Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Tukuma novada dome plāno papildus līdzekļus piemineklim un citiem darbiem

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 26. jūlijs 07:08

Finanšu komitejas sēdē 17. jūlijā deputātiem bija jāizšķiras, kur ņemt naudu gan remontiem, gan būvdarbiem, gan pabalstiem, kam papildus budžetā plānotajam (vai arī neplānotajam) vēl nepieciešami līdzekļi? Kā sēdē skaidroja domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans un Finanšu nodaļas vadītāja Laila Dzalbe, viens risinājums – palielināt nekustamā īpaša iekasēšanas prognozi, kas dotu iespēju rēķināties ar papildu ieņēmumiem, kā arī cītīgāk pildīt pašvaldības īpašuma pārdošana fondu. Lai arī citus gadus pašvaldība varējusi rēķināties ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārpildi, reiz jau valsts nodokļa iztrūkumu pašvaldībai kompensējusi, līdz ar to cerēt, ka nākamajos mēnešos nodoklis ievērojami pārpildīsies, neesot nekāda pamata. Ē. Lukmans vēl piebilda, ka, iespējams, iestādēm nāksies rēķināties arī ar finansējuma samazinājumu, taču tas, ņemot vērā lielos kontu atlikumus, nebūšot nekas liels.

Tātad – papildus 29 297 eiro nepieciešami Kurzemes ielas rekonstrukcijai, kur iepirkumā kopējās būvdarbu izmaksas bijušas lielākas nekā plānotās – 500 000 eiro. Papildu finansējums – 85 463 eiro – nepieciešams arī Z. A. Meierovica pieminekļa izveidei, kur kopējās projekta izmaksas ir jau 356 323 eiro, kā arī Zentenes malkas šķūnīšu būvniecībai, kam papildus plānotajiem 17 000 eiro nepieciešami vēl 7300 eiro. Budžetā nebija plānots finansējums 74 569 eiro apmērā Tukuma 2. vidusskolas tehniskā projekta izstrādei, kā arī Slampes bērnudārza «Pienenīte» jumta remontam 1640 eiro apmērā. Prāvs finansējums 86 000 eiro apmērā nepieciešams Rīgas ielas lietus ūdens kanalizācijas tīklu ierīkošanai. Sākotnēji tam bija paredzēti 20 000 eiro grāvju ierīkošanai, taču tā kā tika apstiprināts ES finansējums SIA «Tukuma ūdens» kanalizācijas ierīkošanas projektam, dome lēma ierīkot arī lietus ūdens kanalizāciju, lai komunikācijas Tilta, Saules, daļā Strautu un Rīgas ielas būtu sakārtotas.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 23. jūlija, laikraksta numurā ŠEITKomentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Es par. teica:

  Es domāju ka visu tukuma naudu atdosim piemineklim un būs ok:)

 2. Nunu teica:

  Mums nav pirts, baseins, ceļi šausmīgi …. bet mēs ceļam pieminekli. Paldies Tev, Zālīte.

 3. īpaši teica:

  “smuki” izskatās tā koka māja blakus piemineklim:) Tas gadījums, kad 21.gs.arhitektūra nokrīt 19.gadsimtā. Kičs uz goda!

 4. jānis teica:

  re kur saimnieciskās darbības paraugstunda-tikai viena nianse-ne par savu naudu….ārprāts un krimināls kopā…

 5. ieteikums teica:

  Viens no daudzajiem iespējamajiem papildus līdzekļu iegūšanas avotiem ir pašvaldībā ieperinājušos nevajadzīgo darbinieku novirzīšana sabiedrībai nepieciešamu darbu veikšanai, piemēram celtniecībā. Varētu arī pārtraukt stutēt augšā šādus tikai dažiem izredzētajiem nepieciešamus pieminekļus!

 6. keri teica:

  Tiešām briesmīgi-piemineklis jau tā ir šausmīgs klucis,īsts krāsns mūrītis,bet kopā ar klučiem ceļmalā un tukšo laukumu īsts ārprāts.Vecpilsētā neiederīgi.

 7. Džeina Fonda teica:

  A kamdēļ tas piemineklis vispār tur ir vajadzīgs?

 8. L39 teica:

  b…ed.nemiet un taisiet to pieminekli par savaam domes algaam.ne….ieties manam ipshumam klaat.

 9. WONDER_WHY teica:

  Ir jauki, ja remontē bērnudārzus. Tos tomēr apmeklē bērni, kuri ir mūsu nākotne. Lukmans labāk būtu domājis kā samazināt rindas bērnudārzos nevis cēlis kaut kādus bezgaumīgus mēslus.

 10. Vija teica:

  Šausmīgs nesaimnieciskums un neplānotība,izšķērdība.Nu visu pagastu iepriekš sataupīto izsolīs,lai uzcelto to kluci Konstantīnu.Nepratāt saplānot un izsludināt iepirkumu,neceliet,vai ziedojiet savu naudu,ja nepratāt saplānot,nevis izpārdodiet visu.Kā var tik daudz pietrūkt,pievilksiet kanalizāciju,siltumu,ūdensvadu vai no marmora vai zelta celsiet?

  • Llļakala teica:

   Piekritīšu komentariem,tiešam būtu labāk samazinājuši rindu bērnudarzā,jo vieta tiešam liela daļa bērniem nav. Tikpat sēdi un gaidi ka paies 3 gadi.

 11. tukumniece teica:

  Jā, kultūras nams mums nav,kino nav,elementāri pirts kur nomazgāties nav, bet mums vajag monstrs par gandrīz pusmiljonu eiro, tas ir vairāk kā ārprāts, ja jau tā vajadzēja varēja uzlikt nelielu pieminekli pretī pils tornim, nevis kur visapkārt grausti izgrūst tādu naudu. Viss ir apnicis vienas neapdomīgas darbības kā novadā tā valstī.

 12. Dd teica:

  Drausmīgs cipars par pieminekli

 13. Snorke teica:

  350 tūkstoši par Meirovica placi? Kas jūs tur visi galvu esat saspieduši? Tā taču ir milzīga pilsētai piederoša nauda,kas tiek palaista vējā! Un tad vēl Dome grib,lai iedzīvotāji nodokļus maksā! Kāpēc? Lai jums atkal būtu banknotes,ko notriekt savām iegribām,bet nevis izlietot tiešām vajadzīgām lietām/problēmu risināšanai?

 14. cobra teica:

  Neviena pozitīva komentāra !!!! Koka māja pret betonu labi izskatās..

 15. Qi teica:

  Ja Tukumnieki butu savas pilsetas patrioti, butu iegajushi tukuma maajas lapaa un noziedojushi kaut paaris eiro tam piemineklim un butu smuki uzvelts par ziedojumiem.
  Savadaak te gudri di..st nav malku cirst.

 16. secinājums teica:

  Ja tukumnieki tiešām būtu savas pilsētas patrioti, tad viņi ar rungām jau sen būtu iztrenkājuši domē ieperinājušos liekēžus un neviens tautas naudu šādam murgainam projektam netērētu. Baidītos dabūt kāvienu no īsteniem novada patriotiem.

 17. Lielais teica:

  Pirms izgāzt pusmiljonu , vai kāds paintersējās par Lielās ielas pamatiedzīvotāju pamatvajadzībām?Cik daudz veselīga dzēriena tur sanāktu no Lielās ielas točkas!

 18. Helmuts teica:

  Sestdien palaimējās pabüt Brrizulē pie piemiņas pieminekli Meirovicam.
  Piemineklis, atbilstoši piemiņai, patīkams. Perfekti sakopts.

 19. pacients teica:

  labāk būtu kurzemes ielā jaunu asfaltu uzlējuši nekā sādu kaku taisījuši.

 20. Trešdienas Spoks teica:

  Piemineklis izcili neglīts. Ja laukumiņu iekārtotu ar zalienu, kociņiem, būtu ciešami, bet tā betonija, kas bildē ielikta… fui. Plus, atcerieties strūklakas laukuma nākotnes skices, kur arī viss vienkārši plakans un pelēks? Vai tiešām visu centru plānots pārvērst par akmeņainu tuksnesi?!

  Labāk to naudu būtu likuši ka starta kapitālu Raudas ceļa asfaltam.

 21. Eriks teica:

  Tukums ruleeee!!!!!!! Es noteikti balsosu par siem pasiem deputatiem! Man patiik ka stradaa malaci! Atraak pievienotu muus Jurmalas domei, jo sii dome ir bezjedziiga un vaditnespejiiga.

 22. Valda teica:

  Šis piemineklis ir galīgi garām. Bet tā jau arī nebija tautas izvēle, tauta balsoja par citiem.

 23. Agris teica:

  Telms tak!

 24. Lala teica:

  Tukumniekiem tik pabļaut…Nekas nau labi,viss ko dara ir slikti!!!Tad ko neviens nekad neierosina Domei par ko būtu pēc tam paši apmierināti un gandarīti?Bet nolikt mākam…Jā to varam gan…

 25. skats no malas teica:

  Skvēriņš kopumā neatbilst mazpilsētas “gaisotnei” un apkārtējai videi- betona virsmas un kluči… 🙁 Vai kādam tur būs uzkavēties? Soliņi, gaumīgi stādījumi un neliela piemiņas zīme būtu piemērotāka šai vietai un piedevām sakārtota vieta Tukumā…arī nokrāsotas un sakoptas apkārtējo māju fasādes.

 26. Оуттф teica:

  Grībam pirti! Pirti! Pirti! Vajag flešmobu!

 27. beibe teica:

  Iedomājieties kā uz tā betona cepinās,ja Tukumā vēl būs tik karstas vasaras! Būtu kādu koku pa vidu laukumam paredzējuši!

 28. Nunu teica:

  Reča, Zvaigzneskalns KUR IR PIRTS?! Gads apkārt!

 29. Es teica:

  Spriržot pec visa problema nav taja, cik naudas piemineklim tiek izteretas, bet taja, ka šis piemoneklis irdzivotajiem nepatik. Kapev pirms pieminekļa maketa izveles tika rikota bezjedziga iedzivotaju aptauja, jo ka izradas iedzivotaju domas nevienu neintrese, to kam teret musu naudu izlema pieminekļu komisija, kapec deputati neaizsarga savu iedzivotaju viedokli.

 30. Juris teica:

  Tas monstrs būs man pie loga katru dienu šausmas!Būtu iedevuši naudu bērnu atīstībai pilsētā.Dēls pa vasaru ārpus trenniņiem grib paspārdīt bumbu,bet nav kur!VOT TĀ IR PROBLĒMA.

 31. ss teica:

  Agris teica:
  2018. gada 27. jūlijs 00:12

  Telms tak! >>> Ko TELMS tev dunduk nodarijis? Maz zini ,pa ko šeit visi cepās?

 32. erudīts teica:

  Piemiņas vieta Meierovicam Tukumā noteikti vajadzīga, tikai nesaprotams, kādēļ vecpilsētā vajag tik lielu pieminekli, šis pats, tikai mazākā mērogā, būtu pavisam jauks.

 33. zz teica:

  Nikolajevietis ierunājās!Kur Telms,tur nesamērīgi lielas cenas!

 34. Zinātájam teica:

  Telms netaisa pieminekli, tá ka nepļ…ti te

 35. Ilze teica:

  Nesaprotu, tie malkas šķūniši būs apzeltīti?

 36. patriots teica:

  Skaudīgajiem latviešiem žēl, ka mūsu paša debesu ķēniņa ieceltajiem kungiem atlec kāds lieks jevriks šņabītim un draiskuļu apmeklējumu rēķinu apmaksai. Piedosim viņiem un neskaudīsim viņus par to, ka šamie bauda dzīvi šajā saulē, jo mums toties ir rezervētas mūžīgas izklaides debesu valstībā (Satversmē taču ir ierakstīts, ka Latvija ir kristīga valsts, bet tas nozīmē, ka valsts galva ir pats vecais Jehova, bet viņš, cik man zināms, mitinās kaut kur septītajās debesīs).

 37. Varikaps teica:

  Ja Zālītei tik ļoti patīk celt pieminekļus, kāpēc gan viņa to nedara par savu naudu ?

 38. Nikolajs teica:

  Kārtējais jautājums Iedzīvotāju Konsultatīvajā Padomes izskatīšanai. Kā var strādāt neprognozejot izdevumus?Tās ir nekompetence vai apzinata rīcībā?

 39. nu jau par traku teica:

  Vājprāts!! Kur radās tās papildus izmaksas piemineklim?? Tā jau tam laukums milzīga summa. Nu papildus 85463 eiro!!! PAR KO!!! Vienīgais vērtīgais – arheoloģiskie izrakumi, jau aizbērti un nolīdzināti. Nolīdzināti ar solījumiem saglabāt. Neviens tur pēdējās nedēļās nestrādā, tad par ko tādas papildus izmaksas pēkšņi radās??
  Un Zentenes šķūnīši?? 17000+7300!!!
  Un kā saprast 41 atlaists darbinieks… skumji. Ļoti skumji

 40. Solvita teica:

  Reiz bija iefots finansejumd no ES FONDIEM, lai visas Tukuma ielas būtu iedzīvotājiem ūdens un kanalizācija! Jelgavas ielu rekonstruēja bet ūdens vads palika sliedēm otrā pusē un tueles kā 21.gs arī izpalika kanalizācija tāda kā notekūdeņi no pilsētas kalna tek iedzīvotājiem sētās!!! Aizvainojums par šo visu ir vārdiem neizsakāms!! Galvenais, ka būs kaut kāds akmens par tādu summu vismaz apzeltīts kaut kam par godu! Pirmo reizi teikšu – fuj!!!

 41. secinājums teica:

  Domāju, ka domē nevienam nav ne mazākā priekšstata par būvdarbu izmaksu aprēķināšanu, tāpēc cik izveicīgi zēni paprasa, tik domes madāmas un tēvaiņi arī piešķir. Sagrautā izglītības sistēma dara savu un vismaz pāris tuvāko paaudžu laikā nekas šai ziņā nemainīsies.

 42. tv teica:

  .un kurnu vel pec tam pieminekla tirisana spodrinasana atjaunosana…protams ka tukstosi..

 43. Jānis teica:

  Ja Tukuma domei pietiktu smadzenes, tad būtu sakopši jau Tukuma novadā esošo pieminekli, tad pietiktu nauda gan Kurzemes ielai gan Zentenes malas šķūnīšiem, kauna nav grābt, ka var piemenkla laukums izmaksas gandrīz tik pat cik pilnībā rekonstruēts krustojums??????? Idiotisms

 44. Imis teica:

  Malacis Ērik!!

 45. Stindzis teica:

  Baigo laukumu taisa ar papildus lidzekliem. Tikai blakus seta Liela iela 5 kanalizaciku 10 gadus nevar sakartot. Sudi tek pa visu setu. Malachi.

 46. Tiešām gribu zināt teica:

  Ļoti vēlētos zināt, kāpēc pieminekļa izveidei un pāris betona klučiem nepieciešama tik liela naudas summa. Nav bijusi saskare ar tāda veida lietām, tāpēc intereses pēc tiešām gribētu zināt, kas tieši sadārdzina šo “pasākumu”…

 47. Inese teica:

  Raksta autorei A. Puķītei piebilde, ir Pirmsskolas izglītības iestädes nevis bërnu därzi. Pietiek jau ar zoodärzu utml.

 48. es teica:

  Baismīgs monstrs, kā Leņina piemineklis….vai ar piemiņas plāksni nepietiek, tāda nauda jātērē…jā, labāk netīri staigā…pirts ta nav…bet monstrs būs…..smieklīgi un dumji.

 49. viedoklis teica:

  Minētie deputāti turas pie saukļa – KĀ VAR NESOLĪT?? Pacietību līdz nākošām vēlēšanām, tad solīs atkal to pašu!!!!!

 50. Marta teica:

  Iemācījušies zagt no deguna priekšas un tagad to dara!

 51. Hi teica:

  Es jums pačukstēšu ka vēl rudenī uzsāks Bērzu ielas asfaltēšanu un tiks izveidota lietus ūdeņu savākšana visas ielas garumā. Paris gudrie uskata, ka tā tam būs būt. Īstenībā vajadzētu tikai izlabot pielaistās kļūdas izbūvējot trotuāru Raudas ielā. Ierakt dažus metrus papildu trubu lai visi Raudas ielas ūdeņi negāstos lejā pa Bērzu ielu. Tagad kārtējo reizi tiks tērēti simtiem tūkstoši uzbūvējot veselu sistēmu. Vispār jau tajā visa var vainot tikai pāris idiotus kas vispirns dara un tad domā un tie nav deputāti. To šie cilvēki jau ir pierādījuši iemitinoties kaimiņos. Pieļauju, ka ir pazīstama kāda persona domē, pārliecināts neesmu! Ne vinmēr pie visa vainojami domē sēdošie ir jau arī daļa pašu ieizīvotāju vaina pie dažādām nejēdzībām.

 52. Aaa teica:

  Nav starpība, kurš vada domi. Viens sviests pēc otra. Asfalta nav uzcełiem, bet piemineklis būs. Lukmanis tāds pats mēsls kā visi pārējie mūsu valsts vadītāji.

 53. mmm teica:

  vēl nekas jēgā nav darīts, bet vaig jau papildus līdzekļi. nesaprotu…

Pasākumu kalendārs

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Ēst gatavošana «Naglā» 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:00

Kino Kandavā 

2019.04.24 | 17:00

Mezglošana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool