Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija
Foto: Agita Puķīte

Tukuma sieviešu korim «Noktirne» – 45 /FOTO/

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 29. novembris 22:04

25. novembra vakarā Tukuma kultūras namā ar koncertu sieviešu koris «Noktirne» svinēja 45. darba sezonas sākumu. Kopā ar «Noktirni» (diriģents Jānis Almanis-Palmbahs, koncertmeistars Valdis Tensons) dziedāja Rīgas Kultūras un mākslas centra «Mazā ģilde» kamerkora «Frachori» vīri.

Sieviešu koris «Noktirne» aizsākās 1972. gadā Rasmas Valdmanes un Laimdotas Silavas vadībā, iesaistot toreizējās Tukuma Raiņa 1. vidusskolas (tagad – ģimnāzijas) skolnieces, viņu mammas un skolotājas. 1979. gadā koris ieguva Tautas kora nosaukumu. Gadu gaitā mainījušies dziedātāji un diriģenti – pie diriģenta pults stāvējusi arī Jolanta Rauga, Nora Vītiņa, bet kopš 2011. gada marta kori vada diriģents Jānis Almanis-Palmbahs. Svētku reizē «Noktirnes» zelta pildspalvu un Atzinības rakstu saņēma diriģents Almanis-Palmbahs, kormeistare Ritma Zāģere, kora prezidente Dace Ernšteine un dziedātāji ar stāžu Ivonna Plaude, Krista Merirande, Egita Graudiņa, Ināra Ārente, Dace Brakmane, Mudīte Peškaite, Pārsla Ivane, Baiba Ose un Jolanta Jēgere.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Ināra teica:

  Ārprāc! Kas noticis ar Noktirni?! 1979.gadā, kad tas ieguva Tautas kora nosaukumu, un sekojošos “ziedu laikos” koris bija kā koris! Labākās meitenes – koristes! 3.vieta koru karos Tautas koru grupā, u.c panākumi. Bet tagad?… Kamerkoris? Kamersastāvs no kora?

  • Laiks teica:

   Nav ko, mīļā, brīnīties,tāds laiks. Vairumam koru ir neliels pamatsastāvs un klejojošie izpalīgi vai reizēm piedziedātāji. Īpaši tad ir vērojams jauktajos koros, kur pamatsastāvā labi, ja četri pašu vīri… Bet «Noktirnes» gadījumā nemaz nav tik traki. Jāatceras, ka piektdienas vakars daudziem bija darba diena, kā arī vairākas meitenes bija ķēris vīruss vai citas ligas.
   Bet par pagātni runājot, jā, ar Valdmenes lolojumu mūsu domes ”kultūras guru” izrīkojās cūciski un rezultāts ir uz sejas. Lai kā arī kāds censtos, tādu darbu, ko paveica Valdmane, un iespējas, ko dod skolas meiteņu līdzdalība, nevienam vairs neizdosies realizēt. Ko gribēja, to dabūja. Bet tagadējās koristes un viņu diriģents jau dara, ko var, neatkarīgi no dziedātāju masas.

 2. pārdomas teica:

  Nu tad, ja reiz nav vairs kādreizējās vilkmes, tad lai nav.
  Lai nu tad paliek .. “reiz bija”.

  • ? teica:

   Vai tad pašdarbības galvenā ”vilkme” ir karogi un vietas koru karos? Kur tad kopā būšanas un dziedātprieks, kur tautas gara mantojums. Tad jau arī nacionālā kultūras mantojuma augstākā pakāpe – Dziesmu svētki – ”lai vairs nav”?

 3. klausītāja teica:

  Nēsmu mūzikas profesionālis, bet kā klausītājai man ļoti patika.

 4. gita teica:

  Apsveicu Baibiņu,un arī visu visu kori!!!

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool