Ceturtdiena, 2019. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Foto: Agita Puķīte

Plāno veidot speciālās izglītības centru

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 2. septembris 13:41

Sākoties jaunajam mācību gadam, Tukuma novadā un valstī kopumā ir notikušas  izmaiņas speciālajā izglītībā.

Šajā jomā svarīgākais, kā ikgadējā Tukuma Izglītības pārvades konferencē skaidroja tās vadītājs  Normunds  Rečs, ir iestāžu tīkla sakārtošana, kas uzsākta jau 2000. gadu sākumā: “23. augustā darbu sāka Tukuma novada internātpamatskola, kas apvieno Tukuma un Dzirciema internātpamatskolas, un mācīšanās notiks gan Tukumā, gan Lamiņos. Ja skola izpildīs noteiktus kritērijus, uz tās bāzes tiks veidots speciālās izglītības attīstības centrs.

Normatīvi paredz pārejas laiku līdz 2020. gada 31. augustam programmām izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem, kā arī būs stingrākas prasības pedagoģiski medicīniskajām komisijām.”

Vēl konferencē tika ziņots, ka vidusskolēnu skaits laukos samazinās un no 1. septembra Irlavas vidusskola būs pamatskola, no 1. janvāra šai skolai tiks pievienots bērnudārzs «Cīrulītis», lai nodrošinātu izglītības apguves pēctecību. Lai izpildītu valsts izvirzītos nosacījumus, pašvaldībām līdz 2019. gada februārim jāpieņem lēmumi par pašvaldību ģimnāziju un vakara neklātienes vidusskolu statusa maiņu – šie jautājumi tiks skatīti oktobrī vienlaikus ar novada izglītības attīstības rīcības plānu.

 

Vairāk par runāto konferencē lasiet piektdienas, 31. augusta, laikraksta numurā, ŠEITKomentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. secinājums teica:

  Un centram vajadzēs vadību, telpas un budžetu. Būs darbavietas un maize vēl kādam bariņam ļautiņu. Kas nebūs, – kā vienmēr nebūs pašas izglītības, jo nosaukt par izglītību pašreizējo murgu var tikai cilvēki, kuri neko labāku nav redzējuši.

 2. vairāk makulatūras teica:

  Jau labu laiku skolas pamatuzdevums nav mācīt bērnus, bet gan būt par piedēkli visvisādām pārvaldēm , komisijām, centriem utt.
  Tagad skolas pamatuzdevums ir sagremot visu šo saradušos birokrātu kantoru dāsni saražoto makulatūru, kurai ar zināšanu apguvi ir ļoti minimāla saikne.

 3. OME teica:

  Tāda sajūta, ka komentāros paši nesaprot, par ko raksta aplamības

 4. xx teica:

  Kāpēc Tukumā jāveido speciālās izglītības cents? Mums ir tik daudz cilvēku ar speciālām vajadzībām? Un parastās skolas likvidē. Kur mācīsies gudrie bērni? Rīgā? Londonā? Tukuma skolās lielajās klasēs?

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool