15

Nekontrolēti lidojošā drona meklēšanas ietvaros nakts laikā ir saņemti vairāki ziņojumi no iedzīvotājiem par, iespējams, redzēto dronu. Ziņojumi, kas saņemti vakar dienas laikā un naktī uz pirmdienu, nav apstiprinājuši, ka tas bijis uzņēmuma «UAVFactory» pazudušais drons, arī šobrīd nav informācijas par drona iespējamo atrašanās vietu.
Šodien meklēšanu no gaisa turpina 3 privātās lidmašīnas un no plkst. 9.00 to dara Latvijas armija lidmašīna “An-2”, kas meklēšanu turpinās visas dienas garumā. Drona īpašnieks uz zemes izvietojis 6 meklēšanas vienības ar mērķi pārņemt drona vadību, ja tas tiks manīts. Vienlaikus tiek analizēta no visiem avotiem pēdējo divu dienu laikā iegūtā informācija, lai noteiktu iespējamos drona pārvietošanās scenārijus un turpmāko rīcību.

Komentāri

  1. skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/iedzivotajus-bridina-par-nekontroleti-lidojosu-bezpilota-gaisa-kugi-kas-varetu-atrasties-bauskas-vai-adazu-apkartne/

  2. Tumē katru vakaru lidinās noteiktajos objektos,noteiktaja laika 21:30 un ta talak lidojot uz saules ielu līdz saulgriežiem….. Nevar pecizi noteikt,bet lidinas ilgi lidz 2-3 nakti ja ne ilgak.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *