Tumes šķēpi vēja brāzmās

Tradicionāli katru gadu maija pirmajā sestdienā Tumes sporta laukumā pulcējas šķēpmetēji uz Tālivalža Krūmiņa kausa izcīņas sacensībām, ko organizē Tukuma Vieglatlētikas klubs.

Arī šoreiz sacensībās spīdēja saulīte, tomēr sportistiem sasniegt labus rezultātus traucēja stiprās vēja brāzmas. Kārtējo reizi visvairāk dalībnieku startēja no Kandavas novada – sporta skolas treneru Andreja Grosa, Elvīras Juhņēvičas un Induļa Matīsa vadībā. Piedalījās arī šķēpmetēji no Tukuma, Rīgas, Siguldas, kā arī Irlavas un Tumes pagasta.
Tā nu sanāca, ka atkal šajā dienā vienlaikus risinājās arī sacensības Liepājā un Ventspilī, tāpēc daudzi vadošie mūsu novada šķēpmetēji Tumē nestartēja, tomēr tas nemazināja sacensību spriedzi. Ar labiem rezultātiem iepriecināja vairāki šķēpmetēji.
«C» grupā zēniem godalgoto trijniekā visi kandavnieki: Raivis Garoza – 33,24 m, Valts Baumanis – 31,40 m un Edijs Kaņeps – 27,28 m, savukārt meitenēm uzvarēja Dane Grauzermane – 20,85 m; 2. vietā Elza Krastiņa (Rīga «Arkādija») – 17,85 m; «B» grupā zēniem čempiona titulu ar lielisku rezultātu izcīnīja Ričards Griezītis – 53,33 m (Sigulda), 2. un 3. vietu attiecīgi izcīnīja Rūdolfs Streičs (Rīga «Arkādija») – 39,20 m un Ivo Dans Kleinbergs (Kandava) – 31,75 m. Meiteņu grupā uzvaras laurus plūca talantīgā šķēpmetēja Sandija Balande-Balode – 37,64 m, 2. – Beāte Putilovska (abas kandavnieces) – 29,53 m; «A» grupā jauniešiem čempiona godā Ulvis Kleinbergs (Cēre) – 43,97 m, 2. un 3. vietu izcīnīja Krišs Jānis Mežiels – 39.19 m un R. Streičs (abi Rīga «Arkādija») – 39,14 m; Junioru grupā ar sacensību dienas labāko rezultātu – 54,89 m – čempiona titulu izcīnīja kandavnieks Toms Rozenbergs, kurš šobrīd trenējās Rīgā treneres Valentīnas Eidukas vadībā. 2. un 3. vietu izcīnīja treneres Ināras Aparānes (Rīga «Arkādija») audzēkņi Dāvis Kuks – 48,09 m un Mārtiņš Kleinbergs – 47,32 m.
Interesanta spēkošanās risinājās vīriešu grupā, kurā par čempionu šogad atkārtoti kļuva Miks Dudko – 50,44 m, 2. vieta Artūram Driķim – 47,39 m, bet 3. vietu ieguva Elvijs Dudko (visi tumenieki) – 43,55 m. Senioru grupā no 50 gadiem zelta medaļu nu jau ceturto reizi izcīnīja irlavnieks Oskars Ozoliņš – 40,52 m. Otro vietu izcīnīja tukumnieks Harijs Luščenoks – 38,31 m, bet 3. – lapmežciemnieks Aldis Dreimanis – 29,68 m.
Sirsnīgs paldies šo sacensību tiesnešiem Jānim Orstem, šo sacensību sekretārei Lindai Kairišai, visiem sportistiem un treneriem, kas piedalījās mūsu sacensībās un lai panākumiem bagāta jaunā vasaras olimpiskā sporta sezona!