Tumē aizvadītas sezonas pēdējās sacensības «Rudens šķēpi» /FOTO/

Brīnišķīgā atvasaras dienā, lieliskā sportiskā gaisotnē Tumē sestdien, 20. septembrī, risinājās Tukuma Vieglatlētikas kluba sezonas pēdējās sacensības «Rudens šķēpi 2014», kuros piedalījās paši lielākie sporta entuziasti no Kandavas, Tukuma, Jaunsātiem, Tumes, Degoles un paši tālākie šķēpmetēji ceļu bija mērojuši pat no Gulbenes.

Vairāki jaunie sportisti sasniedza savus personīgos sezonas rekordus. Sacensībās ar labiem rezultātiem iepriecināja arī mūsu cienījamās seniores Gunta Helmane un Zaiga Boguža. Jaunākajai dalībniecei Madarai bija tikai 9 gadiņi, bet kā vecākais dalībnieks (70 gadi) startēja sporta fanāts no Jaunsātiem Viktors Podberezņikovs. Pēc šķēpmešanas sacensībām notika arī diska mešanas sacensības jauniešiem un senioriem – kungiem no 50 un 60 gadiem. Tās izvērsās pat ļoti interesantas un arī rezultāti bija neslikti pirmajai reizei. Sportisti ar prieku piekrita, ka diska mešanas sacensības rudenī turpmāk organizēsim katru gadu.

Iepazīstinām sporta draugus ar sacensību rezultātiem: šķēpa mešanā jauniešu grupā ar personīgo rekordu 38,24 m uzvarēja Jevgeņijs Bogdanovs, 2. vietu izcīnīja Edijs Oļehnovičs (abi no Degoles) – 36,88 m, bet 3. vieta ar 32,45 m Raivim Vigulim (Tume). Vīriešu grupā zelta medaļu saņēma Ivis Ķikusts (Gulbene) – 52,15 m, 2. vietu ar 49,88 m izcīnīja Miks Dudko, bet 3. labāko rezultātu uzrādīja Valters Važa (abi tumenieki) – 39,68 m. Seniorēm dāmām uzvarēja Z. Boguža – 31,67 m, sudrabs G. Helmanei (abas no Tukuma) – 28,08 m, savukārt bronzas medaļu pasniedzām jaunākajai dalībniecei, 9 gadus vecajai kandavniecei Madarai Ķilpei, kura sasniedza jaunu personīgo rekordu – 13,38 m! Senioru grupā (kungi no 50 gadiem) uzvaru svinēja Harijs Luščenoks (Tukums) – 35,15 m, 2. vietu izcīnīja Dainis Rozenfelds (Kandava) – 34,77 m, bet bronzas medaļu saņēma Tālivaldis Krūmiņš (Tume) – 32,99 m.

Tūlīt pēc šķēpa mešanas notika arī sacensības diska mešanā, kur jauniešu grupā 1. vietu ar rezultātu 37,81 m izcīnīja gulbenietis I. Ķikusts, 2. vieta J. Bogdanovam – 35.01 m, bet trešā vieta Mārtiņam Murjānim (Gulbene) – 29,18 m. Senioru grupā (kungi no 50 gadiem) labāko rezultātu sasniedza Guntis Auziņš (Tukums) – 34,10 m, 2. – ar 32.47 m izcīnīja H. Luščenoks, savukārt senioru grupā no 60 gadiem uzvarēja T. Krūmiņš – 33,66 m, 2. – D. Rozenfeldam – 30,27 m, bet 3. vieta V. Podberezņikovam – 21,90 m.

Vēlreiz sirsnīgs paldies visiem sportistiem, kuri piedalījās mūsu tradicionālajās vasaras sezonas izskaņas sacensībās, par kopā jauki pavadīto laiku, lai izturība un panākumi treniņos sporta zālēs un tiksimies Tumē atkal jau pavasarī – 2015. gada maijā!