Bernhards, Boriss, Rojs
Tukums, Pārupes iela
Foto: Juris Visockis

Tukumā asfaltēs Pārupes ielu – ielu uz nekurieni

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 2. augusts 17:45

Tukumniekus izbrīna fakts, ka šajā vietā, teju nekurienē, būvē ielu, kamēr citviet pilsētā ir ne mazums vietu, kur būtu jāatjauno asfalta segums vai grantētās jāasfaltē. Tas arī radījis jautājumu – vai pilsētā kāds ko plāno, vai tikai dara to, kas pēkšņi ienāk prātā, vai arī, ko kāds labs draugs paprasa?…

Tukuma novada domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis skaidro, ka galvenais iemesls, kāpēc notiek darbi Pārupes ielā, meklējams pirms vairākiem gadiem, kad Jelgavas ielas rekonstrukcijas laikā atbilstoši satiksmes drošības projektam un nosacījumiem tika liegta nogriešanās no Jelgavas ielas uz Zaļo ielu: “Uzņēmumiem, kas šajā ielā strādā, – SIA «Telms» un a/s «Sadales tīkli», tas radīja problēmas, jo no tā brīža viņi bija spiesti braukt daudz lielāku gabalu (aptuveni 500 m gar «Vakko» – Red.) uz darba vietu nekā iepriekš. SIA «Telms» sarēķinājies vēl latos, ka šai apbraukšanai gada laikā papildus nepieciešami 20 000 lati degvielai. Pirmais posms bija Zaļās ielas noasfaltēšana, kur uzņēmums atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem par asfalta virskārtas izbūvi pēc uzņēmēju ierosinājuma piedalījās ar savu līdzfinansējumu. Tagad Zaļo ielu plānojam savienot ar Jelgavas ielu, kas jau sākotnēji bija tā paredzēts, tāpēc arī tika veidots krustojums ar nobrauktuvi ne tikai uz Slocenes ielu, bet arī uz Pārupes ielu. Pārupes iela tiks noasfaltēta līdz Zaļajai ielai.

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. nu nu teica:

  Gan jau ka Tev rudais kāds labs kumoss par to atleca…. sak sarēķinājis… tad jau pa asfaltu braucot būs mazāki izdevumi..

  • janka teica:

   Priekš tevīm pīkstuli nesanāca.

   • Alīnas iela teica:

    Nu gan tiešām dusmas, uz šito čuhņu superceļu rok, bet, piemēram, Alīnas ielā, kur tik daudz cilvēku staigā un nav trotuāra neko! Un muld vēl par Eiropas projektiem! Visu laiku tik saka un raksta,ka neko nedarīs, jo nav naudas, jo bez eironaudas nedarīs neko un kur tad tagad tā nauda atradās! Tas Telms tik paprasa un viss noiek!!!!????Un parējie nav nekas, kāvar būt ka šītais palika par to svarīgāko lietu, kur naudu iegrūst??????!!!

    • Alīnes ielai teica:

     Ja šīs vietas salīdzina, tad čuhņa ir un paliks Alīnes iela ar visu Gorodoku(fuj Jauntukumu).

    • Anete teica:

     Šī “čuhņa” ir iela, kas ved uz mikrorajonu, kurā atrodas divas daudzīvokļu mājas, vairākas privātmājas un 3 lieli uzņēmumi, kuriem ir plašs autoparks, turklāt šī iela ir plāši pieprasīta gājējiem, kas dodas pa Gaisa tiltu uz pilsētu, tai skaitā skolniekiem, kas dodas mājās arī vakaros, ziemā, kad agri paliek tumšs(iela tiks arī izgaismota). Turklāt jāpiemin sastrēgumi, kas veidojas pie Vakko ap plkst. 17:00, jo pa Dienvididu ielu pārvietojas arī citu uzņēmumu un to darbinieku transports, kā piemēram Skonto. Manuprāt, ielas būvniecībai ir daudz loģiskāks pamatojums kā redaktore ir spējusi atspoguļot šajā rakstā.

     • precizējums teica:

      3 daudzzīvokļu mājas un 4 Tukuma iespējām ļoti solīdi uzņēmumi, kas ieskaita prāvas summas pašvaldības budžetā nodokļu un citu maksājumu veidā+ vēl tie uzņēmumi, kas Rūpniecības un Dienvidu ielās, tos gan šīs ielas izbūve, iespējams, iepriecinās mazāk, bet tomēr. Un Puķītes kundzei liels fuj par šo dzelteno rakstu!

      • prieciņš teica:

       iepriecinās mazāk? Jau bez asfalta Skontisti izvēlējās šo ceļu, ne vienu vien reizi tur braucu.

      • Redakcija teica:

       Par dzelteniem saucami izdevumi, 1) kuru galvenās tēmas sasitās nevis ar sabiedriski nozīmīgiem tematiem, bet gan ar tās sauktās (pašu iedomātās, mediju uzpūstās) elites privātās dzīves niansētiem aprakstiem; 2) par dzeltenu saucama informācija, kas nav vis balstīta faktos, bet gan baumās un nepārbaudītā informācijā.
       No šo faktu pozīcijām izvērtējot, A. Puķītes raksts nekādi nav saucams par dzeltenu, jo to nepamato vis baumas, bet fakti:1) ārpus iepriekš apstiprinātā domes darbu plāna tiek būvēta Pārupes iela; 2) fakts – tā iegrauzusies citu īpašnieku teritorijā, ar kuriem saskaņošana veikta jau pēc darbu veikšanas; 3)kaut arī iepriekš solīts, mazdārziņnieki pirms darbu uzsākšanas tomēr nav brīdināti. Visus šos faktus, kā to paredz labas žurnālistikas prakse, A. Puķīte lūgusi komentēt atbildīgajai amatpersonai…
       Protams, informāciju vēl varētu un, lasot komentārus, saprotams, ka noteikti jāpapildina ar visiem novada nodokļu maksātājiem būtiskiem faktiem: 1) cik šie darbi izmaksā?; 2)kāds ir uzņēmēja līdzfinansējums; 3) kādu daļu darbu veikšanu uzticēja pašam uzņēmējam un par kādu summu? 4) vai bez uzņēmēja iesnieguma ir arī reāli veikti satiksmes plūsmas mērījumi; 5) nebūtu slikti, ja visrspusējā informācija spar to, ka tur ir ”trīs būstiski nodokļu maksātāji-uzņēmēji”, tiktu pamatota ar skaitļiem, tātad – faktiem: cik uzņēmumi, kādi, cik darbinieku, cik nomaksāts nodokļos…
       I. Plaude

       • izlasiet nosaukumu! teica:

        “iela uz nekurieni”- tas jums šķiet pārbaudīts fakts? Tār ir klaja necieņa pret vairāk kā 300 tukumniekiem, kuri te dzīvo/ strādā!

     • Es teica:

      nemuldi, Anete, es arī esmu tas “daudzais” gājējs pa šo ”ielu” un, pat trīsreiz dienā ejot, gan ar bērniem uz skolu un no, gan ar suni pastaigājoties, man tur vairāk par diviem trim cilvēkiem neizdodas sastapt. Nu, labi, no rīta, esam vairāk, ik pa 100 metriem pa cilvēkam. Un arī – lielākā cilvēku plūsma ir pa Gaisa tiltu un tālāk taisni uz Dienvidu ielu, ne jau uz to Pārupes aklo zarnu.

      • nemuldi Es teica:

       es arī esmu daudzais gājējs un ejot uz darbu, un atpakaļ cilvēku plūsma ir liela

       • Es teica:

        Viss jau ir salīdzinājumā. Kas ir liels, salīdzinājumā, piemēram, ar kustību tai pašā Alīnas ielā, kur tiešām daudzi gājēji ir apdraudēti gan ietves trūkuma, gan retā apgaismojuma dēļ, Bet te kā uz lidostu stabi ik pa metram!

  • lasitaja teica:

   tur tacu zemes gabali Kamparam un Rudovskim.Tapec viss notiek.

 2. lemūrs teica:

  Arī man būs mazāk degviela jātērē braucot uz darbu. Nevaru vien sagaidīt. Malači !

 3. hm teica:

  Jēziņ, būtu labāk noasfaltējuši Telegrāfa 15, 13 ielu dīķa pusē. Tur patreiz oke”ans. Dzīva satiksme vakaros.

 4. Valdis teica:

  Laikam jau mazās pilsētas ieliņas nav plānots asfaltēt nākošajā 50 gadē, tur kur es dzīvoju, dzīvo tikai pensionāri un vienkārši darba darītāji, kuri nevar līdzfinansēt.

 5. sdd teica:

  ka tik tam runatajam nav tur zemes gabali…:)

 6. Yurka teica:

  Lūdzu, lūdzu takš noasfaltējiet to Raudas ceļu!! Es nedzīvoju Raudā, bet nu bāc noasfaltējiet takš beidzot to ceļu!!!!

 7. Mestnijs teica:

  Common,viņš esot sarēķinājisa, kāda mums daļa cik tev tas maksā?!!Es arī pa savu naudu braucu uz darbu,un tā nav nekāda lielā.

  • juris teica:

   tur ttacu viss sabruks. kad gribeja ezeru rakst, tad rudaus samerija, ģeologi ari, ka tas kalns bruks nost. kapec tur tagad tadu celu buve?

 8. ika teica:

  Jā, man arī jābraukā uz darbu pa graņķeni,būtu vismaz nogrēderējuši, kur nu vēl asfalts

 9. L39 teica:

  “Uzņēmumiem, kas šajā ielā strādā, – SIA «Telms» un a/s «Sadales tīkli», tas radīja problēmas, jo no tā brīža viņi bija spiesti braukt daudz lielāku gabalu (aptuveni 500 m gar «Vakko» – Red.)
  ——————-
  nabazini atradushies.vaaraas uz iedzivotajiem ne pa jokam,veel kunkst ka nevar dazhus simtus metrus pabraukt.

  • Izmēriju teica:

   Izmērīju, tagad, kad apkārt jābrauc, iznāk 1.300 km, ja atņem tos 450, ko jau iepriekš bija pa kalnu jārullē augšā un vēl pieskaita lielāko degvielas patēriņu, kas pie elektriķiem augšā pret stāvumu braucot, noteikti tērējās vairāk, paliek galīgi nekas…neiztur kritiku tas paskaidrojums par baigo ekonomiju, bet uzņēmējs jau var prasīt visu ko.katrs var visko prasīt, bet uzklausa tikai dažus. musm ir cilveki un Cilvēks.nīkuļi piegraņķenēm, gorodiņā, kam nekas nepienākas, un ”uzņēmēji”, kas kā grib tā rēķina, paparsa un viņiem ir

  • janka teica:

   Labi ,nepļuksti tur… Ja tu tur strādātu,tad ņaudētu savādāk..

 10. F teica:

  Un kad veļķos ceriņu ielu asfaltēs? Apnicis ēst ceļa putekļus

 11. Vai teica:

  Komentars vaidetajiem, kuri nemak lasit vai ari izlasa to, ko grib! Ielas izbuve notiek ar uznemeja lidzfinansejumu! Je kads grib savu ielu asfaltet, uz prieksu, samaksa savu dalu un brauc pa asfaltu ar prieku, nevis vaimana par citiem!

  • opis teica:

   Komentārs tupajam tā cena par darbu tā uzpūsta, ka tas ko līdzfinansēs otkatā aizies tam kas bīda šo projektu… starpcitu tu arī un visi pārējie līdzfinansē šo un šim līdzīgus projektus visā LV

  • Gribu zināt teica:

   Gribu zināt, kāds tad ir tas finansējums, kāds ir tas līdzfinansējums, ja var taču redzēt, ka pats «talms, tur tais tautas ”masveida” staigāšanas vietā ik pa metram ir elektrības stabus pievilcis un par to taču arī vēl naudu saņēma. Cik? lieciet skaitļus galdā! Tad arī sarēķināsim, cik kurš kuram ko ir piemaksājis…

 12. eriņi teica:

  Diez kurš to ielu taisās līdzfinansēt?Kad Polei prasījām noasfaltēt Ceriņu ielu Ozolniekos,atbilde bija – tikai ar iedzīvotāju līdzfinansējumu.Tātad vispirms savējie un pēc tam varbūt pārējie.Ir tomēr dažādas cilvēku kategorijas.

  • zaļais teica:

   …lauku ciematā kāda starpība:iela asfaltēta vai grants… kāda ir asfaltētā Zaļā iela(ceļš)Ozolniekos, kuru ciema “galvenākais” zemnieks ir pārvērtis par lauku ceļu-izbrauktu,dubļainu un putekļainu.

 13. INFO teica:

  Nākošgad pašvaldību vēlēšanas!!!!!!!!

 14. doh teica:

  Ko var čīkstēt. Nekas nav labi. It kā sliktāk būs kādam, ja tur būs asfalts. Aizmirsts jau, ka samērā nesen tika uzliets asfalts vairākās grantētajās ielās – Veļķos, Jauntukumā, Durbē, Jumpravas ielā, Laubītes ielā, Smilšu ielā, Mazajā smilšu ielā.. Tad neviens neprotestēja. Tagad, kaut kādi 300m jauns asfalts un baigais “šums”

  • Būs teica:

   Būs un ir sliktāk, jo neracionāli izmantoti pašvaldības līdzekļi bez jebkāda ekonomiskā pamatojuma. Nekur jau gan skaitļi nav nosaukti, bet var jau paskatīties., cik parasti saka šitāda būvniecība izmaksā.Neracionāli arī tāpēc, ka tā intensitāte, kāda tur ir gājēju un transporta kustībai ir smieklīgi maza, pat salīdzinot ar vidēju mikrorajonu grantēto ielu. Neracionāli, jo pilsētā ir daudz citu vajadzību,ja nebija, kur naudu likt, varēja sākt Pauzeros baseinu būvēt vai to nelaimīgo pirti sociālajos, kas daudz vairāk cilvēkiem tomēr noderētu, nekā tie daudzie stabi un elektrība Nikolajeva ielā.

 15. Cukurs-Zuckerman teica:

  Būs jauna asfaltēta iela ,uzņēmums to līdzfinansē , vajadzētu priecāties , bet nē, čīkstuļi kā tādas rudens mušas izlīdušas saulītē un apnicīcīgi dīc.

  • Biedz teica:

   Beidz muldēt mūžigais komentārists, man baseinu gribās un Alīnas ielā gājēju celiņu, man ir baigie zaudējumi..

  • andris teica:

   Te ir daudz čikstuļu, kas tālāk par savu degungalu neko neredz un nesaprot ko nozīmē līdzfinansējums, nerunāšu nemaz par tiem speciālistiem, kas uz Rūpniecības ielas uzlika zīmi 70, kur reālais skonto ātrums nav mazāks par 90km/h, bet no Zaļās ielas uz Rūpniecības ielu nepieciešams nogriezties smagajai tehnikai. Domāšana speciālistiem šajās dienās vairs nav modē…

  • Tas cukurdupsim teica:

   Cik ST līdzfinansē ja zini tad atbildi.

 16. Ilze teica:

  Apbrīnojami ! visiem viss ir slikti ! kaut ko dara – slikti ! neko nedara slikti !
  nekurkstiet !
  pašu pilsētā priecājieties par katru mazumiņu, kas tiek sakārtots !!!!

 17. JP teica:

  Kartejo reizi lielais “paldies” nesakarigajam Tukuma zinam par tautas musinasanu un naida kurinasanu! Vai tiesam tie, kas dzivo vairakas dzivojamas ekas Smardes iela, Zala iela, tie kas strada Telms, Latvenergo, elektroceltnieka, Skonto, Piejura uc ir cilveki no NEKURIENEs??? Ka var atlauties ta teikt, ka iela ir uz nekurieni??? Beidzot varesim sausam kajam uz staciju un autoostu tikt, uz darbu pienotava! Atvainojaties mums NTZ zurnalisti un visi kas mus uzskata par nekurieni!!!

  • ! teica:

   Tieši tā. Un nav jau pirmā reize, kad Puķīte kaut ko pagrābj, kur pašai saprašanas nav un skribelē. Žēl tādu negudru cilvēciņu.

  • Varbūt.... teica:

   Varbūt,ka līdz 1. septembrim uzbērs granti Spartaka ielā bijušās Maizes ceptuves galā, lai bērni nenobristu kājas dubļos, ejot uz skolu? Varbūt bērnu vecākiem jālīdzfinansē?
   Varbūt, ka tur tiks apgriezti krūmi, lai varētu pārvietoties pa ietvi, nenokāpjot uz ielas braucamās daļas?
   Persiki ir apēsti, palikuši vien negatavi āboli un kaukāza plūmes, kas sakritušas uz ielas. Kam tas jāapsaimnieko, kas ir atbildīgs par šo zemes gabalu?

 18. eh teica:

  Eu atbalstītāji!Cik jūs reizes brauksiet pa šo ielu?Jūs sakāt,ka visi raud un viss ir slikti.Jā,ja mana nauda(nod.maks.)tiek nelietderīgi iztērēta!Sadales tīkli un Telms nu nav tie nabadzīgākie uzņēmumi,paši varēja salabot,bet redz nē-mums pienākas

  • nonsens teica:

   uz kāda pamata vari apgalvot, ka nelietderīgi? Smārdes un Zaļajā ielā atrodas Tukuma iespējām gana solīdi uzņēmumi, kuri nodarbina pārsvarā Tukuma novada iedzīvotājus, tāpat arī šī mikrorajona iedzīvotāji, līdz ar to pienesums novada budžetam ir vērā ņemams, un nedomāju, ka viņi ir mazāk pelnījuši, kā visi lielie klaigātāji, kas nebūs apmierināti ne ar ko. sāciet ar to, ko jūs paši varat dot pilsētai un novadam, tad neatliks laika skribelēšanai un citu darba nomelnošanai! un tad tiks arī jums un jūsu kaimiņam, vai tas atkal neder?

  • andris teica:

   bet redz nē-mums pienākas… Tu ko maksā? un cik jau esi samaksājis? Liels iztrūkums kontā? Nemuldi par tēmu, kur neko nejēdz! Priduraks!

 19. Ioanns teica:

  kur solitajs asfalts jauntukuma iebraucot garažos ? un asfalts parades ielas 5stavu maju seetas ?!

 20. eh teica:

  Par to jau ir runa-solīdi uzņēmumi!Csk steel arī nodarbina pārsvarā tukumniekus,vajadzēja ceļu saremontēt,paši par savu naudu saremontēja!TAKA PĻŪTĪT par šiem labajiem uzņēmumiem nevajag.Privāts bizness ir privāts,un pašvaldībai degunu bāzt gan nevajadzētu(ja nu vienīgi kādam ir savas intereses).

 21. sarosaties, čīkstuļi! teica:

  tūliņ vēl trīs ielas būvēs arī, jūsuprāt, “uz nekurieni”, uzaudzējiet pirkstam biezāku ādu, lai nenodilst bakstot pa klavieri!

 22. ss teica:

  Neviens tur nepiedālās ar līdzfinansējumu papētiet kam pieder zemes tur un jums viss būs skaidrs.

 23. GB teica:

  Ko Jūs cepaties? Domes deputātu draugiem vajag asfaltu-tātad vajag. Vai Jūs nesaprotat kā tās lietas darbojas?! Tāpat kā valstī arī Tukuma pašvaldība pirmām kārtām priekšroku dod paziņām, naudīgajiem Tukumniekiem, Tiem, kam dibeniņā jāiesmērējas, Tiem no kuriem kāds labums, vai abpusējs labums utt. Draudzība vienmēr svin uzvaru!Tā, ka Alīnes ielas un citu ielu pārstāvji-nevajag ķert kreņķi-jāgaida tik, kad kādam no deputātiem kāds rada gabals, vai drauģelis uz šīs ielas savus apartamentus iepirks-tā visas lietas sakārtosies. 🙂

 24. Acīgais teica:

  100% piekrītu! Ja tā paskatās, tad tā jau vienmēr notiek. Piemēram noasfaltētās ielas mikrorajonos 🙂 Durbē noasfaltēja ieliņu, kas ved uz sliežu pusi un iet gar Baumaņa māju. Sakārtoja ieliņu uz Slocenes pusi, saremontēja maz izmantotu gājēju tiltu vietā kur dzīvo Uzuliņš. Veļķos- Ruža, Bumbieris. Latvenergo rajons- Nikolajevs. Un tā varētu turpināt 😀

  • skabarga teica:

   nu kur tādu stulbumu var runāt! ieliņa uz Slocenes pusi, un maz izmantotais gājēju tilts ir vienīgais taisnākais ceļš pilsētas centra iedzīvotājiem, lai noķļūtu uz estrādi! pirms tilta izbūves bija divi sapuvuši dēļi pāri upei, kas pavasara plūdos bija 1m zem ūdens.
   kāds sakars Uzuliņam.

   • Radiniece U teica:

    Nu nu, cik tad to reižu ir kad iet pa šo ceļu uz estrādi?! Tu varbūt domā gājēju tiltiņu pretīm sliedēm? Nu sataisīja toreiz kad Uzuliš bija viens liels vīrs domē, un visi apkārtējie to zināja!

 25. Varbūt...... teica:

  Varbūt,ka līdz 1. septembrim uzbērs granti Spartaka ielā bijušās Maizes ceptuves galā, lai bērni nenobristu kājas dubļos, ejot uz skolu? Varbūt bērnu vecākiem jālīdzfinansē?
  Varbūt, ka tur tiks apgriezti krūmi, lai varētu pārvietoties pa ietvi, nenokāpjot uz ielas braucamās daļas?
  Persiki ir apēsti, palikuši vien negatavi āboli un kaukāza plūmes, kas sakritušas uz ielas. Kam tas jāapsaimnieko, kas ir atbildīgs par šo zemes gabalu?

 26. teica:

  Es kā mamma priecājos, jo bērns regulāri izmanto to ceļu.
  baigi labi

 27. Parups teica:

  Paldies ka ari musu rajona bus asfalteta iela, ka citur pilseta! Mes neesam no nekurienes, esam no Tukuma un ari maksa am nodoklus!

 28. Cukurs-Zuckerman teica:

  Līdz šim bija Veļķi , Ozoliņi, Laukene, Gorodoks, Durbe un Centrs.
  Tagad būs jauns mikrorajons Nekuriene ,uz kurieni varēs nokļūt pa asfaltētu ielu.

 29. eh teica:

  kāds nezin kur Māris dzīvo ?

 30. Eh eh teica:

  Es zinu! Nu un ko?

 31. wirza teica:

  Vai tad iepirkuma procedūra nebija jāveic!? Nu, nu…

  • procedūra teica:

   te visas procedūras gadiem aprēķinātas, lai pareizajam ”mikrorajonam” par valsts un pašvaldības līdzekļiem komunikācijas sakārtotu un vērtība celtos. Uzrakstiet beidzot kāds, kam tie gabali pieder un miers, viss būs skaidrs. bus arī plāns, ka tur būs mikrorajons. ilgi nebūs jāgaida, beidzot taču viss būs sakārtots

 32. Finansējuma piesaiste teica:

  Finansējuma piesaiste kopā ar Cityfinances. Piesakies finansējumam vai aizdevumam un uzzini atbildi dienas laikā! cityfinances.lv/lv/finansejums-uznemumiem/

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool