Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija
Dārza iela nav autobraucējiem draudzīga
Foto: Agita Puķīte

Sniega ziņas Tukuma novadā

Twitter
FaceBook
print
2012. gada 18. decembris 00:22

Tukums

Lai arī aizvadītās nedēļas nogalē ielas tīrītas, klajākās vietās joprojām nākas izbaudīt sanesumu radītās braukšanas problēmas. Uz Tukuma novada domi par neizbraucamām vietām zvanīts no Jumpravas, Aveņu un Ziemeļu ielas. Visvairāk iedzīvotāji sūdzējušies par to, ka, tīrot vienu ielu, otras galu ar sniegu aizstumj tā, ka ļaudis vispār netiek ārā. Kā skaidroja domes komunālās nodaļas speciāliste Leonarda Koršunova, šādas problēmas esot katru gadu un katru gadu par tām ar ielu uzturētāju tiekot runāts. Arī šogad tas jau pieteikts.

Savukārt SIA «Tukuma nami» valdes priekšsēdētājs Uldis Eglītis stāstīja, ka daudzdzīvokļu māju pagalmi un piebraucami celiņi tīrīti arī brīvdienās, taču tā kā vējš joprojām nemazinās, vēl nav panākts tāds stāvoklis, lai viss būtu, kā pienākas. Aktīvi strādā arī sētnieki, taču te sekmes atkarīgas no katra paša.

Pūre un Jaunsāti

Pārvaldes vadītāja Santa Heimane stāstīja, ka sniegs abos pagastos tīrīts nepārtraukti, taču vējš izrādījies stiprāks, tāpēc nolemts skolēnu autobusus abos pagastos pirmdienā nepalaist. Tas nozīmē, ka gan Pūres pamatskolā, gan Jaunsātu skolā vakar mācījās lielākoties centra bērni. Sniega tīrīšana turpinājās visu pirmdienu, lai otrdienā skolēnu pārvadājumus varētu atjaunot.

Sēme un Zentene

Abu pagastu vadītāja Silvija Rabkēviča stāstīja, ka cīņa ar sniegu uzsākta jau svētdienas vakarā, kad traktors strādājis Kaives pusē, un turpināta pirmdien no pieciem rītā, kas tīrīti Rideļu, Sēmes, Birztalu, Zentenes un Plieņu ceļi. Līdz ar to skolēnu autobuss varējis izbraukt it visur. Tiesa, lielāka uzmanība tiek pievērsta tām vietām, kur visbiežāk ceļus aizputina, piemēram, pie «Veldrēm» vai «Jaunplūdoņiem» uz Sēmes-Kaives ceļa.

Tume un Degole

Lai arī šajā pusē, kur daudz ceļu klajās vietās, putenis bijis ļoti liels, kā skaidroja pārvaldniece Lidija Legzdiņa, izdevies izdarīt visu, lai bērni tiktu uz skolu. Tas prasījis aktīvu darbu gan sestdien, gan svētdien, kad tehnika strādājusi līdz pat pusnaktij, bet pirmdienas rītā darbs atsācies 5.00. Lielākās problēmas bijušas uz Karotnieku ceļa Degolē, tāpēc Praviņu Dzīvajā skolā bērni nonākuši ar kavēšanos.

Irlava un Lestene

Šajā pagastu pārvaldē lielākās problēmas radījis valsts ceļš Tukums-Dobele, kuru nav paguvuši iztīrīt tik raiti, lai ļaudis varētu izbraukt no mazākiem celiņiem, kas tam pievienojas. Kā skaidroja pārvades vadītājs Vilnis Janševskis, lielākoties ar visiem darbiem pašvaldība tikusi galā, bērni uz skolu aizbraukuši, tagad lielākais uzdevums ir sakopt ceļu tā, lai skolēnu autobusi varētu izbraukt arī pēcpusdienā.

Slampe un Džūkste

Kā stāstīja pārvaldes darbinieks Vilnis Lācis, tā kā Slampes pusē ceļi lielākoties ir klajās vietās, ar tiem arī bijušas lielākās problēmas. Lai arī skolēnu autobusi pirmdien kursējuši bez izmaiņām, Lestenes virzienā neliela aizķeršanās tomēr esot bijusi. Regulāri tiekot tīrīts arī Lancenieku ceļš, kas parasti tiek aizpūsts dažu stundu laikā, piemēram, pirmdien ap 7.00 iztīrīts, bet dažas stundas vēlāk jau ar izbraukšanu bijušas problēmas.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool