Verners, Muntis
Ekrānšāviņš

Visā Latvijā meklē viesģimenes apmaiņas skolēniem no Čīles, Taizemes, Dānijas, Vācijas un Šveices

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 4. maijs 13:09

Jau šīs vasaras beigās YFU programmas (Youth For Understanding) ietvaros Latvijā iebrauks 18 apmaiņas skolēni no dažādām pasaules valstīm – Čīles, Šveices, Dānijas, Vācijas un Taizemes. Latvijā viņi pavadīs vienu mācību gadu, lai iepazītu mūsu zemes kultūru, sabiedrību, kā arī apgūtu latviešu vai krievu valodu.

Tā kā apmaiņas skolēni apmaiņas gadā programmas ietvaros dzīvo vietējās ģimenēs, YFU Latvija aicina pieteikties ģimenes, kas vēlētos uzņemt apmaiņas skolēnu. Potenciālās viesģimenes dzimtā valoda varbūt gan latviešu, gan krievu.

“Šobrīd meklējam ģimenes, kas ir gatavas savā lokā uz gadu uzņemt 15 līdz 18 gadus jaunu skolēnu no ārzemēm,” stāsta YFU Latvija direktors Valdis Salaks. “Viesģimenes uzdevums ir palīdzēt jaunietim iepazīt mūsu valsti, apgūt latviešu valodu, kā arī atbalstīt ikdienā.”

“Viesģimenes nozīme apmaiņas skolēna dzīvē ir neaprakstāma – tā ir iespēja ne tikai gūt starptautisku pieredzi, iepazīt apmaiņas skolēna dzimtās zemes kultūru, bet arī uzlabot savas svešvalodu zināšanas, saprašanās prasmes, paplašināt savu redzesloku,” viesģimenes ieguvumus uzsver YFU Latvija direktors V. Salaks.

Arī šobrīd Latvijā apmaiņas programmas ietvaros uzturas padsmit jaunieši no dažādām pasaules valstīm. Vizbuļu ģimene no Ikšķiles pie sevis uz gadu uzņēmusi apmaiņas skolnieci Melinu no Argentīnas. Video klipiņā var gūt ieskatu, kāda ir viesģimenes ikdiena un kādi ir viesģimenes iespaidi, atverot savas mājas durvis apmaiņas skolēnam. Video pieejams apskatei un arī tālākai publicēšanai interneta vietnē YouTube, sekojot linkam:

Par YFU viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kas vēlas gūt šādu starptautisku pieredzi un kurai ir iespējas savās mājās izmitināt apmaiņas skolēnu uz vienu gadu. Apmaiņas skolēniem nav nepieciešami grezni apartamenti, bet gan draudzība un gultasvieta, istabu var dalīt ar viesbrāli vai viesmāsu no Latvijas. Bez ēdienreizēm, kuras apmaiņas skolēns pavada kopā ar viesģimeni, pārejos ikdienas tēriņus sedz apmaiņas skolnieka īstā ģimene.

Lai kļūtu par viesģimeni, aicinām sazināties ar YFU Latvija, zvanot 27706596 vai rakstot [email protected]

«Youth For Understanding» jeb latviešu valodā «Jaunatne par saprašanos» ir viena no lielākajām skolēnu apmaiņas programmām visā pasaulē, kas sniedz iespēju vidusskolēniem vienu mācību gadu pavadīt kādā no pasaules valstīm, dzīvojot vietējā ģimenē un apmeklējot vietējo skolu, šādā veidā arī vistiešāk iepazīstot viesvalsts ikdienu, tradīcijas un kultūru. Ik gadu YFU organizētajās programmās piedalās vairāk kā 7000 skolēni visā pasaulē. YFU birojs Latvijā darbojas jau kopš 1991. gada kā nevalstiska, reliģiski un politiski neitrāla mācību apmaiņas programma, kuras darbība balstīta uz brīvprātīgu iesaistīšanos.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.18 | 10:00

Dzejas dienu pasākums Tumē 

2019.09.18 | 10:15

Lasīšanas pasākums bērniem Pūrē 

2019.09.18 | 11:15

Kino Lapmežciemā 

2019.09.18 | 17:00

Keramikas nodarbība Tukumā 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool