Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Līgatnes dabas takās piedzimuši četri alnēni

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 29. maijs 13:41

Šis pavasaris Līgatnes dabas takās mītošajiem aļņiem ir mazuļiem bagāts – aļņu mammām – Saulcerītei un Mildiņai – katrai piedzimuši pa dvīņiem!

Aļņu govīm visbiežāk dzimst viens teliņš, bet reizēm divi vai pat trīs. Interesanti, ka mazuļi dzimuši ļoti līdzīgā laikā – priecīgie notikumi Līgatnes dabas taku aļņu aplokā bija divas dienas pēc kārtas! Pirmās dzīves nedēļas alnēni pavada atpūšoties un slēpjoties, bet māte tos ik pa laikam atstāj vienus, un atgriežas, lai pabarotu. Saulcerīte un Mildiņa ir ļoti rūpīgas aļņu mammas – tās ne tikai pabaro, bet arī apkopj un apčubina savus mazuļus.

Kad alnēni paaugas lielāki un spēcīgāki, tie seko savām mammām un iepazīstas ar tuvāko apkārtni. Pašlaik Saulcerītes un Mildiņas bērni ir tieši mēnesi veci un mātes tos sākušas vadāt pa aploku, ierādot, kur aug labākā zālīte un kur atrodami gardākie kārklu zari. Alnēni ir ziņkārīgi un rotaļīgi, tie labprāt pavada laiku, izpētot tuvāko apkārtni, uzēdot zālīti un dodoties garākās pastaigās kopā ar mammām.

Šis ir laiks, kad mazuļi apskatāmi arī Līgatnes dabas taku apmeklētājiem – aļņu mazuļi mātēm drosmīgi seko līdz pat voljēra daļai, gar kuru stiepjas pastaigu taka.

Bez aļņu kuplā pulciņa Līgatnes dabas takās sastopami arī citi dzīvnieki – lāči, stirnas, lūši, mežacūkas, staltbrieži, lapsas, jenotsuņi, ūpji, meža pūces, urālpūce, vāveres un caunas.

Kopš 2012. gada nogales Līgatnes dabas taku apsaimniekošanu īsteno Dabas aizsardzības pārvalde.

 Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool