Labklājības ministre: Referendums par grozījumiem Pensiju likumā ir zaudējis aktualitāti

Šajā nedēļas nogalē paredzētais referendums par grozījumiem Pensiju likumā ir zaudējis savu aktualitāti. To šodien intervijā Latvijas Radio teica labklājības ministre Iveta Purne (ZZS).

Šajā nedēļas nogalē paredzētais referendums par grozījumiem Pensiju likumā ir zaudējis savu aktualitāti. To šodien intervijā Latvijas Radio teica labklājības ministre Iveta Purne (ZZS).

Viņa uzsvēra, ka valdības paredzētā pensiju indeksācija un piemaksas par darba stāžu no nākamā gada janvāra dos aptuveni tādu pašu pieaugumu, kāds ir plānots grozot likumu. Šim mērķim tiks paredzēti aptuveni 270 miljoni latu.

Turklāt valsts budžetā tiks paredzēti līdzekļi arī citām sociāli maznodrošinātām grupām, piemēram, invalīdiem. Savukārt, ja tiks pieņemti grozījumi likumā, kādus tos piedāvā tautas nobalsošanai, tad citas sociāli maznodrošinātās grupas var palikt bez iecerētā ienākumu paaugstinājuma.

Turklāt, minētie grozījumi Pensiju likumā izjauks līdzšinējo pensiju sistēmu, kas paredz, ka pensija ir atkarīga no sociālajām iemaksām. "Tas ir akls šāviens uz dullo debesīs. Vieglprātīga un populistiska spēlēšana uz pensionāru jūtām," teica ministre.

Kā ziņots, Labklājības ministrija (LM) netērēs papildus līdzekļus informatīvajai kampaņai par pensiju jautājumiem pirms referenduma, aģentūrai LETA sacīja labklājības ministres preses sekretāre Gunta Skrebele.

Viņa stāstīja, ka LM speciālisti un Purne ar drukāto un elektronisko mediju starpniecību veic informatīvu un izskaidrojošu darbu, lai veicinātu visā Latvijā dzīvojošo cilvēku izpratni par ierosināto grozījumu likumā "Par valsts pensijām" ietekmi uz esošo pensiju sistēmu.

Piemēram, 20.augustā ministre plāno piedalīties Latvijas Radio raidījumā "Krustpunkti", ekspertu un ministres skaidrojums tiek piedāvāts reģionālajiem un nacionālajiem laikrakstiem.

Kā ziņots, 23.augustā notiks referendums par grozījumiem pensiju likumā. Vēlētāju rosinātais likumprojekts paredz izteikt likuma "Par valsts pensijām" pārejas noteikumu 34.pantu šādā redakcijā: "Līdz 2009.gada 31.decembrim vecuma pensijas minimālais apmērs nav mazāks par valsts sociālā apdrošinājuma pabalstu, kuram piemērots šāds koeficients: personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir līdz 20 gadiem, – 3 [pašlaik 135 lati], personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir no 21 gada līdz 30 gadiem, – 3,5 [pašlaik 157,5 lati], personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir no 31 gada līdz 40 gadiem, – 4 [pašlaik 180 latu], un personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir 41 gads un vairāk, – 4,5 [pašlaik 202,5 lati]."

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *