Vera, Vaira, Vairis
Nesen dibinātās Moldovas Pašvaldību Savienības pārstāvis, pateicoties par vizīti, dāvina gleznu Jaunpils novada domei. To saņem novada priekšsēdētājas vietniece Vija Zīverte

Moldāvi brauc Jaunpili lūkot

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2010. gada 30. jūnijs 20:14

Šodien Jaunpilī viesojās desmit cilvēku delegācija no Moldāvijas, kas uz Latviju bija atbraukusi pieredzes apmaiņā – skatīties, kā pie mums darbojas tāda institūcija kā Pašvaldību Savienība. Un Jaunpils citu starpā tika izvēlēta kā viens no labākajiem sadarbības paraugiem.

Kā pastāstīja novada sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Siliņa, viesus īpaši interesējusi pašvaldības sadarbība ar pilsonisko sabiedrību un NVO, viņi vēlējās uzzināt, kā norisinās iedzīvotāju forumi, kā arī gribēja uzzināt par pārmaiņām, kādas Jaunpilī ir pēc novadu reformas – par plusiem un mīnusiem. Interese skaidrojama ar to, ka tikai nesen moldovieši izveidojuši savu Pašvaldību Savienību.
Noskaidrojuši oficiāli paredzētās lietas, viesi vēlējās arī aplūkot visu pārējo, ko Jaunpils var piedāvāt. Piemēram, aplūkoja skolu, sporta un atpūtas vietas, kā arī iepazinās ar komunālo saimniecību un vietējiem uzņēmumiem, piemēram, «Jaunpils pienotavu». Tāpat delegācija tikās ar Jaunpilī dzīvojošajiem moldāviem – Mokanu ģimeni (moldāvu delegācija bija sagatavojusi saviem tautiešiem arī dāvanu).
Galu galā trīs viesi, kas katrs pārstāvēja savu pašvaldību Moldovā, izteica īpašu vēlmi turpināt sadarbību augstākā līmenī – nākotnē parakstīt sadraudzības līgumu ar Jaunpili. Tomēr tā kā draudzēties būs iespējams tikai ar vienu no pašvaldībām, moldāvi apsolīja savstarpēji vienoties, kam Jaunpils galu galā par sadarbības partneri tiks!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. es teica:

    Jāizlabo virsraksts Tādas Moldāvijas nav, ir Moldova !! (Moldāvija bija padomju nosaukums un pašiem viņiem nepatīk šāds valsts nosaukums)

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 10:00

Dzejas dienu pasākums Tumē 

2019.09.18 | 10:15

Lasīšanas pasākums bērniem Pūrē 

2019.09.18 | 11:15

Kino Lapmežciemā 

2019.09.18 | 17:00

Keramikas nodarbība Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool