Spēlē uzvar mājinieki

Trešdien, 15. oktobrī, Rīgā notika nu jau otrā šīs sezonas LBL basketbola spēle vīriešiem, kur izbraukumā spēlēja SK «Kandava» pret «LU/Rīdzene» komandu. Spēlē ar nelielu punktu pārsvaru (86:80) tomēr uzvarēja mājinieki.

Pirmo ceturtdaļu «LU/Rīdzene» spēlētāji noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru (29:22) pār SK «Kandava» spēlētājiem, taču jau puslaika beigās mūsējie spēja pietuvoties līdz triju punktu deficītam (45:42). Trešās ceturtdaļas sākumā jau likās, ka mūsējie ir spējuši "salauzt" pretinieku garu un ar ātrām, precīzām darbībām, klausot un perfekti izpildot trenera norādījumus, trešo ceturtdaļu noslēdza neizšķirti (63:63). Tomēr, pēdējā puslaikā «LU/Rīdzene», izmantojot savu vecuma un līdz ar to arī pieredzes pārākumu, guva uzvaru.

Pilnīgi visas spēles laikā, pat pirmajā puslaikā, zālē bija jūtams saspringums gan līdzjutējos, gan pašos spēlētājos un treneros. Spēlētāji, it sevišķi pēdējā puslaikā, spēlēja ļoti ātru spēli. Tik ātru, ka reizēm bija pat grūtības izsekot līdzi spēles gaitai. Prieks, ka mūsu spēlētājiem bija ieradies varens līdzjutēju pulks, kas atbalstīja mūsējos, cik tik spēka un, domāju, ka tāpēc SK «Kandava» spēlētāji dubultā parādīja savu neatlaidību un cīņas sparu. Tomēr, kā jau sportā ierasts, neiztikt arī bez traumām. Šoreiz gan, par laimi, iztikts tikai ar nelielām – mūsu spēlētāja puns un pretinieku spēlētāja pazaudētais fragments no zoba.
SK «Kandava» galvenais treneris Ivars Bambis atzīst, ka «LU/Rīdzene» ir viena no tām nedaudzajām komandām (no tām, ar kurām mūsējiem šosezon paredzēta spēle), kuras ir tiešām pieredzējušas gan kā komanda, gan ar individuāli pieredzējušiem spēlētājiem komandā. Tāpat arī galvenais treneris uzsver, ka mūsu spēlētāji cīnījās līdz galam un parādīja sevi kā tiešām labus spēlētājus, kaut arī izdarītā spiediena rezultātā viņi varēja "salūzt" jau spēles vidusdaļā.
Lai gan tika piedzīvots zaudējums, komanda saglabā vēsu prātu, izanalizē pieļautās kļūdas un gatavojas nākošajai spēlei pret BK «ASK/Juniors», kas notiks jau 17. oktobr 19.30 Kandavas sporta hallē. Tiksimies tur!