Trešdiena, 2018. gada 14. novembris
Fricis, Vikentijs, Vincents

Jaunpils pilī dejo, ka dzirksteles šķīst!

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2010. gada 23. aprīlis 19:03

Šodien, 23. aprīlī Jaunpils pilī bija aizpildīts teju katrs mazākais stūrītis, iekšpagalmu, stāvlaukumu un tuvējos zālienos ieskaitot, jo te 16. reizi pēc kārtas visburtiskākajā nozīmē norībēja «Jaunpils kustību festivāls».

Šogad uz festivālu bija sabraukuši vairāk nekā 40 deju kolektīvi no visas Latvijas, kā arī kaimiņzemes Lietuvas; kopā – aptuveni 600 dalībnieku. Tie, kuriem uz skatuves bija jākāpj visdrīzāk, sasēdās tās tuvumā, citi turpat zālē vai blakus tai izlocīja kājas un iemēģināja deju soļus. Pārējie klīda kur kurais, aplūkojot apkārtni, piedaloties radošajās darbnīcās, dejojot uz "brīvās skatuves" pils pagalmā, fotografējoties vai vienkārši atpūšoties autobusā. No nepārtrauktās kustības, kas pilī valdīja ne tikai uz skatuves, bet ik uz soļa, teju dzirksteles šķīda, un tā – līdz pat vakaram.
Galvenie pasākuma kūrētāji – biedrība «Kultūras laboratorija», pašvaldības aģentūra «Jaunpils» un, kā ierasts, arī vietējās grupas «Miks« dejotāji ar vadītāju Irēnu Martuzāni priekšgalā. Savukārt īpašo zaļo noti festivālā uzturēja SIA «Zaļā josta», kas bērnus un jauniešu ne tikai izklaidēja (galvenā atrakcija – ezītis Jostiņš), bet arī izglītoja. Stāstīja par visu to, kā nenodarīt dabai pāri, kā atpazīt labas un veselīgas lietas u.tml.
Festivāla priekšnesumus pieteica un skatītājus izklaidēja Ēriks Balodis, bet "brīvās skatuves" pavēlnieka ādā šoreiz iejutās Gatis Dzeguze. Katrā gadījumā, pat ja nepietika pacietības noskatīties visus, vairāk nekā 60 grupu priekšnesumus, katram atradās ar ko nodarboties. Un pilī redzamās sejas, kā to paredzēja šī gada festivāla moto «Lai pilī valda prieks! Atbrīvo seju smaidam!», tiešām rādījās tikai un vienīgi priecīgas.


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

2018.11.14 | 14:30

Lasītāju klubiņš Jaunpilī 

2018.11.14 | 19:30

Voljebols Smārde 

2018.11.14 | 20:00

Volejbols Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool